jak uruchomic ubuntu przenoszac dysk do innego laptopa

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
marcin.voodoo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2010, 16:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

jak uruchomic ubuntu przenoszac dysk do innego laptopa

Post autor: marcin.voodoo »

witam jak w temacie mam nowy zainstalowany system ubuntu da dysku chce go przeniesc do lepszego laptopa odpala mi cie system ale nie do konca w pisuje login i haslo ogolnie powinno dzialac ale tak nie jest mam w pisac jakies polecenie ale jakie nie mam pojecia prosze o wmiare szybka pomoc ( sorrki za pisownie nie mam polskich znakow )
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: jak uruchomic ubuntu przenoszac dysk do innego laptopa

Post autor: marcin1982 »

Jeśli w poprzednim systemie były jakieś sterowniki własnościowe to musisz je odinstalować. System powinien się potem uruchomić na sterownikach otwartych.
marcin.voodoo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2010, 16:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: jak uruchomic ubuntu przenoszac dysk do innego laptopa

Post autor: marcin.voodoo »

marcin1982 pisze:Jeśli w poprzednim systemie były jakieś sterowniki własnościowe to musisz je odinstalować. System powinien się potem uruchomić na sterownikach otwartych.

dziękuję a jak mam te sterowniki ( jak rozumiem od poprzedniego sprzętu usunąć ) i jak to zrobić ?

-- 17 sty 2015 23:18 --
marcin.voodoo pisze:
marcin1982 pisze:Jeśli w poprzednim systemie były jakieś sterowniki własnościowe to musisz je odinstalować. System powinien się potem uruchomić na sterownikach otwartych.

dziękuję a jak mam te sterowniki ( jak rozumiem od poprzedniego sprzętu usunąć ) i jak to zrobić ?
już znalazłem jak to zrobić mam nadzieję że się uda jak by co to wrócę dzięki i pozdro dla tych którzy mają ten sam problem w stawiam link z opisem jak to zrobić
http://pl.wikibooks.org/wiki/Ubuntu/Ins ... cznych_ATI

-- 18 sty 2015 00:04 --
marcin.voodoo pisze:
marcin1982 pisze:Jeśli w poprzednim systemie były jakieś sterowniki własnościowe to musisz je odinstalować. System powinien się potem uruchomić na sterownikach otwartych.

dziękuję a jak mam te sterowniki ( jak rozumiem od poprzedniego sprzętu usunąć ) i jak to zrobić ?

-- 17 sty 2015 23:18 --
marcin.voodoo pisze:
marcin1982 pisze:Jeśli w poprzednim systemie były jakieś sterowniki własnościowe to musisz je odinstalować. System powinien się potem uruchomić na sterownikach otwartych.



dziękuję a jak mam te sterowniki ( jak rozumiem od poprzedniego sprzętu usunąć ) i jak to zrobić ?
już znalazłem jak to zrobić mam nadzieję że się uda jak by co to wrócę dzięki i pozdro dla tych którzy mają ten sam problem w stawiam link z opisem jak to zrobić
http://pl.wikibooks.org/wiki/Ubuntu/Ins ... cznych_ATI





odinstalowywałem sterowniki własnościowe i nie działa wyszła mi informacja mam fotkę ale czy uda mi się ją tu wstawić nie wiem dam link do Facebooka https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 585&type=1
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: jak uruchomic ubuntu przenoszac dysk do innego laptopa

Post autor: marcin1982 »

I wpisz teraz komendę startx.

Zobacz co wyświetli komenda:

Kod: Zaznacz cały

lspci -k | grep -A3 VGA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości