Przekonanie się do linuxa

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Utilaft
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2013, 10:56

Przekonanie się do linuxa

Post autor: Utilaft »

Witam! Miałem jakie 3 dni Ubuntu. Podobał mi się, ale jakos "znudził mi się", znow windowsa zachciało mi się ; (

Nie wiem jak się do Ubuntu przekonać. Odpycha mnie brak programów, jesli czegos szukam, musze wpisywac linux, w windowsie znajde wszystko bez problemu.

Jak sie mam przekonac do ubuntu?
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: ethanak »

znajdź coś czego nie ma w windowsie:)
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: k2cl »

Skoro Linux Ci się znudził, a do szczęścia potrzebny Ci Windows, w czym problem? Ilu ludzi, tyle poglądów i potrzeb. Nikt nie powiedział, że koniecznie musisz używać Linuksa, gdyż bez tego nie znajdziesz w życiu szczęścia :P
Awatar użytkownika
dj_mi5iek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 08 kwie 2012, 10:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: dj_mi5iek »

Pomysl ze nie musisz sie martwic o defragmentacje programy antywirusowe i formata co pol roku bo ktos wymyslil nowego trojana.
Oraz ze jak odpowiednio dobierzesz srodowisko do posiadanego sprzetu to komp bedzie Ci smigal tak szybko za pol roku jak w dniu instalacji.
To tyle ode mnie :)
Maxdata ECO 4510 IW, Intel Pentium Dual-Core Mobile T2080 1.73GHz, 2GB RAM, Grafika Intel Mobile 945GM
Lenovo B590, Intel Celeron 1000M 1.8 GHz, 4GB RAM, Grafika Intel HD Graphics
Utilaft
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2013, 10:56

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: Utilaft »

Podoba mi się że sterowniki są od razu do kamerki. W windowsie musiałem mase instalować i tylko 1 działał. Jeszcze jakies argumeny?

Moze jak przesiedze z tydzien to sie przyzwyczaje.
pppp

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: pppp »

"Sterowniki są od razu do kamerki" - a jak zmienisz kamerkę i nie będzie od razu obsługiwana to już system nie będzie ci się podobał? Na siłę się niczego nie używa. Jeśli masz się zmuszać do wyszukiwania pozytywów to po co się męczyć. Ja nie używam windowsa bo na nielegalnym oprogramowaniu nie czułbym się bezpiecznie, a z pewnością nie mam zamiaru płacić 300 zł za oprogramowanie - w dodatku słabej jakości.
Awatar użytkownika
dj_mi5iek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 08 kwie 2012, 10:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: dj_mi5iek »

Moze na poczatek odpowiedz sobie na pytanie: Czego oczekuje od OS`u? Porownaj odpowiedz z mozliwosciami OS`ow oraz swojego sprzetu i bedziesz mial odpowiedz.
Ja oczekiwalem stabilnosci nie zamulania kompa po kilku miesiacach. Meczylo mnie natomiast to za nawet jak kupilem antywira to na upartego chcial mi wyrzucic pol plikow .exe. Dlatego wybralem Ubuntu, spelnia moje oczekiwania i wiem ze jak wroce z pracy do domu to bede mogl odpalic lapka i sprawdzic poczte czy przegladnac neta, wydrukowac jakis dokument itp. Do uzytkowania dla przecietnego Kowalskiego jest wprost idealny - takie jest przynajmniej moje zdanie.
A ze czasem pojawi sie jakis problem? No coz, trawa zawsze jest bardziej zielona tam, gdzie nas nie ma. :P
Maxdata ECO 4510 IW, Intel Pentium Dual-Core Mobile T2080 1.73GHz, 2GB RAM, Grafika Intel Mobile 945GM
Lenovo B590, Intel Celeron 1000M 1.8 GHz, 4GB RAM, Grafika Intel HD Graphics
Utilaft
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2013, 10:56

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: Utilaft »

No chcę używać Linuxa, wiem jakie ma zalety: jest darmowy, bezpieczny. Ubuntu mi się podoba.

No ale brakuje mi.. tych programów w sumie, wiem że to kwestia przyzwyczajenia.
Awatar użytkownika
dj_mi5iek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 08 kwie 2012, 10:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: dj_mi5iek »

Jakich programow Ci brakuje? Nie maja natywnego zamiennika? Nie dzialaja przez Wine?
Maxdata ECO 4510 IW, Intel Pentium Dual-Core Mobile T2080 1.73GHz, 2GB RAM, Grafika Intel Mobile 945GM
Lenovo B590, Intel Celeron 1000M 1.8 GHz, 4GB RAM, Grafika Intel HD Graphics
Utilaft
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2013, 10:56

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: Utilaft »

Chyba sam sobie taką wymówkę wmawiam. Bo tak myslac, w sumie nie widzę powodu dlaczego nie.

Wszystko mi sie szybko nudzi, i ubuntu tez mi sie jako tako znudzil, i dlatego postanowilem wrocic do 8. Ale wiem, ze za kilka miesiecy znow bedzie mnie ciaglo na ubuntu
Awatar użytkownika
dj_mi5iek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 08 kwie 2012, 10:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: dj_mi5iek »

O gustach sie nie dyskutuje i kazdy niech sobie uzywa systemu takiego jak mu odpowiada. Ja od siebie polecam Ubuntu. Sam mialem opory ale z czasem bardzo sie przekonalem do tego systemu i nie chce wracac na winde. Jedyne co zmienilem to srodowisko graficzne bo moj lapek juz do najmlodszych nie nalezy :)
A co do znudzenia to tez tak mialem ale uwierz mi na Linuxach sie nie nudzi :P masz takie pole manewru ze Windows moze sobie pomarzyc :) Jesli tylko chcesz to mozesz nauczyc sie bardzo ciekawych i przydatnych rzeczy, poczytaj forum to zobaczysz co forumowicze nie raz wyczaruja.
Maxdata ECO 4510 IW, Intel Pentium Dual-Core Mobile T2080 1.73GHz, 2GB RAM, Grafika Intel Mobile 945GM
Lenovo B590, Intel Celeron 1000M 1.8 GHz, 4GB RAM, Grafika Intel HD Graphics
Utilaft
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2013, 10:56

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: Utilaft »

A link do działu mogę dostać. Bo nie wiem po jaką frazą szukać.
Awatar użytkownika
dj_mi5iek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 08 kwie 2012, 10:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: dj_mi5iek »

Na poczatek zobacz sobie ja wygladaja pulpity
viewforum.php?f=155
natepnie poczytaj dzialy: Poradniki i przewodniki a na koniec wpisz w google Ubuntu i zobaczysz kilka polskich stron o tej dystrybucji moze nawet jakies filmy na youtube.
Milej lektury zycze :) i zachecam do uzywania. :P
Maxdata ECO 4510 IW, Intel Pentium Dual-Core Mobile T2080 1.73GHz, 2GB RAM, Grafika Intel Mobile 945GM
Lenovo B590, Intel Celeron 1000M 1.8 GHz, 4GB RAM, Grafika Intel HD Graphics
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: linuxozaurus »

Ja się przy znam nawet korzystanie z legalnego Windows w pracy rozprasza mnie bo wolę Linuxa. Ja nie czuję się bezpiecznie nawet z antywisurem.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
Jarni
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 3 City
Kontakt:

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: Jarni »

Utilaft pisze:Chyba sam sobie taką wymówkę wmawiam. Bo tak myslac, w sumie nie widzę powodu dlaczego nie.

Wszystko mi sie szybko nudzi, i ubuntu tez mi sie jako tako znudzil, i dlatego postanowilem wrocic do 8. Ale wiem, ze za kilka miesiecy znow bedzie mnie ciaglo na ubuntu
W pierwszym odruchu chciałem Twój topic olać, ale... Jest wokół Linuksa coś czego Windows nigdy nie miał i chyba mieć nie będzie. To społeczność, to ta grupa zapaleńców siedzących tu w swoim wolnym czasie i rozkminiajcych kwestie z pogranicza absurdu.
Tylko tyle, i Aż Tyle ;-)
- Tylko nadal nie wiemy, co tu robił ten gość z siekierą?
- Pewnie sie-kierował czymś!
--LU #553776
Awatar użytkownika
zieeluu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 69
Rejestracja: 29 kwie 2012, 11:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: zieeluu »

W moim odczuciu jakikolwiek system(nie tylko OS) powinien sluzyc uzytkownikowi. Spelniac jego oczekiwania i potrafic sie dostosowac do potrzeb uzytkownika.

Niestety patrzac na to co microsoft i apple porobili ze swoich systemow(apple od poczatku taki byl) - zamkniete srodowiska w ktorych trzeba placic na kazdym kroku(apple) albo w ktorych niebawem taki system zostanie wprowadzony(windows) - nasunelo mi sie jedno. Znalezc alternatywe.

Na dodatek (tak jak wspomnial Jarni) jest spolecznosc. I to spolecznosc wyznacza w jakim kierunku co i jak ma sie rozwijac, a jakby co mozna wporwadzic swoje zmiany ku uciesze(lub nie ^^) wszystkich. :)
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: pioruns »

linuxozaurus pisze:Ja się przy znam nawet korzystanie z legalnego Windows w pracy rozprasza mnie bo wolę Linuxa. Ja nie czuję się bezpiecznie nawet z antywisurem.
Haha mam podobnie :D Dlatego nie posiadam antywirusa i nie istaluję już żadnego oprogramowania na Windows, kompletnie :) Tylko nowe wersje programów, które już posiadam. Oczywiście najpierw przetestuję je w VirtualBox albo Sandboxie. ;-)
Gdyby nie gry, to Linux wystarczałby mi do wszystkiego. Miejmy nadzieję, że wkrótce się to zmieni za sprawą Valve i innych.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Utilaft
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2013, 10:56

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: Utilaft »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Własnie sciagam 12.10. Wkurza mnie w ubuntu ten pasek narzedzi u gory..
Awatar użytkownika
dj_mi5iek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 08 kwie 2012, 10:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: dj_mi5iek »

To dlatego ze sie przyzwyczailes do windowsa. Mozesz zainstalowac Kubuntu i bedziesz mial srodowisko KDE i pasek bedzie na dole :P
Maxdata ECO 4510 IW, Intel Pentium Dual-Core Mobile T2080 1.73GHz, 2GB RAM, Grafika Intel Mobile 945GM
Lenovo B590, Intel Celeron 1000M 1.8 GHz, 4GB RAM, Grafika Intel HD Graphics
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: Przekonanie się do linuxa

Post autor: Dwimenor »

Znudziło ci się Ubuntu? Walnij sobie KDE i poznawaj system na nowo.
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości