Gniazdo jack - na Linuksie działa, a na Windowsie nie

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
qraczyna
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 54
Rejestracja: 25 maja 2009, 18:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Gniazdo jack - na Linuksie działa, a na Windowsie nie

Post autor: qraczyna »

Witam,
Mam problem i nikt nie jest w stanie mi pomóc, dlatego uderzam na to forum. Problem tyczy się zupełnie innego systemu, ale wiem, że tutaj można liczyć na pomoc i z góry proszę Was o wyrozumiałość. Na jednym z laptopów mam zainstalowany Windows 8, od jakiegoś czasu mam problem z gniazdem słuchawkowym, mianowicie kiedy podłączam słuchawki/głośniki system w żaden sposób nie reaguje, a muzyka dalej gra z głośników wbudowanych (mimo wpiętego wtyku słuchawkowego). Z ciekawości zrobiłem sobie bootowalnego pendrive z Linuxem Mint i tam wszystko działało poprawnie. Jeśli chodzi jakie kroki poczyniłem - była ponowna instalacja sterowników, aktualizacja systemu i ostatecznie przywrócenie do ustawień fabrycznych. Proszę Was o jakieś rady/sugestie
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Gniazdo jack - na Linuksie działa, a na Windowsie nie

Post autor: mario_7 »

Zajrzyj do panelu ustawień karty dźwiękowej, który zainstalował się ze sterownikami - prawdopodobnie znajdziesz tam jakąś opcję związaną z reakcją na podłączenie głośników lub słuchawek do gniazda jack.
qraczyna
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 54
Rejestracja: 25 maja 2009, 18:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Gniazdo jack - na Linuksie działa, a na Windowsie nie

Post autor: qraczyna »

Niestety nigdzie takiej opcji nie widzę, szukałem w panelu nic nie znalazłem, jakieś podpowiedzi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości