Pytań kilka o Ubuntu 14.10

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Shell
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2015, 16:38
Kontakt:

Pytań kilka o Ubuntu 14.10

Post autor: Shell »

Witam Wszystkich.
Zarejestrowałam się ty gdyż jestem zupełnie zielona w temacie linuxa, a potrzebuję kilku ważnych informacji:
- parametry
- wymagania sprzętowe
-administracja systemu
Jeżeli mógłby mi ktoś pomuc to byłabym wdzięczna :)
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Pytań kilka o Ubuntu 14.10

Post autor: rom »

1. Parametry: mniej więcej w lipcu to wydanie Ubuntu skończyło swój żywot. Zainteresuj się wersją 14.04, która będzie otrzymywała aktualizacje do sierpnia 2019.
2. Będzie działać na czymkolwiek, o ile nie jest bardzo stare lub bardzo egzotyczne. Minimum 1GB RAM, najlepiej 2 GB lub więcej. Procesor 1GHz lub lepszy.
Podstawowe Ubuntu ma środowisko graficzne (nakładkę graficzną) Unity. Dość wymagające jeśli chodzi o zasoby sprzętowe. Wygląd i obsługa bardzo różni się od Windowsa: patrz poniżej lub poszukaj na YouTube. Inne środowiska graficzne:
KDE (Kubuntu 14.04) - podobno bardziej przypomina Windowsa z wyglądu
Ubuntu z Gnome - nowoczesny wygląd, średnie wymagania
XFCE, LXDE (Xubuntu 14.04, Lubuntu 14.04) - na słabsze maszyny, mniejsze wymagania, prostszy wygląd
Wszystkie one są dość proste w obsłudze. Prawie wszystko można wyklikać. Poszukaj na YouTube i wybierz coś dla siebie. Każdą z wersji można wypróbować bez instalacji (nic nie jest zapisywane na dysku), jako tzw. wersję Live CD lub Live USB. W czasie uruchamiania z płyty lub nośnika USB trzeba tylko wybrać opcję Wypróbuj Ubuntu.
3. Administracja systemu: http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 ... usty-tahr/
także = też
tak że = więc
Shell
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2015, 16:38
Kontakt:

Re: Pytań kilka o Ubuntu 14.10

Post autor: Shell »

Dziękuje bardzo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 36 gości