KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: mario_7 »

Miejsce na dyskusję na temat konkursu na nowy wygląd Forum.

Treść ogłoszenia: KONKURS - Nowy wygląd Forum
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: Dwimenor »

Nie chce nic mówić, ale obecny styl jest...naprawdę fajny. Przynajmniej mi się podoba.
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: brezniew »

Poza kolorem jest znośnie. Obecnie strasznie męczy wzrok.

Edyta:
Oczywiście te kropki to też jakiś poroniony pomysł.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2011, 14:01 przez brezniew, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: empitt »

Też uważam, że obecnemu motywowi wystarczą tylko modyfikacje i poprawki, a nie jakieś grube zmiany. Ale pierwsze co powinniście zrobić to wyrzucić jak najszybciej kropki na tle, ponieważ są bardzo niepraktyczne i strasznie męczą wzrok, a na niektórych monitorach po prostu mrugają sobie.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: luk1don »

Admc pisze:To może chociaż logo zmienicie na to nowe i zwiększycie nieco kontrast?
Tak, może chociaż zmienią... Dużo wymagać to każdy potrafi... A może sam byś coś stworzył? Jak był czas konkursu jakoś nikt poza mną propozycjami nie sypał :-D Teraz każda większa lub mniejsza zmiana wyglądu w stosunku do motywu bazowego będzie tylko wszystko psuła i nie będzie miło przyjmowana, bo będzie zbyt wiele się różniła od tego :razz:
Użytkowników tego forum jest przecież wielu. Nie wierzę, że nikt nie ma pojęcia czy nie zna chociaż podstaw robienia stron. Czasu też niektórzy użytkownicy mają mnóstwo... Zróbmy wspólny DARMOWY wygląd forum, a nie jakiś konkursowy, gdzie jak przewidywałem w tym wypadku, jak ktoś oferuje kasiorę to wymaga i wybrzydza.
Fakt, mój motyw się nie spodobał, ale nie był zły. Będę bronił go aż do upadłego...
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: empitt »

Wybacz, ale zrobić motyw, a porządny motyw to już duża różnica i nie zawsze podstawy wystarczą.
Awatar użytkownika
123wilk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 100
Rejestracja: 09 kwie 2010, 18:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: 123wilk »

Skoro styl ma być taki nowoczesny to proponuję zastąpić przyciski z grafik tymi zrobionymi w css3 i tak nikt stąd z ie nie korzysta.
19KurczaK94
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: 19KurczaK94 »

Ja mam dobry pomysł :D
Skoro nasze forum ma nazwę ubuntu.pl to czemu nie można zrobić thema z wyglądem nowego interface tzn. Unity?
Obrazek
W miejscach na panelu prawym umieścić w kwadracikach opcje forum które znajdują się na górze,na górnej belce po prawo logowanie się oraz pod logiem Ubuntu stronę główną,w miejscu tapety dać normalnie forum,trochę wyobraźni i google image bądź unity na 10.10 czy 11.04 a wygląd masakrycznie dobry,dać ciemne kolory poprostu bomba by była :P Polak potrafi :P
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: cukier_lukier »

@19KurczakK94: No cóż - czekamy na realizację ;)
Awatar użytkownika
123wilk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 100
Rejestracja: 09 kwie 2010, 18:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: 123wilk »

Wytyczne dali, i wg, nich trzeba o tworzyć, ps pracuję nad lekka modyfikacją aktualnego stylu, nie chodzi mi o konkurs tylko tak sobie open sourcowo , i na logikę skoro chcecie czegoś wg. wytycznych, to jak to zrobić nie mogąc zbytnio zmienić szablonów, weźcie się zdecydujcie ok.

Obecnie lekko zmodyfikowałem wygląd przycisków, oprócz tych głównych, wygląda to tak :
http://img535.imageshack.us/img535/2485/ubupost.png
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: mario_7 »

Bardziej przydałoby się jakieś sensowne, uniwersalne logo (w sensie nagłówka strony), kompozycja kolorów (wiele osób narzeka na zbyt intensywny pomarańczowy), zachowanie odpowiedniego kontrastu między tekstem a tłem (na to z kolei narzekały osoby mające problemy ze wzrokiem). Przyciski to mało znaczący drobiazg.

Co do modyfikacji szablonu - oczywiście, te nadprogramowe warianty wymagają ich więcej, niż styl dla forum samego w sobie.

19KurczaK94, tak jak powiedział Sylwester kilka postów wcześniej - pomysły są tanie, ich nam nie brakuje. Implementacja kuleje, ludzi chętnych do zrobienia czegokolwiek brakuje.
Awatar użytkownika
123wilk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 100
Rejestracja: 09 kwie 2010, 18:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: 123wilk »

Słuchaj da się to zrobić w stylu tych wytycznych, ino to wymaga zmian głównego szablonu z nawigacją, a konkretniej dodania kilku dodatkowych klas css i ich odpowiedniego opisania, ale jak już mówię to wymaga zmian w szablonie, ale się zobaczy, będę próbować,
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: luk1don »

empitt pisze:Wybacz, ale zrobić motyw, a porządny motyw to już duża różnica i nie zawsze podstawy wystarczą.
Tak, prawda i zależy jakie podstawy... Wybacz, ale żadnej propozycji motywu z Twojej strony też nie ujrzeliśmy :razz:

Co do błędów w moim motywie, odpowiem mario, że mój motyw działa we wszystkich popularnych przeglądarkach, także IE7, IE8 (tylko IE9 nie testowałem). Menu z użyciem :hover jakoś działa m.in. dzięki użyciu przed <html> m.in. czegoś w stylu:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
(inne menu może Ci "mulić"...)
Błędy drobne i powtarzające się klasy zawsze się znajdą... na najlepszych stronach!
Weźmy przepuśćmy choćby to forum np. przez tego validatora, proszę:
http://validator.w3.org/check?uri=http% ... ne&group=0
Obrazki czy logo robiłem z .svg, wszystko zgodnie ze sztuką, itp. Niepotrzebnie na końcu przepuściłem wszystko przez RIOT plugin, no i jakość grafiki pogorszyła się i wyszła jak wyszła. Projekt był już spalony od początku ze względu na koncepcję i kolorystykę :razz:

Pogrubianie tematów tak, masz zrobione, ale niecałkowicie (z pogrubionego zmienia się na zwykły, ale jest to samo <body>)... zmień sobie body to zobaczysz...
Awatar użytkownika
123wilk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 100
Rejestracja: 09 kwie 2010, 18:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: 123wilk »

Taka przeróbka wymaga przerobienia całego górnego interfejsu, ino problem jest taki - nikomu się nie chce, jak widać nawet za tą waszą nagrodę nikt nie raczył czegoś stworzyć co mówi samo za siebie. Mogliście wybrać inny silnik choćby MyBB tam edycja kodu to czysta przyjemność, kto używał wie co mówię.

Edit:

Coś takiego zrobiłem na szybkiego, wiem że wam się nie spodoba, bo to drobne zmiany i tyle, http://www.megaupload.com/?d=4946P9UL a propo czcionki ubuntu której tu niema a powinna być, Wchodzicie do ACP- Style-Motywy-Edytuj i na samym końcu dodajecie

Kod: Zaznacz cały

@font-face {
    font-family: "Ubuntu";
    font-style: normal;
    font-weight: normal;
    src: local("Ubuntu"), url("http://themes.googleusercontent.com/font?kit=_xyN3apAT_yRRDeqB3sPRg") format("woff");
}
Ps jak chcecie aby były polskie znaki wrzucacie na serwer plik z czcionką i tam gdzie src: local("Ubuntu"), url("lokalizacja czcionki") zapodajecie adres do pliku z czcionką po polsku i tyle nic więcej, a żeby było fajniej pod ie ponoć to nie działa co nikogo zdziwić nie powinno, to raczej norma,a skoro to forum o ubuntu na którym ie raczej nie odpalicie to olewać to.
Awatar użytkownika
Dudi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 16 wrz 2006, 13:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: Dudi »

Sokoro już o nowych funkcjach mowa. Bardzo ale to bardzo przydała by się opcja "odznacz jako przeczytane" gdy wejdziemy w najnowsze posty, nie przeczytane posty itp.
Awatar użytkownika
Mario14125
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 13 gru 2010, 00:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: Mario14125 »

Zrobienie nowego obrazka nagłówka. Otóż to teraźniejszy reprezentuje tak jakby starsze pokolenie Ubuntu i osobiście gdy wchodzę na stronę ubuntu.pl czuje się jakbyście supportowali wersje 8. Jestem za pomysłem 19KurczaK94, unikatowy szablon Unity bardzo ładnie by wyglądał, co do obrazka, proponuję zrobić czcionką "ubuntową" napis "Ubuntu Polska", żeby tak oficjalnie było :P

-- 27 paź 2011 01:39 --

Znalazłem taki szablon idealnie pasujący :)

Adres: http://demo.phpbb3styles.net/pro_ubuntu_lucid
Awatar użytkownika
kozikk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2011, 12:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE 3/Trinity
Architektura: x86
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: kozikk »

Mi się obecny styl bardzo podoba, no może te kropki trochę przeszkadzają...
Coraz więcej rzeczy rozumiem, lecz coraz trudniej mi przychodzi wyrazić to w słowach.
[url=http://www.paski.naprawsobie.pl]pasek napędowy [/url]
Awatar użytkownika
Diseant
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 22 cze 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: Diseant »

Zaproponuję nowe logo (a co mi tam :D )

Obrazek

Wrzucam link także do pliku do edycji (xcf), dzięki czemu każdy będzie mógł zmodyfikować sobie logo.

KLIK (Dropbox)

Pozdr.
Awatar użytkownika
123wilk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 100
Rejestracja: 09 kwie 2010, 18:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: 123wilk »

Konkurs z tego co widzę padł, ale spokojnie jak znajdę wolna chwilę to coś naskrobię, w końcu rok temu coś zapodałem ,ale szału nie było, teraz pokieruję się wytycznymi ubuntu, oczywiście to już będzie projekt bez konkursu. Obecny styl tymczasowy, wygląda świetnie, ale pasuje go trochę zubuntować.

-- 29 gru 2012 12:08 --

Mam takie pytanie dlaczego forum nie stoi np, na fluxBB jest lekki jak diabli, mnie by mulił stronę
umbert
Wygnańcy
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2015, 14:31

Re: KONKURS - Nowy wygląd Forum - dyskusja

Post autor: umbert »

Obecnie forum wygląda bardzo ciekawie. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości