T T I P za czy przeciw

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
pp
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2006, 00:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Lokalizacja: Pomorze

T T I P za czy przeciw

Post autor: pp »

Witajcie

Zauważyłem, że stosunkowo duża liczba osób nie wie co to właściwie jest TTIP i CETA

Czym jest TTIP?

TTIP jest daleko idącym porozumieniem negocjowanym obecnie między Komisją Europejską (w imieniu państw członkowskich UE) a rządem USA. Chodzi w nim nie tyle o handel, gdyż obecnie cła w wymianie między UE a USA są niskie, ale bardziej o regulacje, standardy, uprawnienia przedsiębiorstw i gwarancje inwestycyjne.

Deklarowanym celem TIIP jest zachęcenie do inwestycji bezpośrednich i eliminowanie zbędnych biurokratycznych przeszkód w dostępie do rynków z korzyścią dla przedsiębiorstw po obydwu stronach Atlantyku.

TTIP wikipedia

Dobrze tyle teorii :

gazetaprawna.pl [ ttip-leaks greenpeace ujawnilo niektore zapisy umowy negocjowanej miedzy UE a USA ]


wyborcza.biz [ Merkel przepycha ttip kolanem grając o nowy rynek zbytu dla niemieckich samochodów itd. ]



euractiv.pl [francuzi mówią nie ttip]

dw.com [Niemcy: Masowe protesty przeciwko TTIP i CETA]
pp
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2006, 00:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Lokalizacja: Pomorze

Re: T T I P za czy przeciw

Post autor: pp »

omega79
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 26 sty 2008, 15:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: T T I P za czy przeciw

Post autor: omega79 »

moja tez jest przeciw. Kanada była za i zobaczcie jakie firmy tam pracuję w wydobyciu ropy gazu a i wody . Doktryna Brzezińskiego jest wpełni realizowana . ACTA to przy TTIP to pikuś :) . to jest moja opinia na dzień dzisiejszy i tylko moja i zastrzegam sobie prawo do jej zmiany jutro bez podania przyczyn czy powodów. :)
Awatar użytkownika
ABCD
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 87
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: WindowMaker
Architektura: x86_64

Re: T T I P za czy przeciw

Post autor: ABCD »

Oczywiście że przeciw. Ktoś widział te dokumenty dostępne do przeczytania gdzieś publicznie? Czemu w tak ważnej kwestii. chyba, w żadnym kraju nie przeprowadzono referendum. Miała by ta umowa demokratyczny mandat. A tak co przeciętny człowiek wie o tym? Tylko to o czym się zająknie jakiś polityk.
Na początku było słowo, sądząc po tym co jest teraz musiało być niecenzuralne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości