Spam a niniejsze forum

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Spam a niniejsze forum

Post autor: mario_7 »

Kiedyś mieliśmy nieprzyjemny incydent z włamaniem na serwery, jednak nie dostaliśmy żadnej informacji jakoby baza danych miała się dostać w niepowołane ręce.
Sam fakt włamania (wtedy oczywiście) został zgłoszony na policję.

Jeśli ktoś ma jakieś bliższe informacje na temat bezprawnego podszywania się pod nasze forum - proszę o kontakt na PW.
Awatar użytkownika
sylwester
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1455
Rejestracja: 18 lut 2005, 19:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Spam a niniejsze forum

Post autor: sylwester »

Chciałbym zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

1. Nie istnieje cos takiego jak "grupa vBHELP.pl" - więc informacja z tego maila jest nieprawdziwa. Papier (czy w tym wypadku "Internet") jest cierpliwy i przyjmie wszytko. Powołanie się na przypadkowe (ale duże) fora jest zrobione wyłącznie po to, aby zaciemnić odpowiedzialność.
2. Dostęp do bazy danych mają dwie osoby, więc sugestie "o sprzątaniu w szeregach i takie tam" są zupełnie nieuzasadnione (nie mówiąc już, że cokolwiek niegrzeczne).
3. Co prawda do rejestracji na forum potrzebny jest prawdziwy adres email, ale każdy z użytkowników może WYŁĄCZYĆ jego dostępność dla KOGOKOLWIEK w swoim profilu.

EDIT:
I jeszcze jedno: czy ktoś zarejestrowany na naszym forum PO 12tym grudnia 2008 dostał takiego maila?

To by nam pozwoliło ustalić czy chodzi o te starą sprawę ( i "nasz" złodziej odżył) czy to jakieś nowe sprawki.
Na pytania o usunięte/zablokowane/skasowane/przeniesione posty bez linków do nich nie odpowiadam :P
http://ubuntu.pl
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Spam na maila

Post autor: luk1don »

Kolejny spaming:
Witamy Serdecznie Jeśli jesteś człowiekiem pragnącym coś osiągnąć w sieci , to Nasze miejsce jest dla Ciebie czekają tam nagrody i rangi do rozdania ,mamy wszystko czego potrzebujesz :filmy,muzykę,gry, i wiele innych rzeczy a co najważniejsze Najwspanialszą ekipę jaką można by było sobie wyobrazić .Dołącz do Nas a na pewno nie pożałujesz.ZAPRASZAMY NA http://www.$$$$$.com.pl/ Mailing wysłany za zgodą użytkowników forum ubuntu
Ten link chyba trzeba usunąć:)
Xaweryz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 26 cze 2006, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Spam na maila

Post autor: Xaweryz »

Dziś dostałem coś takiego:
Delivered-To: [email]*******gmail.com[/email]
Received: by 10.216.48.210 with SMTP id v60cs56777web;
Sun, 20 Jun 2010 06:49:55 -0700 (PDT)
Received: by 10.140.248.20 with SMTP id v20mr2828634rvh.235.1277041793451;
Sun, 20 Jun 2010 06:49:53 -0700 (PDT)
Return-Path: <tomala25@s6.hekko.net.pl>
Received: from s6.hekko.net.pl (s6.hekko.net.pl [91.203.133.121])
by mx.google.com with ESMTP id i19si24845777rvn.65.2010.06.20.06.49.52;
Sun, 20 Jun 2010 06:49:53 -0700 (PDT)
Received-SPF: pass (google.com: domain of tomala25@s6.hekko.net.pl designates 91.203.133.121 as permitted sender) client-ip=91.203.133.121;
Authentication-Results: mx.google.com; spf=pass (google.com: domain of tomala25@s6.hekko.net.pl designates 91.203.133.121 as permitted sender) smtp.mail=tomala25@s6.hekko.net.pl
Received: from tomala25 by s6.hekko.net.pl with local (Exim 4.67)
(envelope-from <tomala25@s6.hekko.net.pl>)
id 1OQKtv-0007FA-R4
for [email]******gmail.com[/email]; Sun, 20 Jun 2010 15:49:31 +0200
To: [email]******gmail.com[/email]
Subject: Witamy i Zapraszamy !!!!!!!!!!!!! To Twój dzie?
X-PHP-Script: http://www.$$$$$.com.pl/mailing123/example.php for 192.168.28.2, 77.252.52.50
From:Twoje Forum <$$$$$.com.pl@gmail.com>
Reply-To: Ja <$$$$$.com.pl@gmail.com>
Content-type: text/html; charset=iso-8859-2
Message-Id: <E1OQKtv-0007FA-R4@s6.hekko.net.pl>
Sender: <tomala25@s6.hekko.net.pl>
Date: Sun, 20 Jun 2010 15:49:31 +0200

Witamy Serdecznie

Jeśli jesteś człowiekiem pragnącym coś osiągnąć w sieci , to Nasze miejsce jest dla Ciebie czekają tam nagrody i rangi do rozdania ,mamy wszystko czego potrzebujesz :filmy,muzykę,gry, i wiele innych rzeczy a co najważniejsze Najwspanialszą ekipę jaką można by było sobie wyobrazić .Dołącz do Nas a na pewno nie pożałujesz.ZAPRASZAMY NA http://www.$$$$$.com.pl/

Mailing wysłany za zgodą użytkowników forum ubuntu
Nie przypominam sobie abym wyrażał zgodę na mailing reklamowy na mojego maila?

EDIT:
Co do widocznych informacji to np w dziale Komunikatory internetowe nie ma żadnych opcji dotyczących prywatności że np nie można zablokować wyświetlania nie zaufanym userom tych informacji.
I siódmego dnia Bóg stworzył Ubuntu
Moja strona www http://24-gry.pl
http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=270239
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Spam na maila

Post autor: luk1don »

Na forum jest zarejestrowany użytkownik: tomala, ale to zbyt proste rozumowanie i taki off top...
Xaweryz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 26 cze 2006, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Spam na maila

Post autor: Xaweryz »

A ten użytkownik ma może adres mailowy taki jak tomala25@interia.eu ?
Bo tutaj w przykładzie jest [url]http://www.**********.com.pl/mailing123/adresy.txt[/url]
ten adres.... Jak ten sam to bana mu dać.

EDIT:
Przyznam że mam własny serwis internetowy z grami i nigdy nikomu nie słałem spamu. I nie planuję się tak chamsko zachowywać jak inni...
I siódmego dnia Bóg stworzył Ubuntu
Moja strona www http://24-gry.pl
http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=270239
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Spam na maila

Post autor: Hwiparam »

Tak sobie czytam, co Wy podajecie w tym temacie i muszę przyznać, że u siebie na skrzynce jeszcze takiego syfu nie uświadczyłem. Czasem z ciekawości zaglądam do folderu Spam, ale tego typu badziewia to chyba tam nie widziałem ;) Czyżbym był jednym z niewielu ?
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
sylwester
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1455
Rejestracja: 18 lut 2005, 19:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Spam na maila

Post autor: sylwester »

Hwiparam pisze:Tak sobie czytam, co Wy podajecie w tym temacie i muszę przyznać, że u siebie na skrzynce jeszcze takiego syfu nie uświadczyłem. Czasem z ciekawości zaglądam do folderu Spam, ale tego typu badziewia to chyba tam nie widziałem ;) Czyżbym był jednym z niewielu ?
Nie uświadczyłeś bo sie zarejestrowałeś po grudniu 2008 roku, kiedy to na nasze forum było włamanie i mam wrażenie, że spam przychodzi tylko na maile sprzed włamania.

Niestety próba zainteresowania całą sytuacją policji skończyła się fiaskiem bowiem nie możemy wykazać RZECZYWISTEJ straty (materialnej) jaką z tego tytułu ponieśliśmy, a więc każdego takiego spamera możemy pozywać w drodze pozwu prywatnego.

A to raczej nie wchodzi w grę.

Na szczęście (nie dla nas, niestety) spam znika po kilku dniach, a to ze względu na szybko uczące się filtry antyspamowe.

Tak czy siak: wszelkie powoływanie się na regulamin forum i resztę pod takim spamem najlepiej świadczy, że NIKT z tych spamerów nie pofatygował się do ajkiegokolwiek kontaktu z nami.
Na pytania o usunięte/zablokowane/skasowane/przeniesione posty bez linków do nich nie odpowiadam :P
http://ubuntu.pl
vutik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2007, 11:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Spam na maila

Post autor: vutik »

Ja też dostałem ten syf, i to podwójnie. Adresy nadawców za każdym razem inne.
maciej77
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2007, 22:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Spam na maila

Post autor: maciej77 »

Wczorajsze spamy:
----------------------------------------------------------------------------------------
od Twoje Forum <**********.com.pl@gmail.com>
odpowiedz do Ja <**********.com.pl@gmail.com>
do xxxxxx@xxxxxxxx
data 20 czerwca 2010 15:33
temat Witamy i Zapraszamy !!!!!!!!!!!!! To Twój dzień

ukryj szczegóły 15:33 (18 godz. temu)

Witamy Serdecznie Jeśli jesteś człowiekiem pragnącym coś osiągnąć w sieci , to Nasze miejsce jest dla Ciebie czekają tam nagrody i rangi do rozdania ,mamy wszystko czego potrzebujesz :filmy,muzykę,gry, i wiele innych rzeczy a co najważniejsze Najwspanialszą ekipę jaką można by było sobie wyobrazić .Dołącz do Nas a na pewno nie pożałujesz.ZAPRASZAMY NA [url]http://www.**********.com.pl/[/url] Mailing wysłany za zgodą użytkowników forum ubuntu
----------------------------------------------------------------------------------------
od ********** <adres@wdomenie-pl.pl>
odpowiedz do Jan Nowak <adres2@wdomenie-pl.pl>
do xxxxxx@xxxxxxxx
data 20 czerwca 2010 21:12
temat Witamy i Zapraszamy !!!!!!!!!!!!! To Twój dzień

WITAMY SERDECZNIE



Jeśli jesteś człowiekiem pragnącym coś osiągnąć w sieci , to Nasze miejsce jest dla Ciebie czekają tam nagrody i rangi do rozdania ,mamy wszystko czego potrzebujesz :filmy,muzykę,gry, i wiele innych rzeczy a co najważniejsze Najwspanialszą ekipę jaką można by było sobie wyobrazić .Dołącz do Nas a na pewno nie pożałujesz.ZAPRASZAMY Mailing wysłany za zgodą użytkowników forum ubuntu


POZDRAWIAMY CAŁA EKIPA **********.COM.PL



[url]http://WWW.**********.COM.PL[/url]

PS. dlaczego ********** samo się zagwiazdkowuje ?
Pakos
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 83
Rejestracja: 26 sie 2005, 08:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Łazy
Kontakt:

Odp: Spam na maila

Post autor: Pakos »

też to dostaje ;)
http://pakos.biz | http://polishteam.com.pl
[r4]
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1048
Rejestracja: 08 maja 2007, 07:40
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Odp: Spam na maila

Post autor: [r4] »

Jest nas tu trochę, może by im tak uskutecznić Wielką Kołomyję Elementarną na tym ich "forum"?
I believe not drinking is actually the best way to not get a hangover in the first place.
Coincidentally, it's also the best way to not enjoy your life.
xc1256

Odp: Spam na maila

Post autor: xc1256 »

'[r4 pisze:]Jest nas tu trochę, może by im tak uskutecznić Wielką Kołomyję Elementarną na tym ich "forum"?
nie widzę problemu :wink:
Awatar użytkownika
Carnophage
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 169
Rejestracja: 03 maja 2008, 22:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 127.0.0.1
Kontakt:

Odp: Spam na maila

Post autor: Carnophage »

Czy przypadkiem mail nie należy do danych osobowych? Może lepiej spróbować się dowiedzieć kto handluje listą zawierającą nasze maile?

Nie żebym wierzył, że to cokolwiek da, ale szanse są większe niż napadanie na ludzi, którzy dali się nabrać na kłamliwe oferty.
Happy aptosid user ^__^
Awatar użytkownika
sylwester
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1455
Rejestracja: 18 lut 2005, 19:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Spam na maila

Post autor: sylwester »

Carnophage pisze:Czy przypadkiem mail nie należy do danych osobowych? Może lepiej spróbować się dowiedzieć kto handluje listą zawierającą nasze maile?
My wiemy kto tym handluje, mamy jego nazwisko, adres, telefon, WSZYSTKO.

Co nic nie zmienia, bo mail staje się daną osobową jesli jest powiązany z konkretną osobą, czyli z imieniem i nazwiskiem, jesli nie piszą Ci po nazwisku to nie jest dana osobowa.

EDIT:
A szczerze mówiąc może na forum jest jakiś prawnik, który mógłby nam te zawiłości prawne wyjaśnić i/lub ewentualnie wskazać drogę do skończenia z tym szwindlem?

Policja komputerów ma niewiele, specjalistów informatyczno-internetowych też, więc może po prostu nas spławiają dla świętego spokoju?

EDIT:
PS. Do wszystkich, którzy się uaktywnili po informacji, że wiemy kto handluje bazą

Niestety jego imię, nazisko. nr telefonu to jak najbardziej SĄ dane osobowe, więc nie możemy tego upublicznić, bo to MY będziemy w kłopotach.

Hmmm, starożytni Rzymianie mówili: "dura lex sed lex". Ja jakoś tego pojąć nie umiem.
Na pytania o usunięte/zablokowane/skasowane/przeniesione posty bez linków do nich nie odpowiadam :P
http://ubuntu.pl
Awatar użytkownika
Canis Lupus
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 37
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Spam a niniejsze forum

Post autor: Canis Lupus »

Otrzymałem niedawno wiadomość:
Witamy Serdecznie Jeśli jesteś człowiekiem pragnącym coś osiągnąć w sieci , to Nasze miejsce jest dla Ciebie czekają tam nagrody i rangi do rozdania ,mamy wszystko czego potrzebujesz :filmy,muzykę,gry, i wiele innych rzeczy a co najważniejsze Najwspanialszą ekipę jaką można by było sobie wyobrazić .Dołącz do Nas a na pewno nie pożałujesz.ZAPRASZAMY NA [url]http://www.**********.com.pl/[/url] Mailing wysłany za zgodą użytkowników forum ubuntu
Z nagłówka:
Return-Path: <tomala25@s6.hekko.net.pl>
Received: with LMTP;
Sun, 20 Jun 2010 16:06:05 +0200
Received: from s6.hekko.net.pl [91.203.133.121]
by with ESMTP id fMYpQj;
Sun, 20 Jun 2010 16:06:05 +0200
Received-SPF: pass (domain of tomala25@s6.hekko.net.pl
designates 91.203.133.121 as permitted sender)
Received: from tomala25 by s6.hekko.net.pl with local (Exim 4.67)
(envelope-from <tomala25@s6.hekko.net.pl>)
id 1OQL9e-00055A-2K
Subject: Witamy i Zapraszamy !!!!!!!!!!!!! To Tw?j dzie?
X-PHP-Script: [url]http://www.**********.com.pl/mailing123/example.php[/url]
From:Twoje Forum <**********.com.pl@gmail.com>
Reply-To: Ja <**********.com.pl@gmail.com>
Content-type: text/html; charset=iso-8859-2
Message-Id: <E1OQL9e-00055A-2K@s6.hekko.net.pl>
Sender: <tomala25@s6.hekko.net.pl>
Czy to spam, czy prawdziwa akcja zarabiania na utrzymanie? I jak to można zatrzymać?
Wydaje mi się, że nie udostępniam swojego adresu.
xc1256

Odp: Spam a niniejsze forum

Post autor: xc1256 »

Canis Lupus pisze:Otrzymałem niedawno wiadomość:


Z nagłówka:


Czy to spam, czy prawdziwa akcja zarabiania na utrzymanie? I jak to można zatrzymać?
dodaj nadawcę tomala25@s6.hekko.net.pl jako spam i problem rozwiązany
ja miałem u siebie na forum (o zupełnie innej tematyce) fana który potrafił założyć po 10 kont dziennie i wysyłać wiadomości jako e-mail do userów z różnymi zachętami, zmodyfikowałem skrypt (brak możliwości logownia poprzez proxy) i po tygodniu dał sobie spokój, ale z tym "pacjentem" to faktycznie ciężka sprawa, nie pozostaje nic innego jak poprosić wszystkich userów tego forum o zmianę e-maila, to myślę może rozwiązać problem, choć może się to okazać sprawą uciążliwą bo nie każdy będzie to chciał zrobić
Awatar użytkownika
Canis Lupus
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 37
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Spam a niniejsze forum

Post autor: Canis Lupus »

Czy to spam, czy prawdziwa akcja zarabiania na utrzymanie?
A co z tym? Poza tym dodanie jednego adresu, do czarnej listy, to średni pomysł - jeżeli ktoś raz wysłał spam, to założy sobie inne konto, na innym serwerze i znów wyśle.
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Spam a niniejsze forum

Post autor: Heos »

I jeszcze jedno: czy ktoś zarejestrowany na naszym forum PO 12tym grudnia 2008 dostał takiego maila?
Raczej to stara kradzież bazy, żadnego spamu podszywającego się pod ubuntu.pl nie dostaję i nie dostawałem nigdy.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
milansport
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 11 wrz 2008, 19:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Spam na maila

Post autor: milansport »

sylwester pisze:Nie uświadczyłeś bo sie zarejestrowałeś po grudniu 2008 roku, kiedy to na nasze forum było włamanie i mam wrażenie, że spam przychodzi tylko na maile sprzed włamania.
Ja zarejestrowałem się przed ww. datą i również spamu nie uświadczyłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości