Testujemy Ubuntu 19.04 (Disco Dingo)

Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Testujemy Ubuntu 19.04 (Disco Dingo)

Post autor: mario_7 »

Ubuntu 19.04 wydane zostanie w kwietniu 2019 roku.
Będzie to zwykle wydanie z 9 miesięcznym okresem wsparcia. Takie wydania powstają aby wprowadzać i testować nowe, czasem eksperymentalne, rozwiązania.

Chętnych do rozpoczęcia testów i zgłaszania błędów zapraszamy już teraz: http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/ (lub tutaj: http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/pending/ )

Oczywiście do momentu wydania wersji stabilnej należy spodziewać się błędów i problemów, dlatego wersja testowa nie nadaje się do zastosowań produkcyjnych.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 19.04 (Disco Dingo)

Post autor: Tomfoc »

Dzisiejsza aktualizacja pakietów przyniosła LibreOffice w wersji 6.2.1.1 Aktualizacja ta spowodowała też, że przestało działać rozszerzenie o nazwie gnome-shell-extension-system-monitor. Przez kilka ostatnich dni słabo działało rozszerzenie gnome-shell-extension-weather - nie dzałało automatyczne odświeżanie danych z serwera pogodowego, ale od wczoraj już działa prawidłowo. Tak więc jedne aktualizacje coś psują, inne naprawiają. Generalnie system działa dobrze, a mam go już od grudnia .
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 19.04 (Disco Dingo)

Post autor: Tomfoc »

Od teraz Ubuntu 19.04 ma kernel z serii 5.x.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 19.04 (Disco Dingo)

Post autor: Tomfoc »

Od wczoraj najnowsza wersja Ubuntu przedstawia się jako 19.04 - już bez dopisku "development branch"
Laos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 505
Rejestracja: 20 lis 2009, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 19.04 (Disco Dingo)

Post autor: Laos »

Miałem laptopa z 2008r. Siedział na nim postawiony w 2014 Xubuntu 14.04 potem uaktualniony do 16.04. Od kilku lat chodził już bardzo wolno. Nie mogłem go sprzedać, bo już niektóre klawisze nie funkcjonowały poprawnie. Ostatnie Ubuntu jakie miałem to 9.04, a potem przesiadłem się na Lubuntu i Xubuntu. Ostatnio postawiłem sobie na nowszym laptopie Ubuntu 19.04 w maszynie wirtualnej. Pozytywnie zaskoczyła mnie szybkość działania interfejsu, dopracowanie drobnych elementów i trochę rozśmiesza cukierkowy interfejs Ubuntu. W akcie desperacji co zrobić z starym laptopem, postawiłem na nim Ubuntu 19.04. Chodzi lepiej niż Xubuntu 16.04. Laptop z wolnym dyskiem HDD ale ma 4GB Ram.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersje Rozwojowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości