Ubuntu 16.04.1 – aktualizowanie starszych systemów rozpoczęte 10


Maskotka Ubuntu 16.04W dniu 21 lipca 2016 roku na linii życia Ubuntu 16.04 oznaczono punkt z numerem 16.04.1, czyli pierwszą zaktualizowaną wersję najnowszego wydania LTS (Long Term Support – z wydłużonym okresem wsparcia). Obejmuje ona wszystkie poprawki wydane po premierze Ubuntu 16.04 w kwietniu tego roku.

Zgodnie z polityką aktualizacji Ubuntu – moment ten jest już uznawany za właściwy, aby rozpocząć aktualizowanie starszych edycji systemu. Menedżer aktualizacji powinien zgłosić dostępność nowszej wersji systemu i umożliwić aktualizację, m.in. dotyczy to użytkowników Ubuntu 14.04.

Zalecamy wykonanie kopii zapasowej istotnych danych przed rozpoczęciem procesu aktualizacji. W większości przypadków przebiega on bezproblemowo, ale mogą zdarzyć się sytuacje wyjątkowe, gdy niezbędna będzie pomoc zaawansowanych użytkowników. Z wszelkimi problemami zapraszamy na nasze forum.

Na serwerach Ubuntu zaktualizowano również obrazy ISO do wersji 16.04.1.

Informacja dla obecnych użytkowników Ubuntu 16.04: w tym przypadku nie będzie specjalnego komunikatu w menedżerze aktualizacji, gdyż jedyne co trzeba zrobić, to przeprowadzić standardowy proces aktualizacji systemu.


O mario_7

Informatyk-programista-kierownik, pracownik korporacji, od momentu otrzymania pierwszej płyty z Ubuntu 5.10 zagorzały fan open source i Linuksa (w szczególności Ubuntu). Lubi słuchać wszelkich odmian rocka i metalu. Gdy już odejdzie od komputera - lubi pograć w bilarda, wspinać się na ścianki oraz jeździć na rowerze i nartach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

10 komentarzy do “Ubuntu 16.04.1 – aktualizowanie starszych systemów rozpoczęte

 • FRED

  Planujecie stworzenie Polskich dystrybucji jak za dawnych lat?
  Ostatni twór to Ubuntu 14.04PL Triumfalna Turkawka, która notabene jest już stara i wymaga odświeżenia 🙂

 • Canis Lupus

  Taka ciekawostka: u mnie po aktualizacji 14.04 -> 16.04 system nie chciał wstać. Po analizie logów okazało się, że problem stanowią partycje NTFS, które Win 10 oznaczał jako zablokowane(?) / uszkodzone(?). Zakomentowanie ich w /etc/fstab rozwiązało problem. Co ciekawe przy tej samej konfiguracji 14.04 wstawało.

 • jergrusz

  Po aktualizacji na z Kubuntu na Ubuntu 16.04.1LTS nie działa dźwięk, jestem w tym temacie zupełnie zielony, czy ktoś mógłby mi w tym pomóc, proszę.

 • Benek

  Nieopatrznie „odbiło” mi, i włączyłem uaktualnienie systemu. Wszystko poszło normalnie, tzn. po skończeniu instalacji komputer poprosił o wyłączenie i ponowne załączenie. Jak załączyłem, zginęło mi z ekranu startowego wszystkie ikony z programami i jak chcę włączyć przeglądarkę Chrome muszę kombinować, włączając jakiś plik z pulpitu i otwierać go przy pomocy Chrome. Wyłączyć tego się nie da, jedynie wtyczką z sieci. Jakby ktoś mógł mi pomóc wrócić do wersji 14 lub usprawnić to – będę wdzięczny.