Windows i Ubuntu a UEFI

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
jooni22
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2008, 02:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME

Windows i Ubuntu a UEFI

Post autor: jooni22 »

Witam,
Mam problem z zainstalowaniem windowsa 7 64bit i ubuntu 14.04 64bit na lapku (dysk hdd oraz ssd). Gdy zainstaluje ubuntu i próbuje później zainstalować windowsa to nie ma opcji aby poszło, wyskakuje ze nie można zainstalować na partycji GPT, gdy próbuje zamienić z GPT na MBR z poziomu konsoli tez nie idzie. W biosie jest włączone UEFI i Leagacy usb support. Przy instalacji ubuntu ustawiam montowanie:
SSD 8GB: /
HDD 500GB: 1 partycja: /boot/efi , 2 partycja: /home, 3 /boot(choć nie wiem czy jest potrzebna), 4 ntfs
Po instalacji ubuntu nie mogę zainstalować windowsa, gdy instaluje ubuntu na tabeli partycji mbr wtedy nie mogę stworzyć partycji rozruchowej efi. Nie wiem czy źle coś konfiguruje/ustawiam, proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Windows i Ubuntu a UEFI

Post autor: igotit4free »

Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
jooni22
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2008, 02:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Windows i Ubuntu a UEFI

Post autor: jooni22 »

@up
Przeczytałem ale to nic nie daje :/ próbowałem już na wiele sposobów i nic. Nie mam możliwości nagrania windowsa na płytkę, jedynie z pendrive. Gdy instaluje windowsa to po instalacji nie chce się on botować (nie tworzy się partycja efi), próbowałem sam ją stworzyć, ale żeby to zrobić musisz wyczyścić partycje a po tej operacji nie mogę zainstalować na nowo windowsa bo wyskakuje komunikat GPT. Jak mam zainstalowane ubuntu to normalnie przy instalacji ustawiam jedną partycję efi i grub normalnie się odpala i mogę normalnie uruchomić ubuntu. O to zdjęcie z biosu:
[img]http://i.imgur.com/Y6t5Euh.jpg
[/img]
Aktualnie mam zainstalowane ubuntu, które normalnie funkcjonuje, co mam zrobić aby doinstalować windowsa 7 ?. Da się jakoś zainstalować windowsa 7 na partycji typu GPT ?. Czy jest możliwość tylko na MBR a później konwersacja na GPT ?.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Windows i Ubuntu a UEFI

Post autor: igotit4free »

To jest pytanie jakby nie na to forum, prawda?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
jooni22
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2008, 02:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Windows i Ubuntu a UEFI

Post autor: jooni22 »

No niby nie to forum, ale gdyby nie ubuntu, nie było by problemu z windowsem 7 i na odwrót, na pewno ktoś wie jak rozwiązać problem, bo pewnie też się z tym spotkał, dlatego tutaj piszę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości