Wyzwanie dla twórców: Ubuntu Free Culture Showcase II 4


W związku z rozpoczęciem prac nad kolejną wersją Ubuntu – 9.04 Jaunty Jackalope, został ogłoszony konkurs Ubuntu Free Culture Showcase (jest to druga jego odsłona).

Ubuntu Free Culture Showcase II jest skierowane do tych, którym:
a) bliska jest filozofia Ubuntu i ruchu Wolnej Kultury, a przy tym
b) lubią tworzyć, oraz
c) marzą o tym, by ich dzieło znalazło się w najnowszym wydaniu Ubuntu i zostało zaprezentowane milionom użytkowników z całego świata.

Pierwsza edycja UFCS towarzyszyła wydaniu Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex. Współzawodnictwo obejmowało dwie kategorie: „wideo” (zwyciężył Andrés Vidau), oraz „audio” (Andrew Higginson). Zgodnie z obietnicą, zwycięskie prace znalazły się w Intrepid Ibex – aby się z nimi zapoznać, wystarczy zajrzeć do naszego katalogu domowego, a konkretnie do folderu ~/Examples.

Druga edycja UFCS obejmuje aż trzy kategorie – audio, wideo, oraz grafika/zdjęcie. Ze względu na ograniczoną ilość wolnego miejsca, obowiązują pewne limity co do wielkości zgłaszanych plików (1 MB dla pliku audio, 2,5 MB dla pliku wideo, i 0,5 MB dla grafiki/zdjęć). Należy również zapisać je w odpowiednim formacie (dla audio – Ogg Vorbis, dla Video – Ogg Theora, dla grafiki/zdjęć JPG lub PNG), a potem umieścić gdzieś w Sieci (pliki nadsyłane e-mailem nie będą brane pod uwagę), i wpisać zgłoszenie do przygotowanej w tym celu tabelki, podając link. Zabronione jest przedstawianie nagich ludzi oraz treści rasistowskich, seksistowskich, czy jakichkolwiek innych uznanych za obraźliwe. Wszystkie prace muszą być udostępnione na licencji Creative Commons Attribution ShareAlike.

Spośród zgłoszonych prac sędziowie utworzą wstępną listę faworytów, a następnie przedstawią ją członkom Community Council („Rady ds. Społeczności” – najwyższej władzy w społeczności Ubuntu), która z kolei wytypuje trójkę zwycięzców.

Na zgłoszenie mamy czas do 6 lutego 2009 r.
Po więcej szczegółów odsyłam na stronę konkursu:
https://wiki.ubuntu.com/UbuntuFreeCultureShowcase


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 komentarzy do “Wyzwanie dla twórców: Ubuntu Free Culture Showcase II

 • ddevil Autor wpisu

  Nie rozumiem, co masz na myśli. Możesz rozwinąć? Oto oryginalne zdanie:
  [quote]Content that contains nudity, racism, sexism or other offensive content will be disqualified. [/quote]

 • DNA DesigN

  [quote comment=”34651″]Z tym seksizmem to ci się trochę nie pomyliło? Coś mi się zdaje, że to nie w ten deseń; że chodziło ci o coś innego (podkreślam – zdaje się). http://pl.wikipedia.org/wiki/Seksizm%5B/quote%5D

  Nie, nie pomyliło mu się. Prace, które dotrą przecież do tysięcy użytkowników Ubuntu nie mogą zawierać materiały, którego wpływ można uznać za szkodliwy (jak w tekście: żadnych treści erotycznych, rasistowskich, czy seksistowskich czyli żadnego poniżania kobiet przez mężczyzn i odwrotnie… w skrócie: macho, szowinizm i feminizm odpadają). Jak dla mnie to nie jest żadna pomyłka.

  Ujmę sprawę tak: ciekawe, co byś pomyślał, gdyby w przyszłości Twoje niepełnoletnie dziecko ustawiło sobie w Ubuntu tapetkę z podobnymi treściami, bo znalazło ją w ~/Examples. 😉

 • bunyi

  Najzabawniejszy jest w tym fakt że o Ubuntu pierwszy raz zrobiło się głośno właśnie za sprawą zawierania tapet z nagimi ludźmi, nawet początkowo było żartobliwie nazywane pornodystrybucją ;). No ale teraz mając wysoką popularność proszę jak zgrzecznieli