Testujemy Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver)

joe93
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 02 wrz 2015, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Supraśl

Re: Testujemy Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver)

Post autor: joe93 »

Spass pisze: 08 maja 2018, 22:10 joe93, jakie konkretnie aplikacje masz na myśli? Bo ostatnio nawet usunęli kilka GNOME'owych programów i zastąpili je odpowiednikami z MATE (np. kalkulator i przeglądarka dokumentów). A czy to dobra decyzja to już inna dyskusja. Xfce to nie jest w 100% kompletne środowisko i musi podpierać się w niektórych przypadkach aplikacjami z innych środowisk. Ale to w pewnym stopniu jest plus Xfce, można to nazwać "modularnością" ;) A jako że to środowisko oparte na GTK, deweloperzy nie mają za bardzo wyjścia i muszą gonić za GTK3.

GNOME Software można traktować jako swego rodzaju "zło konieczne", bo skoro Xubuntu to rodzina Ubuntu i chce wspierać Snapy, to innego wyboru póki co nie ma. Nie zapowiada się, żeby w Xubuntu Team miał kto napisać od zera program do zarządzania aplikacjami. No i korzystanie z tego jest opcjonalne, np. Synaptic wciąż działa dobrze (pomijając Snapy oczywiście).
Teraz już nie powiem ,bo mam Windows 7 . Dysk mi padł z Ubunciakiem i niestety nie dało się odzyskać danych nawet a były dla mnie bardzo ważne /...
Teraz żeby wsio pobrać to zejdzie mi z miesiąc :D ,a przy 5 megabitach prędkości neta to jest mozolne
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Testujemy Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver)

Post autor: lcoyote »

Shevchenko1987 pisze: 20 kwie 2018, 10:52 A ja się nie mogę odnaleźć w tym gnomie. Unity było dla mnie dużo wygodniejsze. Póki co wróciłem na 16.04 ;)
===================
To mogłeś zainstalować Xubuntu 18.04 - jest na Xfce. Dla mnie osobiście bardziej pasuje i pracuje na Xubuntu od 16.04
Warto pooglądać kilka wersji Ubuntu i potem sobie wybrać tę, która nam będzie najbardziej odpowiadać
tutaj wszystkie wersje (odmiany) Ubuntu 18.04
https://wiki.ubuntu.com/BionicBeaver/ReleaseNotes
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver)

Post autor: Shevchenko1987 »

Zainstalowałem na 18.04 Unity 7 i jest git ;)
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
joe93
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 02 wrz 2015, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Supraśl

Re: Testujemy Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver)

Post autor: joe93 »

Shevchenko1987 pisze: 27 maja 2018, 15:49 Zainstalowałem na 18.04 Unity 7 i jest git ;)
Widziałem filmy jak to pracuje :P ale liczmy się z tym,że na starszych lapkach czy pc to będzie ociężale chodzić :D
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver)

Post autor: Shevchenko1987 »

Działa tak samo jak na Ubuntu 16.04, więc luz.
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Testujemy Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver)

Post autor: lcoyote »

joe93 pisze: 13 maja 2018, 16:55
Spass pisze: 08 maja 2018, 22:10 joe93, jakie konkretnie aplikacje masz na myśli? Bo ostatnio nawet usunęli kilka GNOME'owych programów i zastąpili je odpowiednikami z MATE (np. kalkulator i przeglądarka dokumentów). A czy to dobra decyzja to już inna dyskusja. Xfce to nie jest w 100% kompletne środowisko i musi podpierać się w niektórych przypadkach aplikacjami z innych środowisk. Ale to w pewnym stopniu jest plus Xfce, można to nazwać "modularnością" ;) A jako że to środowisko oparte na GTK, deweloperzy nie mają za bardzo wyjścia i muszą gonić za GTK3.

GNOME Software można traktować jako swego rodzaju "zło konieczne", bo skoro Xubuntu to rodzina Ubuntu i chce wspierać Snapy, to innego wyboru póki co nie ma. Nie zapowiada się, żeby w Xubuntu Team miał kto napisać od zera program do zarządzania aplikacjami. No i korzystanie z tego jest opcjonalne, np. Synaptic wciąż działa dobrze (pomijając Snapy oczywiście).
Teraz już nie powiem ,bo mam Windows 7 . Dysk mi padł z Ubunciakiem i niestety nie dało się odzyskać danych nawet a były dla mnie bardzo ważne /...
Teraz żeby wsio pobrać to zejdzie mi z miesiąc :D ,a przy 5 megabitach prędkości neta to jest mozolne
====================
Nie wiem co się dzieje z Xubuntu 18.04 bo już pięć razy musiałem system stawiać od nowa po sformatowaniu dysku, a pierwszy raz zainstalowałem 18.04 na początku maja. Wczoraj wróciłem do Xubuntu 16.04.3 (16.04.4 nie miałem ściągniętego). Wszystko jak zwykle zainstalowane miałem, tj. pakiet biurowy LibreOffice, Gimpa, Abiworda, Handbrake, gPDText Edytor, GtHash, K3b, Midnight Commander, Krusader, Calibre.
Xubuntu 18.04 nagle przestawał reagować i laptop się zawieszał. Poczekam na poprawki (i może) zainstaluję dopiero jak wydana zostanie wersja 18.04.3 lub 18.04.4. To moje zdanie "że 18-tka" jest jakaś niedopracowana. Pozostawiam ją na komputerze stacjonarnym obok Windows 7. Xubuntu 16.04.3 działało u mnie wcześniej przed ponad półtora roku i teraz tez będzie na pewno działać OK, pomimo, że nie wiem jak zainstalować nowego Gimpa 2.10 i udaje się tylko wepchnąć wersję rozwojową 2.9.9
Załączniki
Przechwycenie obrazu ekranu_2018-06-01_18-27-11.png
(35.28 KiB) Nie pobierany
Przechwycenie obrazu ekranu_2018-06-01_18-15-51.png
To programy zainstalowane a 18.04 się sypie
(20.27 KiB) Nie pobierany
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersje Rozwojowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości