Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
mika'el
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2007, 16:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: mika'el »

Witam,

Czy jest możliwość dodania forum ubuntu.pl to aplikacji Tapatalk?

Czy ktoś z administratorów tego forum czyta w ogóle forum "Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis ubuntu.pl"?
Proszę o odpowiedź w sprawie Tapatalk - chciałbym móc przeglądać moje ulubione forum na telefonie w dużo łatwiejszy sposób. O ile się orientuję to plugin Tapatalk istnieje do wersji tego forum więc myślę, że wystarczą jedynie chęci i trochę czasu (5-10min?) poświęcone na instalację pluginu. A myślę, że nie tylko ja tego chcę.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: mario_7 »

Nie wiedziałem, że mamy tylko 24 godziny na odpowiedź...

Sprawa jest do przemyślenia, przy czym ja jestem raczej sceptycznie nastawiony do tego pomysłu. Dam znać, gdy podejmiemy decyzję.
mika'el
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2007, 16:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: mika'el »

Dziękuję za odpowiedź, i proszę napisać czemu sceptycznie - chciałbym wiedzieć czy są jakieś przeszkody, trudności we wprowadzaniu takiej funkcjonalności, ponieważ chcę ten pomysł także na innych forach zaproponować.
Awatar użytkownika
frklin
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 891
Rejestracja: 13 gru 2007, 04:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: frklin »

Dlaczego sceptycznie? Ciekawe ile Analytics pokazuje mobilnych useragentów (ajfonów, androidów, opermini) hm?
DO WYGRANIA TRZY ROUTERY WWW.NIBYBLOG.PL/KONKURS
mika'el
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2007, 16:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: mika'el »

frklin pisze:Dlaczego sceptycznie? Ciekawe ile Analytics pokazuje mobilnych useragentów (ajfonów, androidów, opermini) hm?
Nie dziwię się skoro na takim małym ekranie trudno przeglądać strony a co dopiero fora. Ten program właśnie to ułatwia.
Awatar użytkownika
frklin
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 891
Rejestracja: 13 gru 2007, 04:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: frklin »

mika'el pisze:Nie dziwię się skoro na takim małym ekranie trudno przeglądać strony a co dopiero fora. Ten program właśnie to ułatwia.
Ja nie raz i nie dwa wchodziłem na forum korzystając ze zwykłego telefonu i opery mini, więc wiem o czym mówisz.
Ale cóż to tylko dynamicznie rozwijający się rynek mobilnego Internetu, kto by się nim przejmował nie Mario? :P
DO WYGRANIA TRZY ROUTERY WWW.NIBYBLOG.PL/KONKURS
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: mario_7 »

Główny aspekt - bezpieczeństwo.
Jak podaje choćby ten przypadek: http://androidforums.com/site-updates-a ... ost1137299 (więcej: http://androidforums.com/suggestion-box ... ed-af.html ) z bezpieczeństwem tego programu może być różnie. To, że nasze forum narażone jest na różnego rodzaju ataki wszyscy wiemy.

Kolejna sprawa - jakość wtyczki.
http://www.tapatalk.com/forum/forumdisplay.php?f=13
http://www.tapatalk.com/forum/forumdisplay.php?f=3
Oczywiście wiem, że nie ma oprogramowania idealnego, ale po co mamy się pchać w kolejne potencjalne problemy przy działaniu forum. Jak mniemam wtyczka ta dość mocno ingeruje w skrypt forum, dlatego spodziewałbym się więcej problemów i ewentualnych konfliktów z innymi, bardziej potrzebnymi, wtyczkami. Sami producenci nie zapewniają 100% zgodności z forami, które mają wiele różnych rozszerzeń.
Ponoć przez ostatnie 2 miesiące pojawiło sporo aktualizacji wtyczki dla forów (poprawiających różne, czasem krytyczne błędy), stąd wyciągam wniosek, że nie jest to dojrzały kawałek oprogramowania.

Dalej - możliwości.
Z tego, co się orientuję program nie daje sposobności wykorzystania wszystkich funkcji forum.

Ponadto - wątpliwe korzyści dla forum.
Pełnowartościowy program jest płatny - to duży minus.
Gdybyśmy uaktywnili wtyczkę, a ktoś kupiłby program ze względu na to jedno forum a później z jakiegoś powodu musielibyśmy wtyczkę wyłączyć, to spodziewałbym się niezadowolenia ze strony takich osób (z resztą nie tylko takich, bo inni "przyzwyczajeni" też by narzekali).

To wszystko vs. ułatwione korzystanie z forum na telefonie. Wydaje mi się, że przeważają jednak wady i potencjalne zagrożenia.
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: Admc »

W operze mini na moim telefonie z ekranem o rozdzielczości 208x208 pikseli forum wygląda bardzo dobrze więc nie wiem w czy problem.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
mika'el
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2007, 16:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: mika'el »

Rzeczywiście, sporo tych argumentów - teraz rozumiem czemu sceptycznie. Nie przypuszczałem, że to takie problematyczne. Chociaż forum android.com.pl jakoś funkcjonuje. Zastanawiam się właśnie jak sobie radzą i jakie mają doświadczenia z tą funkcjonalnością. No ale dajcie znać co postanowicie, może warto przetestować i sprawdzić czy faktycznie tak źle z tym jest jak opisujesz mario_7.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: mario_7 »

Nowina z dzisiaj: http://www.tapatalk.com/forum/showthread.php?t=3385

Kiepsko to widzę - najwyraźniej doszłaby konieczność testowania działania tego programu na każdej platformie, czy przypadkiem nie ma gdzieś błędu...
kklimonda
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 20 kwie 2008, 04:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: kklimonda »

A forum ma jakąś mobilną skórkę którą można włączyć? Mi by to osobiście wystarczyło.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: mario_7 »

Obecnie nie ma. W przyszłości pomyślimy nad tym.
widex
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2008, 21:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Brodnica

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: widex »

WItam.
Właśnie chciałem napisać o Tapatalk.
Mianowicie, już wkrótce otwierają na Android Market. Otwierają możliwość zakupu płatnych aplikacji.
Planuję zakup Tapatalk, ale chciałbym korzystać również z tego forum. Często czytam i piszę tutaj.

Jaka jest aktualna decyzja?
http://www.tapatalk.com/plugin.php
Polskie forum Android jakoś sobie radzi ;)
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: Admc »

Też mam telefon z Androidem, korzystam z tego forum pod Operą Mini i jakoś nie ma problemu. Nie wiem co wyście się tak uczepili tego tapatalka.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
mika'el
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2007, 16:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: mika'el »

Admc pisze:Też mam telefon z Androidem, korzystam z tego forum pod Operą Mini i jakoś nie ma problemu. Nie wiem co wyście się tak uczepili tego tapatalka.
Oczywiście, nie ma problemu. Ale uważam, że żyjemy po to i robimy różne rzeczy, by było nam łatwiej. Inaczej zamiast młotka można by używać kamienia do wbijania gwoździ.
I jeszcze raz chcę podkreślić, że nie ma problemu w korzystaniu z forum np. za pomocą Opery Mini - nam raczej chodzi o to by korzystanie było łatwiejsze. Łatwiejsze w tym sensie, że korzystanie przez taką aplikację jest szybsze i przyjemniejsze. I tyle.

Natomiast inną kwestią jest bezpieczeństwo forum. Jeżeli administracja twierdzi, że aplikacja zagraża bezpieczeństwu to należy sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie konsekwencje mogą nieść ze sobą te luki. I czy bez tej funkcji takie konsekwencje nam nie grożą. Bo jeżeli grożą no to co zmieni wprowadzenie Tapatalka pod tym względem? Nic.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: mario_7 »

Na razie nie wprowadzimy Taptalka. Zobaczymy za jakiś czas, gdy w końcu wprowadzimy inne, ważniejsze zmiany na forum.
Awatar użytkownika
sylwester
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1455
Rejestracja: 18 lut 2005, 19:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: sylwester »

mika'el pisze:Łatwiejsze w tym sensie, że korzystanie przez taką aplikację jest szybsze i przyjemniejsze. I tyle.
Tylko wskaż jeszcze powód dla którego mielibyśmy wspierać płatną aplikację?
O ile forum androidowe (ktoś je tutaj wspomniał) ma jeszcze jakis sens - w końcu mówi o korzystaniu z komórki to niby jaki sens miałoby ułatwianie czytania na komórce forum o Ubuntu w dobie kiedy dwudziestoparocalowy full HD monitor to wydatek 500PLN?

Nie reklamujemy tutaj facebooka (mimo, że robi to onet, wyborcza i niemal każdy), więc nie będziemy też "reklamować" płatnej aplikacji bez większego racjonalnego zastosowania.

A w dodatku statystyki połączeń via komórki są nieubłagane: prawie nie istnieją i to pomimo, że wiele osób korzysta z modemów GSM w "normalny" sposób.
Na pytania o usunięte/zablokowane/skasowane/przeniesione posty bez linków do nich nie odpowiadam :P
http://ubuntu.pl
widex
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 70
Rejestracja: 12 kwie 2008, 21:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Brodnica

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: widex »

Tapatalk jest dostępny na Androida, iPhone i BlackBerry. To dość znacząca część rynku mobilnego.
Nie ma to znaczącego pływu dla osób, które nie korzystają z smartphone'a. Dla tych którzy korzystają to:
- wersja darmowa - do czytania,
- wersja płatna - do czytania i pisania.

Wielokrotnie dla wygody można użyć Tapatalka, aby wyszukać temat na forum i otrzymać go w formie przejrzystej.

Pozdrawiam
penguinssaver
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 28 lut 2008, 13:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: penguinssaver »

osobiście nie widzę większego sensu dla wprowadzenie Tapatalk i to wcale nie z powodu jego niszowości. Zastanówcie się, czy Wasza potrzeba 'dobajerzenia' komórek jest wystarczającym powodem do narobienia kłopotów innym (nie tylko administracji).
Awatar użytkownika
pawelcd
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2007, 19:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Forum ubuntu.pl a Tapatalk.

Post autor: pawelcd »

witam.

Od października 2010 trochę czasu już zleciało, wiec może teraz jest szansa na dodanie wtyczki do tapatalka ??

Coraz więcej osób ma smartfony, niektórym zaczynają one zastępować komputer a przy pomocy tego programu bardzo wygodnie korzysta się z forum :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości