Uwagi dot. nowego silnika forum

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
galvay
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 308
Rejestracja: 09 sie 2006, 20:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: galvay »

Ja uważam że dobrze jest jak jest.
Zdecydowanie tak. Zawsze tak było i niech tak zostanie ;)
Jak damy możliwość wpisywania, to ludzie będą świrować "mandarynka", a pewnie i silnik zwolni...
Obawiam się że pojawiały by się gorsze wymysły niż 'mandarynka'.
Wystarczy sztywna opcja nazwy OS
Taaaa, tylko że dystrybucji jest mnóstwo i wszystkich nie sposób wypisać, zwłaszcza że wciąż się pojawiają jakieś nowe.
Więc skoro nie wypiszemy wszystkich, to musielibyśmy pozostawić dodatkową opcję w postaci 'Inny OS', czyli wracamy do punktu wyjścia... Po co więc komplikować skoro docieramy do tego samego?
No i to forum UBUNTU, jak ktoś ma inny system, to wybiera że inny system/dystrybucję i wszystko jest jasne, nie ma potrzeba chwalenia się jaka to jest inność.
Jak liczbę liter w moim nicku pomnożysz przez 111, to wyjdzie złowroga liczba 666. To nie może być przypadek :twisted:
Iwo
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 mar 2006, 23:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Iwo »

a silnik będzie się aż tak bardziej męczył? Przecież ta funkcja będzie działać tak samo, tyle że kilka opcji więcej przy wyborze.
Poza tym będę mógł łątwiej tutaj znaleźć Debianiarzy i sobie pogadać z nimi.
Teraz nawet nie ma jak w podpisie tego napisać, bo go nie ma.

//galvay: Po prostu niepotrzebne zamieszanie, które dla forum i użytkowników Ubuntu nie będzie miało żadnych wymiernych korzyści. A 'Debianarzy' to pewnie na forum Debiana znajdziesz ;)
Linux user numer #457448 - Acer Aspire 2930, 2GB RAM, 2x2.0 GHz, Intel GMA 4500MHD
"Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie"
tatar111
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 05 sty 2007, 14:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: tatar111 »

Może odciążyć serwer w inny sposób... Może wyszukiwarkę zamienić na tą z google'a? Z tego co wiem można ją tam dostosowywać i może nawet wpasować do forum, ktoś próbował? Może warto?
Iwo
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 mar 2006, 23:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Iwo »

1) Mam taką prośbę, czy obie ikonki do "ostatniej nieprzeczytanej wiadomości" były większe, trudno mi się w nie na laptopie wstrzelić i często trafiam w linki obok (do 1ej wiadomości, lub usera).
2) Czy moglibyście mi wytłumaczyć jak działa licznik przeglądających? Co ile czasu odświerzacie listę?
Jakoś cały czas jest tu sporo osób, a postów mam wrażenie, że nie jest tak więcej nadchodzących.
Linux user numer #457448 - Acer Aspire 2930, 2GB RAM, 2x2.0 GHz, Intel GMA 4500MHD
"Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie"
Awatar użytkownika
Biotrek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 192
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Biotrek »

Iwo pisze:1) Mam taką prośbę, czy obie ikonki do "ostatniej nieprzeczytanej wiadomości" były większe, trudno mi się w nie na laptopie wstrzelić i często trafiam w linki obok (do 1ej wiadomości, lub usera).
2) Czy moglibyście mi wytłumaczyć jak działa licznik przeglądających? Co ile czasu odświerzacie listę?
Jakoś cały czas jest tu sporo osób, a postów mam wrażenie, że nie jest tak więcej nadchodzących.
Te ikonki są bardzo dobre, nie wiem co ty od nich chcesz, no chyba że korzystasz z toutchpada to wtedy ok, bo jest on nieprecyzyjny i w ogóle jak się nie musi to lepiej nie korzystać. Myszka USB i jazda.
"Demokracja to rządy hien nad osłami" - Arystoteles
yantar
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 11 kwie 2007, 17:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: yantar »

Taki drobiazg jak klikam w Szybkie Menu to otwiera mi sie menu ale nie ponizej ale po lewej stronie ekranu. Jakis taki zgrzyt. Opera 9.5b build 1729. (Nie wiem czy to wina Opery czy kodu strony wiec tylko tak pisze jakby ktos mial ochote to sprawdzic.).

I druga sprawa. Jesli dochodzi PM to czy moglby sie napis "nieprzeczytane" zmieniac np na czerwono? W sumie moja wina ale jakos przez 2 tygodnie nie zauwazylem ze mam nowego PMa (sic!). Oczywiscie to tylko sugestia. Jak sie tak wpada na szybko na forum to mozna przeoczyc ta mala wytluszczona jedynke.
"Internet bez Opery to chaos"
Awatar użytkownika
galvay
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 308
Rejestracja: 09 sie 2006, 20:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: galvay »

I druga sprawa. Jesli dochodzi PM to czy moglby sie napis "nieprzeczytane" zmieniac np na czerwono? W sumie moja wina ale jakos przez 2 tygodnie nie zauwazylem ze mam nowego PMa (sic!). Oczywiscie to tylko sugestia. Jak sie tak wpada na szybko na forum to mozna przeoczyc ta mala wytluszczona jedynke.
To ja proponuję ci pewne rozwiązanie :)
Ustawienia-> edycja opcji -> Wysyłanie Prywatnej Wiadomości -> Powiadamianie o otrzymywaniu prywatnej wiadomości w formie pop-upu.
I już nie przeoczysz nowej wiadomości ;)
Jak liczbę liter w moim nicku pomnożysz przez 111, to wyjdzie złowroga liczba 666. To nie może być przypadek :twisted:
yantar
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 11 kwie 2007, 17:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: yantar »

Wiem ze mozna i tak ale akurat nie mialem tej opcji wlaczonej, krotko ..musztarda po obiedzie;). A zmiana kolorku to zawsze pewne usprawnienie =]
"Internet bez Opery to chaos"
Awatar użytkownika
Ari
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 92
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Ari »

A mnie denerwuje "szukajka" z nałożonym limitem liter (chyba trzeba wpisać co najmniej 4 znaki). Np. wpisuje "kde" i nic nie znajduje... A co mi po słowach kluczowych, gdy będę szukał słowa, którego nie ma w tagach? Dobrze, że jest google ;]

Kod: Zaznacz cały

kde site:forum.ubuntu.pl
i jest lekarstwo ;]

//galvay: o ilości znaków w wyszukiwarce już było- to niezależne od nas i nic nie poradzimy :P Pozostaje modlić się do googla by dobrze zindeksował forum ;)
Awatar użytkownika
dk75
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1142
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: dk75 »

Ja w innej sprawie, a mianowicie w sprawie maksymalnego rozmiaru obrazków wstawianych do "postów" - 100pix x100pix i jaja sobie robicie?

[ciach] //galvay: No dobra, wystarczyło podać przykład, nie musiałeś od razu wrzucać tutaj tego 'czternasto-megowego' gifa.
no to proszę bardzo, GIF 100x56 i jest zgodny z Regulaminem a mi miniaturkę 580x263 15kB hostowaną na płatnym serwerze hostingowym wykasowano...

//laybythesea: dobrze, że zwróciłeś na to uwagę. Postaramy się nie robić TAKICH jaj i dodamy max rozmiar pliku w kB.
Iwo
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 mar 2006, 23:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Iwo »

właśnie robiłem ankietę.
1) Fajnie, że jest opcja pokazywania kto jak głosował :), ale mnie akurat chodzi o brak określenia maksymalnej ilości głosów do oddania w przypadku opcji wielokrotnego wyboru. Fajnie, że można określić poprzez wstawienie liczby dni ile ma trwać ankieta.
2) poza tym fajnie by było, gdyby można było ustanowić automatyczny czas zamknięcia posta (wiadomo, że niektóre są aktualne jakiś czas, a zawsze znajdzie się taki co tego nie rozumie).
Linux user numer #457448 - Acer Aspire 2930, 2GB RAM, 2x2.0 GHz, Intel GMA 4500MHD
"Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie"
tatar111
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 05 sty 2007, 14:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: tatar111 »

tatar111 pisze:Może odciążyć serwer w inny sposób... Może wyszukiwarkę zamienić na tą z google'a? Z tego co wiem można ją tam dostosowywać i może nawet wpasować do forum, ktoś próbował? Może warto?
To jak? Ktoś rozważał coś takiego? By wyszukiwarkę forumową zastąpić na tą z google (znacznie by odciążyło serwer)? Pisałem do admina, ale tam też niestety zero odzewu.
Awatar użytkownika
Biotrek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 192
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Biotrek »

Tak sobie przeglądam dział i widzę n-ty raz ten sam temat z nowymi odpowiedziami, a jednak nie chciałbym śledzić "jego nudnej kariery", dlatego myślę że przydałaby się dodatkowa opcja w narzędziach wątku, dzięki której nowe posty w temacie nie zaznaczałyby ją na kolorowo.
Da się coś takiego zrobić?
"Demokracja to rządy hien nad osłami" - Arystoteles
Awatar użytkownika
michalekk
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 80
Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: michalekk »

mam taką sugestię:
czy dałoby się dodać "zaznacz wszystko" w ramkach CODE? to pomogłoby wielu osobom, np. prz kopiowaniu baaardzo długich poleceń, albo jak komuś myszka nie działa w 100% dobrze...
zauważyłem coś takiego na forum mandrivy
NIE POMAGAM NA GG , PRIVIE, ANI JABBERZE, TYLKO FORUM!
Awatar użytkownika
ubuproblem
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 169
Rejestracja: 30 lip 2007, 23:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: ubuproblem »

Ja do tej pory mam jedną sugestię, a mianowicie: zawsze w phpBB lubiłem patrzeć z jakiego systemu/przeglądarki ludzie piszą posta. Brak mi tego, choć doskonale wiem, iż jest to zbędne :)
Awatar użytkownika
michalekk
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 80
Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: michalekk »

ja coś takiego napisałem w poście niedawno, ale został on usunięty z moją zgodą, podejżewam że padnie odpowiedź: serwer i tak jest obciążony.
NIE POMAGAM NA GG , PRIVIE, ANI JABBERZE, TYLKO FORUM!
Awatar użytkownika
m_gol
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 31
Rejestracja: 25 paź 2007, 07:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: m_gol »

Reklama na stronie głównej przysłania rozwijane menu szukaj - dotychczas nie blokowałem reklam z forum.ubuntu.pl, bo nie są nachalne, ale skoro przez to strona ma działać mi niepoprawnie, to wybaczcie...

//Poprawione

Poza tym zalecam zajrzeć na validatora...

//Polecam trochę podszkolić się w tych zagadnieniach i jeszcze raz spojrzeć na te "błędy". - Folken
Michał Gołębiowski
student wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytecie Warszawskim
Iwo
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 mar 2006, 23:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Iwo »

Smutne. Chciałem edyttować swoją wiadomość przeglądarką links, ale nie pozwoliła mi.
Mogę tylko odpowiedzieć, lub odpowiedzieć z cytowaniem.
Nie mogę też raportować. Czy da się coś z tym zrobić?
Linux user numer #457448 - Acer Aspire 2930, 2GB RAM, 2x2.0 GHz, Intel GMA 4500MHD
"Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie"
Golem_XIV
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 21 gru 2005, 07:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Golem_XIV »

Naszła mnie taka myśl więc proszę o poprawę ikonki przy dyskusjach, w których brało się udział, na bardziej kontrastową. Może by tak tą kopertę w innym kolorze? Bo wszystko się zlewa i trudno na pierwszy rzut oka wychwycić te najbardziej interesujące. Proszę
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: figa »

popieram golema :) ale może już lepiej poczekac na nową "twarz"
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości