Prośba o pomoc w urządzeniu sali lekcyjnej (PILNE!)

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Tarzan1984
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 121
Rejestracja: 21 paź 2008, 11:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Prośba o pomoc w urządzeniu sali lekcyjnej (PILNE!)

Post autor: Tarzan1984 »

Witam.

Jestem nauczycielem matematyki w Szkole Podstawowej. Nasza szkoła ma szansę do przystąpienia do projektu unijnego i doposażyć salę matematyczną. W ramach tego projektu zamarzyło mi się aby sala była pełni w 21 wieku.

Obecnie w sali jest tablica multimedialna podpięta z komputerem (system Win7) i rzutnikiem.

W ramach projektu chciałbym aby na każdej ławce był tablet (10 cali) z rysikiem do pisania na specjalnej podstawce. Nauczyciel ma tablet "sterujący" z czymś w rodzaju Italc (http://italc.sourceforge.net/home.php) i zarządza udostępnianiem tablicy poszczególnym wywołanym uczniom. Uczniowie proszeni do tablicy nie muszą do niej podchodzić, a mogą za pomocą tabletu pisać po tablicy.

Kręci się to wszystko wokół zdalnego pulpitu tak mi się wydaje, ale nie jestem pewien. Czy takie rozwiązanie jest możliwe?
Czego potrzebowałbym żeby to wszystko działało (w sensie hardware jak i software)? Tablety mogłyby się za pozwoleniem komputera matki łączyć też z internetem (w szkole jest wifi).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości