Ubuntu One idzie do piachu, zabezpiecz swoje dane ...

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
padrelalas
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2014, 09:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu One idzie do piachu, zabezpiecz swoje dane ...

Post autor: padrelalas »

ethanak pisze:cloud.ru - dzięki jednemu z naszych kolegów załapałem się na tera w promocji (normalnie masz chyba 100G).

Oj przepraszam - tak to jest jak się pisze z telefonu.
Oczywiście cloud.mail.ru!
U Ruskich trzymać pliki w dzisiejszych czasach niezbyt dobry pomysł :clap:
www.ubunciak.pl - trochę o Ubuntu i nie tylko
amadeo

Re: Ubuntu One idzie do piachu, zabezpiecz swoje dane ...

Post autor: amadeo »

ethanak, wielkie dzięki za podzielenie się tą stroną! Co prawda nie znam rosyjskiego, ale już się przez lata nauczyłem obchodzić z obcojęzycznymi stronami, wystarczy trochę intuicji, patrzenia na dół przeglądarki, bo tam są adresy po angielsku no i czasem translator, zresztą niektóre słowa się już kojarzy ;)

Jak dla mnie cudo, działa świetnie i wreszcie będę miał gdzie robić backup, bo Dropbox się słabo do tego nadawał. Zastanawia mnie tylko jak ta ich aplikacja działa, włączyłem, skonfigurowałem i działa w tle, bo się pliki przesyłają automatycznie, ale chyba jednak trzeba będzie ją wrzucić do autostartu, bo przecież nie dawałem jej żadnych uprawnień, konfigurację przechowuje w pliku .Mail.Ru_Cloud i chyba nic więcej ustawić się nie da, bo nic nie widzę, a trochę szkoda. Żadnych więcej plików nie widzę.

Znacie może jeszcze jakieś chmury z dużą pojemnością?

padrelalas, u Google czy Dropboxa lepiej? Szczególnie, że Google już mają dostęp do większości twojej aktywności internetowej?
zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu One idzie do piachu, zabezpiecz swoje dane ...

Post autor: zovalik »

amadeo pisze:ethanak, wielkie dzięki za podzielenie się tą stroną! Co prawda nie znam rosyjskiego, ale już się przez lata nauczyłem obchodzić z obcojęzycznymi stronami, wystarczy trochę intuicji, patrzenia na dół przeglądarki, bo tam są adresy po angielsku no i czasem translator, zresztą niektóre słowa się już kojarzy ;)

Jak dla mnie cudo, działa świetnie i wreszcie będę miał gdzie robić backup, bo Dropbox się słabo do tego nadawał. Zastanawia mnie tylko jak ta ich aplikacja działa, włączyłem, skonfigurowałem i działa w tle, bo się pliki przesyłają automatycznie, ale chyba jednak trzeba będzie ją wrzucić do autostartu, bo przecież nie dawałem jej żadnych uprawnień, konfigurację przechowuje w pliku .Mail.Ru_Cloud i chyba nic więcej ustawić się nie da, bo nic nie widzę, a trochę szkoda. Żadnych więcej plików nie widzę.

Znacie może jeszcze jakieś chmury z dużą pojemnością?

padrelalas, u Google czy Dropboxa lepiej? Szczególnie, że Google już mają dostęp do większości twojej aktywności internetowej?
Copy, 15 GB na start + 5 GB za rejestrację z polecenia i 5 GB za każdą zaproszoną osobę więc można sporo nazbierać.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu One idzie do piachu, zabezpiecz swoje dane ...

Post autor: Hwiparam »

padrelalas pisze:U Ruskich trzymać pliki w dzisiejszych czasach niezbyt dobry pomysł :clap:
Tak samo dobry jak u Jankesów. Z tą różnicą, że zamiast NSA masz Putina i ruską mafię, jakie to ma znaczenie? :clap:
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości