moderator globalny igotit4free

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
grzesław

Re: moderator globalny igotit4free

Post autor: grzesław »

Jedną z przesłanek o wyborze Ubuntu było najlepsze jeśli chodzi o profesjonalizm wsparcie ze strony społeczności (moim skromnym zdaniem) spośród polskojęzycznych for linuxowych, a tu aż tak źle się dzieje?
Awatar użytkownika
Czeslavus
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 295
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: 3Miasto

Re: moderator globalny igotit4free

Post autor: Czeslavus »

Jeśli chodzi o brak moderatora to ja się mogę pisać. Mam wolnego czasu zdecydowanie za dużo. Jest tylko jeden problem - nie znam Ubuntu. Mogę pilnować, aby nie było awantur. A userzy będą sami sobie nawzajem pomagali.
------------------------------------------
Pozdrawiam
Czeslavus
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: moderator globalny igotit4free

Post autor: igotit4free »

@ Czeslavus:
Tak to działało przez ostatnie dwa lata. Powodem zamknięcia forum nie jest to, że ja zaprzestaję moderacji. Przeciwnie, ja zaprzestaję moderacji bo planowane jest zamknięcie forum.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: moderator globalny igotit4free

Post autor: Hwiparam »

igotit4free pisze:Nie ma czego rozwijać, chodzi o zamknięcie forum.
Czy można znać konkretną przyczynę takiej właśnie "decyzji merytorycznej"? Chodzi o to, że forum świeci pustkami od jakiegoś już czasu, brak "rąk do pracy", czy jest jeszcze coś, na co ja, zwykły szary użytkownik, zaglądający na forum raz na jakiś czas, po prostu wpaść nie zdołałem?
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: moderator globalny igotit4free

Post autor: igotit4free »

Jeśli decyzja taka zapadnie, to dowiemy się tego od Administracji. Mam nadzieję, że z czytelnym uzasadnieniem.
Ja nie czuję się na siłach dawać kompletnej diagnozy tego jak jest, i dlaczego tak jest. Część powodów wymieniłeś, co do innych... marazm, brak kadry, zerowe zaangażowanie i zerowy wkład merytoryczny użytkowników w treści zamieszczane na portalu, nie ma ludzi którym się chce i którzy mają coś do powiedzenia.

http://ubuntu.pl/ => poważnie? Ubuntu 14.04 już jest?!!!
http://czytelnia.ubuntu.pl/ => ostatni wpis prawie dokładnie sprzed roku.
Forum? Kilka lat temu codziennie były 3-4 strony nowych postów. Teraz masz 3-5 postów na tydzień. Nie ma komu dołożyć atrybutu [15.04], Jabber leży, szkoda klawiatury na inne kwestie...
Właśnie ukazało się Ubuntu 15.10... kiedyś przy takich okazjach forum aż kipiało od aktywności, dzisiaj... ja pierwszy o tym piszę. :o

Nie wiem czy to wskaźnik popularności dystrybucji, czy Linuksa jako takiego, czy po prostu zmiana "modelu konsumenckiego". Nie wiem. Jest jak jest.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: moderator globalny igotit4free

Post autor: Hwiparam »

igotit4free pisze:Nie wiem czy to wskaźnik popularności dystrybucji, czy Linuksa jako takiego, czy po prostu zmiana "modelu konsumenckiego". Nie wiem. Jest jak jest.
Też zdiagnozować nie jestem w stanie, aczkolwiek jestem aktualnie zarejestrowany na co najmniej kilku forach o tematyce czysto linuksowej i chyba na większości polskich stron tego typu dzieje się nie za wiele. Dlaczego tak jest - ja tam mogę co najwyżej gdybać, bo prawdy chyba nie odgadnę nigdy.
Co do Czytelni, to pamiętam, jak sam swego czasu próbowałem dodać tam swój artykuł... Próbowałem, bo żadnym ze znanych mi sposobów nie byłem w stanie tego dokonać, ani też nikt z bardziej kumatych ode mnie nie był w stanie mi wyjaśnić, jak mam dostać się do panelu edycji postu (a byłem zalogowany)...
Szczerze? Nikomu źle nie życzę, spędziłem na forum ładnych kilka lat i nie żałuję tego czasu. Ale z drugiej strony, płakać też jakoś specjalnie nie mam zamiaru - coś się kończy, aby zwolnić miejsce dla jakiegoś nowego tworu, być może lepszego - ot naturalna kolej rzeczy.
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: moderator globalny igotit4free

Post autor: Tomfoc »

Mimo wszystko szkoda. To Forum to wielka skarbnica wiedzy.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: moderator globalny igotit4free

Post autor: Hwiparam »

Myślę, że udostępnienie jakiejś zarchiwizowanej wersji forum w trybie tylko do odczytu nie byłoby głupim pomysłem.
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: moderator globalny igotit4free

Post autor: igotit4free »

Na ile mi wiadomo nie ma mowy o zaprzepaszczeniu wypracowanych rozwiązań, pewnie będzie backup na wypadek gdyby kiedyś ktoś miał wolę i sposobność kontynuować w takiej lub innej formie.
Tak jak powiedziano, coś się kończy, coś się zaczyna, jakieś fascynacje się rodzą, inne umierają...

-- 27 paź 2015 20:35 --
Hwiparam pisze:Myślę, że udostępnienie jakiejś zarchiwizowanej wersji forum w trybie tylko do odczytu nie byłoby głupim pomysłem.
Między innymi po to poruszyłem ten temat, żeby osoby faktycznie podejmujące decyzję co do teraźniejszości i przyszłości forum dostały od was jakąś informację co do oczekiwań i wyobrażeń. W końcu jest to kawałek naszego życia, i głupio by było po prostu zobaczyć któregoś poranka "404 Not Found", albo innego ragnaroka. :twisted:
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości