Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Post autor: luk1don »

Mam zaszczyt zaprezentować wersję Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat ze środowiskiem Enlightenment 17 w wersji polskiej oczywiście. Wersja jest mocno testowa, ale użyteczna.
Jest to wersja dosyć minimalistyczna. Zawiera tylko podstawowe aplikacje. Postanowiłem nie dawać aplikacji, których jest duży wybór wedle upodobań, które każdy ma prawo wybrać własnoręcznie bez narzucania komuś czegoś z góry. Zatem: brak programu biurowego typu OpenOffice, LibreOffice, AbiWord, brak odtwarzaczy multimedialnych typu VLC, MediaPlayer, Totem, Amarok, Audacious, Exaile, brak programów do komunikacji typu Empathy, Pidgin, brak aplikacji do nagrywania płyt typu Brasero, K3B, brak programów torrentowych typu Deluge, Transmission, itp.

Za to są:
- menedżer okien E17 podstawowo skonfigurowany z tematem w ciemnym kolorze
- nowy motyw Plymoutha
- zmieniony temat ekranu logowania GDM2
- przeglądarka internetowa Google Chromium z dodatkiem AdblockPlus (tym lepszym wraz z dodanymi filtrami)
- klient pocztowy Thunderbird
- Terminator (emulator terminala)
- Remastersys (backup systemu)
- kilka usprawnień jak pakiety: localepurge (usuwanie obcych języków), gtkorphan (czyszczenie z osieroconych pakietów), simple-service-manager (zarządzanie usługami systemowymi), preload (szybsze uruchamianie programów)

Kilka zrzutów ekranu:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Pobieranie:

- mój Dropbox: LINK
- Ftp dzięki uprzejmości kolegi choodego: LINK

Suma md5:
54eb54185cc9db58ac2bc2fe21ac154a
Rozmiar:
521,70 mb
Awatar użytkownika
ctarx
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 01 paź 2005, 02:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64

Odp: Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Post autor: ctarx »

Świetna robota. Screeny bardzo zachęcają. ;)
Ściągam i testuje na moim netbooku.
Linux Mint 13 (maya) 64 bit
tydell
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 186
Rejestracja: 12 paź 2007, 21:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Post autor: tydell »

Jako theme polecam detour. Świetnie sie prezentuje. Jak komuś nie podpasuje bieżąca wersja to jedną z poprzednich może sprawdzić.
A samo E17 pomimo że stabilnej wersji jeszcze nie ma to w działaniu stabilne jest bardzo, piekielnie szybkie, w dodatku ładne i bardzo konfigurowalne. Pulpity E17 naprawdę mogą fantastycznie wyglądać choć rewelacyjnych thems'ów w necie nie ma za wiele.
Warto zerkać na to co się dzieje w PCLOS bo wydanie tej dystrybucji występuje również w wersji z e17, na forum UnityOS, kolejnej dystrybucji opartej na e17 chłopaki robią wiele świetnych tematów do tego środowiska.
I bardzo atrakcyjną rzeczą są w tym środowisku animowane tapety. Polecam wypróbować.
wmbt
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2010, 14:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Post autor: wmbt »

Cieszę się i jestem zadowolony z remiksu ale...
Próbuję postawić system na Siemens Scenic Pro C6 (kartra onboard Matrox G100A-E) i KLAPA.
Niby się instaluje bez zacięć ale widać jedynie kaszę na monitorze. Próbowałem zmieniać opcje startowe (vga= ) ale na razie nie trafiłem właściwej. Co ciekawe instalka 'elive 2.0 Topaz' odpala mi bez kłopotów dla vga=788

Może jakaś podpowiedź - z góry dziękuję

PS
ubuntu 9.10 też nie obsługuje mojej karty!

Ech! wystarczyło pomyśleć - instalacja w trybie graficznie 'bezpiecznym' załatwiła sprawę. Inna sprawa, że jeśli system ma być lekki, to może być instalowany na słabych kompach. Może jakaś informacja na starcie?
Awatar użytkownika
Potulniaczek
Wygnańcy
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Post autor: Potulniaczek »

Mam pytanie,czy wszystko jest po polsku,bez pojedynczych wstawek po angielsku?
Awatar użytkownika
mati75
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 266
Rejestracja: 30 maja 2008, 16:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Post autor: mati75 »

Jak to e17 nie do końca spolszczone jest, czyli są wstawki.
Debian Developer
Awatar użytkownika
Potulniaczek
Wygnańcy
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Post autor: Potulniaczek »

System na Live CD wita bardzo ładnym zachęcającym interfejsem,ale nigdzie nie mogłem znaleźć,gdzie te czcionki można powiekszyć,a najlepiej DPI całego systemu.Mam monitor 24 " i kulawo na nim wyglądają takie pchełki.Ale muszę powiedzieć,że kolega odwalił kawał dobrej roboty.Jak mnie najdzie to go zainstaluję :)
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Post autor: makson »

Gratuluje.
Jestem pod wielkim wrażeniem ogromu pracy włożonego w ten remix, mimo iż samo e17 do mnie nie przemawia.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
lukaszrobert
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 70
Rejestracja: 06 maja 2010, 14:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Post autor: lukaszrobert »

Ekstra sprawa, do mnie jak najbardziej przemawia, przydała by się tylko jakaś mała prezentacja na YouTube-ie, żeby sobie każdy zobaczył najpierw sam, chodzi mi o ten remix bo wiem że filmy z 10.10 na E17 są dostępne dla zwiedzających ;)
Polish Remix Ubuntu to poczujesz jak jest dobry :P
Awatar użytkownika
lukaszrobert
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 70
Rejestracja: 06 maja 2010, 14:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Post autor: lukaszrobert »

W ogóle to jestem pod mega wrażeniem... chodzi jak rakieta. Wreszcie coś pomiędzy gnome i kde, jakby najlepsze idee z obydwu plus spora dawka innowacyjności. Zdecydowanie najlepsze środowisko z jakim maiłem doczynienia. Od kde coś mnie odpychało chociaż graficznie ładnie zgrane, gnome proste, jasne i czytelne stanowiło najlepszą alternatywę. Jednak E17 to jest własnie to czego szukałem w Linuksie. :-D Wielki ukłon w stronę Pana Redaktora :clap: . Kawał dobrej roboty ;-) . Jak sobie nagrałem obraz na USB przez LILI i poszedłem odpalić z Live-a to się ładnie zdziwiłem. :shock: ;-) Żadna dystrybucja nie odpaliła mi z Live-a w ciągu nie całej minuty od włączenia przycisku power w PC. :mrgreen: Chyba nagram ten filmik sam. :ligt:
Dronek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Post autor: Dronek »

Bardzo fajny system, szybki szkoda, że mi się nie zainstalował .... czy instalator wymaga wcześniejszego podłączenia do internetu.
Instalacja przerwała się w ostatnim momencie po przekopiowaniu plików. Pisało coś o sieci błędu nie zapisało tam gdzie pisało w katalogu home coś tam.
W każdym razie system ciekawy :clap:
neo86
Wygnańcy
Posty: 137
Rejestracja: 25 wrz 2012, 09:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Lokalizacja: Kogo to obchodzi ?
Kontakt:

Re: Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Post autor: neo86 »

Październik 2010 roku wzmianka :

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=yal9RAPjRSs
Zatem Twój remix z E17 na pokładzie nie był pierwszy na świecie :] ale w Polsce w języku Polskim z pewnością :)

Pracy zbyt wiele nie ma ... jest to już gotowiec spolszczony ( lub Polski remix 10.10 z doinstalowanym E17 ) i nieco przerobiony oraz spakowany jakimś wspomagaczem typu Remastersys lub podobnym do Live ISO i tyle ...
Sprzęt : Netbook MSI U123 ( Atom 1,6 GHz / 2GB DDR-2 RAM / 120 GB SATA / Intel GMA / OS: Mint 13 MATE 32Bit - Bazuje na Ubuntu 12.04 LTS )
- Router Wi-Fi : ZTE MF60 ( Aero2 ) , Nokia N82 + JoikuSpot ( Play Online ) , Zyxel P-320W ( Kablówka )
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Post autor: bear7 »

neo86 pisze: Zatem Twój remix z E17 na pokładzie nie był pierwszy na świecie :] ale w Polsce w języku Polskim z pewnością :)
Tytuł wszystko tłumaczy. luk1don nigdzie nie napisał, że to pierwszy na świecie, także skąd to wziąłeś?
neo86 pisze: Pracy zbyt wiele nie ma ... jest to już gotowiec spolszczony ( lub Polski remix 10.10 z doinstalowanym E17 ) i nieco przerobiony oraz spakowany jakimś wspomagaczem typu Remastersys lub podobnym do Live ISO i tyle ...
Przeczytaj może raz jeszcze ze zrozumieniem pierwszy wątek. Zbyt wiele pracy nie ma? Jak ktoś nie ma pojęcia jak zrobić albo brakuje mu czasu, to i tak doceni ten projekt (wypadało by użyć czasu przeszłego ze względu na wsparcie dla Ubuntu 10.10). Potrafię zrozumieć krytykę, ale konstruktywną, gdzie się wskazuje błędy, a nie skreśla się projekt bo mam takie sobie widzimisię... Potrafiłbym jeszcze zrozumieć krytykę od osoby, która sama podjęła się podobnego projektu. Wybacz, ale nigdzie nie widzę twojego dzieła...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Post autor: luk1don »

Kiedy to było... ;-) Odgrzewane kotlety. Właściwie powinienem usunąć, ale link do ISO jeszcze działa... Niech będzie na pamiątkę. Niezrozumienie: to pierwsza wersja polskojęzyczna:) System instalował się i działał wbrew niektórym stwierdzeniom.
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Post autor: makson »

@luk1don
Czy będzie remix ze współczesnym Ubuntu i finalnym e17, które ma już lada moment ujrzeć światło dzienne?
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Pierwszy w historii polski remix Ubuntu 10.10 ze środowiskiem E17 na pokładzie!

Post autor: luk1don »

Jak będzie (czas) to się zrobi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersje Rozwojowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości