Linux zamiast Windows

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
salvadhor
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 340
Rejestracja: 09 lip 2005, 18:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: salvadhor »

To kapitalistyczno - socjalistyczne wywodu i określenie ich wpływu na rynek są nieco błędne. Każdy użytkownik ma, jak to w kapitaliźmie wolny wybór, jednak monopole socjalistyczne (korporacje, sklep, dilerzy) narzucają już mu w ofercie, co jest dla niego najlepszym i jednym rozwiązaniem :)
Root walks behind you.
404 sposoby na Linuksa: http://404.g-net.pl
#254787
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: ethanak »

Chłopaki, Wyście forów nie pomylili?
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: majsza »

salvadhor pisze:To kapitalistyczno - socjalistyczne wywodu i określenie ich wpływu na rynek są nieco błędne. Każdy użytkownik ma, jak to w kapitaliźmie wolny wybór, jednak monopole socjalistyczne (korporacje, sklep, dilerzy) narzucają już mu w ofercie, co jest dla niego najlepszym i jednym rozwiązaniem :)
Heh... Spróbować uświadomić to użytkownikom, to wywołać reaktancję. Nastąpi reaktancja, to nie ma wolnego wyboru. :) No bo rozwiązanie promowane, stanie się rozwiązaniem niechcianym, nielubianym, pomijanym. :)
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
Awatar użytkownika
PL_kolek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 113
Rejestracja: 30 sty 2008, 21:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: PL_kolek »

No ale o co chodzi? Jesteśmy tu wszyscy i wszyscy używamy Linuksa. Jednego, drugiego, trzeciego - możemy wybrać.
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: majsza »

PL_kolek pisze:No ale o co chodzi? Jesteśmy tu wszyscy i wszyscy używamy Linuksa. Jednego, drugiego, trzeciego - możemy wybrać.
Ale kolega i ja pisaliśmy raczej o wszystkich systemach. I o wolnym wyborze.

Za co był Nobel dla Kahnemana? Za włożenie między bajki koncepcji homo economicusa J.S.Milla.
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
Cubensis
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 11 sty 2012, 13:22
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: Cubensis »

majsza pisze:Kowalem losu jest bezdomny, któremu wszędzie zatrzaskują drzwi przed nosem?
Jest. Właśnie na tym polega wolność. Nikt Ci nie nakazuje pracować.
majsza pisze: W kapitalizmie człowiek wolny? Właśnie o to chodzi, że zarówno socjalizm i kapitalizm są zbudowane na błędnych koncepcjach człowieka!!! Kończę... bo temat o czym innym.
Pewien Pan powiedział, że trzy wykrzykniki na końcu zdania oznaczają problemy psychiczne. Friedmanowski kapitalizm jest zbudowany na najlepszych dla ludzi koncepcjach. Co Ci się nie podoba w minimalizacji roli rządu?
majsza pisze: Kapitalizm= większa propaganda, pełną gębą. Użytkownikom Windowsa specjalnie się zaciemnia zalety Linuksa, wyolbrzymia wady itd.
Większa propaganda? Widać że rocznik +90' jesteś.
majsza pisze: Socjalizm= nigdy go nie było. Ale w krajach "socjalistycznych", które do tego "dążyły" miała zastosowanie mała propaganda. Narzuciłoby się, że Windows, albo Linux jest jedynym rozwiązaniem, jest dobre i koniec. W pierwszym przypadku trzeba człowieka przekonać naprawdę. W drugim peryferyjnie (m. in. przez częste powtarzanie,brak alternatyw do porównania itd), by nie zastanawiał się nad tym, przyjął jako truizm kulturowy i się do tego stosował.
Mówiąc socjalizm, każdy ma na myśli socjalizm realny, który prosperował w Związku Radzieckim czy Polskiej Republice Ludowej.
majsza pisze: Nasza "socjalistyczna" myśl techniczna, czyli Elwro 800 Junior, nigdy nie dorównał kapitalistycznej ZX Spectrum (na którym były robione efekty specjalne w "Seksmisji") :D
Tak, a mój wzmacniacz Radmora do dzisiaj chodzi, ale czego to dowodzi?

Problemem Windows vs Linux w Polsce są skorumpowane przetargi. W innych cywilizowanych krajach dla sektora rządowego wybiera się rozwiązania, które gwarantują najlepszą jakość w stosunku do ceny. U nas niestety to nie przejdzie (patrz: umowy ZUSu z Asseco).
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: majsza »

@Cubensis
Ręcę mi opadają... i nie mogę więcej napisać :) Weź przeczytaj mój post, swój post i zobacz w jaki sposób prowadzisz rozmowę. W Takim stylu, jak moje pierwsze zdanie. :)
Cubensis napisał(a):
Jest. Właśnie na tym polega wolność. Nikt Ci nie nakazuje pracować.
A kto Ci w "socjaliźmie" zakaże nie pracować w pracy? Dlaczego to upadło? :D Poza tym wierzysz w to, że wszystko co "komuna" nakazywała, to całe społeczeństwo respektowało?
Jeszcze nie doszedłeś do tego, co to jest prawdziwy socjalizm, a nie ten podrabiany w Związku Radzieckim? Ty po prostu coś bardzo szczegółowego rozciągasz na coś podobnego, ale innego. Społeczny dowód słuszności nie jest dla mnie żadnym dowodem. Tak samo wiele osób mówi o Linuksie, mając na myśli tylko Ubuntu (bo o nim tylko wiedzą).

Czy ty nie widzisz jak jesteś oszukiwany i jak robią Ci wodę z mózgu? To na zachodzie na wiek dwudziesty mówi się gdzieniegdzie "wiek propagandy" i nie odnosi się to tylko do Związku Radzieckiego, ale do krajów zachodnich. Twoja wolność wyboru jest ograniczana przez różne sztuczki, a tobie ma się wmówić, że wolność wyboru masz. Gdzie manipulacja jest na najwyższym poziomie? Na zachodzie. :)

A Ty wycieczek do mojego rocznika nie rób. Po pierwsze zadałbyś sobie chociaż odrobinę trudu, to znałbyś mnie z imienia i nazwiska. Jako twórca Lśniącego Lamparcika XFCE 10.04PL i Mysiego Remixu 11.04PL nie ukrywam tożsamości. A o wieku byś dosyć szybko znalazł informacje. To pokazuje, że chyba mnie bardzo lekceważysz. Ja nie mam zamiaru traktować Cię z sarkazmem.
Cubensis napisał(a):
Pewien Pan powiedział, że trzy wykrzykniki na końcu zdania oznaczają problemy psychiczne
Tak, jeszcze mnie po charakterze czcionki komputerowej rozpykaj. :) Nie szkoda było klawiatury na takie głupie zdanie?

Po co to obrażanie. Potem nowi członkowie społeczności Ubuntu trafiają na takie posty jak twój...

Znasz ten cytat?
"Chcesz udowodnić, że Milton Friedman jest faszystą? To proste. Zacytuj go."
:D
Gdzie wyczytałeś, że jestem przeciw wolnemu rynkowi. Ja tylko piszę, że ekonomiczne koncepcje człowieka są błędne.
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: mistrz1 »

Widzę, że dyskusja może być gorąca na tematy ideologiczne. Może by tak zdefiniować pojęcia socjalizm i kapitalizm, bo może każdy ma trochę inną definicję.

Coś czuję, że wkroczy do akcji moderator, jako monarcha i zadecyduje jednogłośnie, które posty do kosza. Więc wszystko wskazuje na to, że jednak ustrój monarchiczny jest najlepszy. Myślę, że to forum nie przetrwałoby, gdyby na nim obowiązywały zasady demokratyczne. :)

Dlatego uważam, że decyzje powinny być podejmowane jednoosobowo, bo wtedy wiadomo kogo obarczyć odpowiedzialnością. A że w Polsce panuje ustrój demokratyczno-socjalny, więc gada się, gada, i gada, i nic z tego nie wynika. Nie ma jednoznacznie wyznaczonego urzędnika, który ma podjąć decyzję i wziąć za nią odpowiedzialność. Wszystko jest takie rozmyte, panuje chaos i tak się toczy. Po co ma się któryś urzędnik wychylać, a później oberwie. Lepiej siedzieć cicho i robić tak, jak do tej pory. Gdyby w Polsce rządy były na wzór tego forum, to nie byłoby problemu. Wiadomo kto i za co odpowiada i do kogo się zgłosić. Jedna osoba wydaje decyzję i reszta ma wykonać, a jak nie to "ban". A teraz trzeba przekonywać całe masy urzędasów. A najgorsze, że wśród tych urzędasów jest masa debili, no i gadaj z nimi?
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: majsza »

@mistrz1
Próbowałem powrócić jednak na temat systemów operacyjnych, ale trafił się jakiś kapitalista "chicago boy". I bronił monetaryzmu, ganiąc keynesizm . ;) Bardzo proszę modów o skasowanie tych postów.
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
Jasio Dusigaz

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: Jasio Dusigaz »

majsza pisze:@mistrz1
Próbowałem powrócić jednak na temat systemów operacyjnych, ale trafił się jakiś kapitalista "chicago boy". I bronił monetaryzmu, ganiąc keynesizm . ;) Bardzo proszę modów o skasowanie tych postów.
Bo wszystkiemu winny jest kapitalizm i liberalna idea wolności. :-D
Awatar użytkownika
123wilk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 100
Rejestracja: 09 kwie 2010, 18:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: 123wilk »

Wszystkiemu winny jest chory idiotyzm przeradzający się w chory fanatyzm w manie walki w obronie bezsensownych idei. Tak się zaślepiają w swej mani że uważają że tylko oni mają racje a reszta się myli i to jest problem, wciskanie komuś czegoś na siłę zamiast pokazanie mu dostępnych możliwości by sam zdecydował co co ma wybrać.

Ja to widzę tak pokazuję dzieciom obiektywnie:
-maca
-linuxa
-windowsa
itd

i każdy sobie korzysta z każdego po tyle samo godzin.
Awatar użytkownika
PL_kolek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 113
Rejestracja: 30 sty 2008, 21:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: PL_kolek »

majsza pisze:
PL_kolek pisze:No ale o co chodzi? Jesteśmy tu wszyscy i wszyscy używamy Linuksa. Jednego, drugiego, trzeciego - możemy wybrać.
Ale kolega i ja pisaliśmy raczej o wszystkich systemach. I o wolnym wyborze.
No tak. I mam wybór prawdziwy jakiego systemu używać. Jeśli mi mało wolności, to mogę nawet snuć teorie o propagandzie albo propagować jeden słuszny system. Pewnie, że człowiek nie będzie wolny naprawdę i w 100% (tak mi się to kojarzy z ucieczką od formy w "Ferdydurke") tak długo jak jest od czegoś zależny, czy od otoczenia, innych ludzi czy od pieniędzy. Ale mogę to, czy mogę tamto, i ciężko mi wyobrazić sobie sytuację w której tej wolności będzie znacząco więcej.
Awatar użytkownika
woti
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 63
Rejestracja: 25 sty 2008, 21:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: woti »

salvadhor pisze:[...] Wdrożenia byłby możliwe tylko przy założeniach przyjętych w Monachium - robimy swoje distro, kontrolujemy komponenty i który zmiany z zewnątrz mogą być wdrożone, a które nie. Na takim system piszemy soft, wykorzystujemy istniejący, itp i mamy jako taką gwarancję niezmienności warunków dla programów (na których w urzędach się pracuje, a nie czeka, aż ktoś za miesiąc lub pól roku wyda łatkę).
Nie zmienia to oczywiście faktu, że komputery biurowe typu 'wyślij/odbierz pocztę', 'napisz dokument', 'wejdź na stronę/serwis' mogą spokojnie być używane, tylko kto by się takimi jednostkami przejmował, gdy jednorazowo na urząd/samorząd/instytucje kupuję się XX licencji Windowsa/Office/Innych.[...]
Dokładnie o taki sprawy chodziło mi, gdy inicjowałem wątek.
Żart, ale prawdziwy: Kolega obserwujący temat, ale nie używający Linux'a, zadał mi pytanie: Ile kosztuje Linux. Odpowiedziałem, że nawet nic, czyli zero na poziomie "podstawowym". Wtedy on, sam urzędnik, orzekł:No, to nie ma szans. Nie ma, bo jak odpalić 10% od wygranego przetargu? I dalej przypomniał scenę z "Misia" gdzie kierownik produkcji filmu tłumaczył konsultantowi, że film musi być stać na najdroższą karabelę do jednej sceny (a nie atrapę czy tanią kopię), bo inaczej... nie mogliby popijać sobie "tego najdroższego koniaczku".
********
Aby nie skończyć na tanim narzekaniu proponuję:
1/ Szukać "wokół siebie" i"gdzie indziej" informacji o urzędach, które z powodzeniem KORZSTAJĄ z Linux i Open Sources, a następnie info o tym kolportować tutaj, na Face Book itd. Niech idea "się szerzy".
2/ Kto umie - może o tym napisać artykuł lub zrobić wywiad... Jeśli nie ma gdzie opublikować, to "pro publico bono" niech mi podrzuci - spróbuję znaleźć miejsce w necie do publikacji + ewentualnie pomóc w redakcji (zachowując zawsze nazwisko Autora!).
3/ Warto też szukać znajomości/kontaktów wśród studentów informatyki, uczniów... i może z nimi jaki "linuksowy happening" lub inne takie zorganizować...
4/ Szukać firmy/osoby, która opracuje choćby Ubuntu czy Debiana na 1 DVD i zaproponuje urzędowi do instalacji po np. 10 zł sztuka/1 stanowisko?
Można by coś takiego zaproponować "samemu" Tuskowi - niech sobie premier zainstaluje lub pozwoli zainstalować i niech zobaczy ;)
Awatar użytkownika
rzymianin
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 26 mar 2008, 15:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: rzymianin »

woti pisze: 3/ Warto też szukać znajomości/kontaktów wśród studentów informatyki, uczniów... i może z nimi jaki "linuksowy happening" lub inne takie zorganizować...
Tym się zajmuje PLUG i jego oddziały.

http://www.linux.org.pl/o-nas
woti pisze:4/ Szukać firmy/osoby, która opracuje choćby Ubuntu czy Debiana na 1 DVD i zaproponuje urzędowi do instalacji po np. 10 zł sztuka/1 stanowisko?
Za 10 zł to nierealne, bo ta kwota nie pokryje nawet kosztu instalacji ani tym bardziej wsparcia technicznego.
woti pisze:Można by coś takiego zaproponować "samemu" Tuskowi - niech sobie premier zainstaluje lub pozwoli zainstalować i niech zobaczy ;)
Świetny pomysł, po kilku dniach sam stwierdzi, że to Ubuntu czy Debian się do niczego nie nadaje i poleci wykreślić Linuksa z wszystkich przetargów :D
Awatar użytkownika
woti
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 63
Rejestracja: 25 sty 2008, 21:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: woti »

"Tym się zajmuje PLUG i jego oddziały."
Hmm... A jednak choćby tylko dla tej informacji warto było :)
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: mistrz1 »

woti pisze:Żart, ale prawdziwy: Kolega obserwujący temat, ale nie używający Linux'a, zadał mi pytanie: Ile kosztuje Linux. Odpowiedziałem, że nawet nic, czyli zero na poziomie "podstawowym". Wtedy on, sam urzędnik, orzekł:No, to nie ma szans. Nie ma, bo jak odpalić 10% od wygranego przetargu? I dalej przypomniał scenę z "Misia" gdzie kierownik produkcji filmu tłumaczył konsultantowi, że film musi być stać na najdroższą karabelę do jednej sceny (a nie atrapę czy tanią kopię), bo inaczej... nie mogliby popijać sobie "tego najdroższego koniaczku".
Więc już wiesz, dlaczego nigdy nie będzie w polskich urzędach Linuksa. Nie ma sensu kopać się z koniem. Najpierw należy zmienić konia, a później wyposażenie stajni. :) Więc cała Twoja akcja to marnowanie sił, czasu. Aby ją zrealizować, należy zacząć z innej strony. Najpierw należy zmienić myślenie urzędasów na takie, jakie powinno być i jakie wynika ze sposobu ich zatrudnienia. Policjant, urzędas idą na służbę, więc powinni służyć społeczeństwu. A fakt jest taki, że to urzędnik uważa, że społeczeństwo jemu ma służyć, tak postrzega służbę. Wywalić urzędników na zbity pysk, przyjąć nowych, wystarczy 1/4 liczby obecnych i wtedy dać im Linuksa i już. :) A w takiej dyskusji możemy sobie pisać i pisać, taka niekończąca się opowieść. :)
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
salvadhor
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 340
Rejestracja: 09 lip 2005, 18:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: salvadhor »

I tak oto dotarliście do sedna sprawy... Czym skorupka za młodu, czyli Linux w szkołach wykona pracę, którą wykonał też i MS swoim marketingiem i zezwoleniem na piractwo swoich produktów. Linux od najmłodszych lat i potem pracownicy w pracy sami się będą upominali o jakieś komputery z normalnym systemem, którego uczyli się w szkole, siłą rzeczy w domu, itp.

Oczywiście, nie piszę o jakichś abstrakcjach typu 'biała magia w czarnym terminalu', ale typowym przyzwyczajeniu do interfejsu i ogólno pojętej obsługi programów (czyli bardziej szukania rozwiązań, niż klikaniu na ślepo w ikonki). Skoro MS w ten sposób wyhodował całe rzesze zombie, to dlaczego by i nie Linux...

I tym sposobem poziom dyskusji przenosi się 'dlaczego w szkole nie ma Linuksa' :)
Root walks behind you.
404 sposoby na Linuksa: http://404.g-net.pl
#254787
Awatar użytkownika
arthulus
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 351
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: arthulus »

Zgaduje że informatyki uczy pan od WFu bo szkoły nie stać na innego nauczyciela a pan od WF ma w swoim domu winde i nie przyszło mu do głowy że są inne systemy operacyjne na świecie :) i uczenie się "nowej filozofii" jest poza jego zainteresowaniem. Z drugiej strony szkoły się likwiduje bo nie ma tylu uczniów i beton trzyma się kurczowo bo do emerytury zostało tylko X lat.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2012, 21:08 przez arthulus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rzymianin
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 26 mar 2008, 15:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: rzymianin »

salvadhor pisze: I tym sposobem poziom dyskusji przenosi się 'dlaczego w szkole nie ma Linuksa' :)
Bo 99% społeczeństwa go nie używa, a dla pozostałego 1% są zajęcia pozalekcyjne.
mario_77 pisze: Uogólniasz kolego, mi obojętne na czym będę pracował. Jestem przygotowany ma różne warianty. Mogą to być linuksy, mogą być windowsy. Poza tym jeszcze raz powtarzam urząd to ludzie a ludzie są różni. Jedyna szansa na poprawę wizerunku urzędników to ich interdyscyplinarność i odpolitycznienie. Choć to 2 jest trudne, bo w dalszym ciągu robota w Urzędzie kojarzona jest z fuchą (nie zawsze słusznie). Został poruszony watek edukacji przez autora wątku. I słusznie. Uczciwości trzeba uczyć od maleńkości. Niestety większość osób jest skur..na przez naleciałości poprzedniego chorego systemu. I to widać na każdym kroku. I choćby było najlepsze prawo i wszystko naj to jak ludzie, którzy mają je egzekwować będą upaprani poprzez naleciałości poprzedniej epoki to g..o z tego będzie. Tak jak kiedyś Cejrowski powiedział, ktoś służył poprzedniej epoce to won. Dlatego problemem to nie prawo, lecz ludzie przyzwyczajeni do kombinowania od małości. Po co mam korzystać z legalnego linuksa jak mogę przykombinować i ukraść. Czyż nie?
Naiwny jesteś jeśli myślisz, że przy przetargu na migrację na Linuksa nie byłoby korupcji.
salvadhor
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 340
Rejestracja: 09 lip 2005, 18:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Linux zamiast Windows

Post autor: salvadhor »

rzymianin pisze: Bo 99% społeczeństwa go nie używa, a dla pozostałego 1% są zajęcia pozalekcyjne.
Nie sięgasz głębi problemu - dlaczego 99%? Bo miało w szkole. Gdyby 99% miało w szkole Linuksa, co by używało? Tylko nie roztaczaj wizji, 'że nie działa' - problem 'nie działa' byłby równoważny obecnym problemom z windowsem 'bo wirus, bo sterowniki wyleciały, itp' i wymagałby takiej samej fachowej pomocy ze strony serwisu komputerowego. Który w mgnieniu oka by problem poprawił, bo raz, że to ich praca, dwa 99% z nich miało Linuksa w szkole :)
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2012, 22:46 przez salvadhor, łącznie zmieniany 1 raz.
Root walks behind you.
404 sposoby na Linuksa: http://404.g-net.pl
#254787
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości