Powitanie

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Vuko
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2013, 02:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Architektura: x86_64

Re: Powitanie

Post autor: Vuko »

Witam ;>

Z ubuntu mam kontakt teortyczny już od dłuższego czasu, ale w końcu przyszedł czas praktyki, a bez forum ciężko zadawać pytania ;> Zabieram się do instalacji 13.04 :]
bubułka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2013, 12:13
Wersja Ubuntu: 11.10

Re: Powitanie

Post autor: bubułka »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. mam nadzieję, że dyskusja okaże się owocna ;)
ziolo662
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2014, 15:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Architektura: x86

powitanie

Post autor: ziolo662 »

Witam wszystkich i tak na wstępie wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Dziś zarejestrowałem się na waszym forum mam ogromny szacunek dla was za wiedze jaką posiadacie i pragnąłbym z tej wiedzy skorzystać.
Mam jednak obawy czy wystarczy mi wytrwałości a wam cierpliwości do mnie,jedno mogę powiedzieć o systemach Linux wiem że nic nie wiem.
Powodem moich obaw jest sprawa o której powinniście wiedzieć jestem już po sześćdziesiątce i czy nie jest za późno.
System win XP opanowałem w dwa lata w stopniu dla mnie zadowalającym.
Czy jesteście wstanie mnie zaakceptować
Pozdrawiam Marian

//bear7: Jeden powitalny wątek na forum już jest i nie ma potrzeby otwierać kolejnych... Z Ubuntu może korzystać każdy, kto ma na to ochotę. Na forum, akceptujemy każdego i w każdym wieku. Wymagamy jedynie zapoznania się z regulaminem forum i jego przestrzeganiem.

-- 3 sty 2014, o 19:51 --

Nie sądziłem że jest to wątek tematyczny,dobry obyczaj nakazuje nowemu członkowi gdy przychodzi do każdej społeczności przedstawić się i przywitać.
Za naruszenie regulaminu przepraszam.
Marian
Marian
Awatar użytkownika
adam1360
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Grudziądz, PL

Re: Powitanie

Post autor: adam1360 »

Witam wszystkich forumowiczów oraz użytkowników Linuxa. Niedawno zainteresowałem się Linuxem. Generalnie jestem laikiem, przeciętnym użytkownikiem dotychczas Windows XP. koniec wsparcia oraz perspektywa wymiany komputera na nowszy, popchnęła mnie zdecydowanie ku nowemu rozwiązaniu. Na początku stycznia rozpocząłem edukację w temacie Linux Ubuntu. Dość szybko zdecydowałem się na instalację. Najpierw na niezależnym dysku twardym który pozostał mi po wymianie na większy. Rozpocząłem od 13.04. Trochę na nim eksperymentowałem nim zdecydowałem się wgrać go na właściwy dysk. Stary dysk służy mi do uczenia się komend i poleceń. Jak coś się nie uda to a nie mogę przywrócić systemu to wgrywam go od nowa. Jeśli natomiast zmiany są pewne to stosuje je na użytkowanym dysku. Obecnie przeszedłem na system 13.10. W czasie tego krótkiego użytkowania stwierdziłem, że system jest o niebo lepszy od Windowsa. W zakresie w którym jest mi potrzebny ma prawie wszystko. Ponieważ zajmuję się trochę projektowanie instalacji sanitarnych oraz amatorsko muzyką to ucieszyłem się gdy znalazłem w oprogramowaniu program cad oraz audacity (zaktualizowany obecnie do najnowszej wersji). problemem dotychczas nie rozwiązanym pozostaje instalacja karty graficznej (ale nie jest to aż tak pilne), jednak, prośba aby może usprawnić ten proces lub zebrać w jednej instrukcji proces instalacji dla mnie zaawansowanych użytkowników. System zainstalowany wraz z XP pozwala na korzystanie z oprogramowania w zakresie kosztorysowania. Przed zainstalowaniem Ubuntu obok XP został wydzielony fragment dysku na którym automatycznie zainstalował się system.
Pozdrawiam
Adam Z.
cersei
Wygnańcy
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:56

Re: Powitanie

Post autor: cersei »

hej, jestem Aneta, też szczęśliwa Linuxiara :)
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Powitanie

Post autor: cukier_lukier »

Mam wrażenie, że ja też się nie przywitałem z resztą użytkowników. No to nadrabiam licząc, że, po niemal 8 latach, wciąż nie jest za późno :D

Dzień dobry!
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Powitanie

Post autor: xxx666xxx »

Nigdy nie jest za późno. Witamy :) Coś widzę drugi administrator forum... chylę czoła do podłogi Obrazek Królowi. Widzę nie tylko Mario tu rządzi. Czemu przez prawie rok mej kadencji tutaj Króla nie widziałem?
Ostatnio zmieniony 13 lut 2014, 21:27 przez xxx666xxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Re: Powitanie

Post autor: cukier_lukier »

Niestety - jestem tylko księciem :craz: A nie było mnie, a tak naprawdę byłem.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: enedil »

xxx666xxx pisze:Nigdy nie jest za późno. Witamy :) Coś widzę drugi administrator forum... chylę czoła do podłogi Obrazek Królowi. Widzę nie tylko Mario tu rządzi. Czemu przez prawie rok mej kadencji tutaj Króla nie widziałem?
Na forum jest więcej niż 2 adminów; ja wiem o trzech. Oprócz maria, laybythesea i sylwestra.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Powitanie

Post autor: igotit4free »

enedil pisze: Na forum jest więcej niż 2 adminów; ja wiem o trzech. Oprócz maria, laybythesea i sylwestra.
Skład Gabinetu Cieni nie stanowi żadnej tajemnicy i jest dostępny na głównej ... inna sprawa, że zrobiła się z tego ostatnio Dwójka Bez Sternika. ;-)
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
niedzwiedz771
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 01 mar 2014, 13:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Lokalizacja: Ząbki

Re: Powitanie

Post autor: niedzwiedz771 »

Tak w sumie to już od kilku dni jestem na forum, nie miałem okazji się jeszcze tak "oficjalnie" przywitać. Zatem chciałem z tego miejsca serdecznie przywitać każdego użytkownika forum. :) Dodam jeszcze, że mam 17 lat. Z ubuntu kiedyś jeszcze korzystałem, ale to było dawno temu (wersja bodajże 9.10) I wróciłem do ubuntu gdy zakupiłem sobię notebook'a i windows7starter okazał się zbyt wymagający.. Mam nadzieje że się dowiem dużo z tego forum i w końcu ogarnę do końca tego linuxa :).
Theroni94
Wygnańcy
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2014, 20:44
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: WindowMaker
Architektura: x86

Re: Powitanie

Post autor: Theroni94 »

Witam Wszystkich bardzo serdecznie :) Generalnie dopiero zamierzam przerzucić się na Ubuntu, bo Windows 8 już mnie bardzo irytuje. Mam nadzieję, że znajdę tu pomoc dla laika takiego jak ja.

____________________
Dobry zwyczaj nie pożyczaj
Ostatnio zmieniony 21 maja 2014, 14:09 przez Theroni94, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
perzan
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 135
Rejestracja: 03 sie 2007, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: /dev/urandom
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: perzan »

To i ja się przywitam po prawie 7 latach przeglądania Forum ;) (i 10 z różnymi Pingwinami).
Jak byłem mały, to kleiłem modele. Teraz jestem fizykiem z odbiciami fotograficzno-górsko-sportowo-gitarniczymi. Jak się połączy jedno z drugim, i doda te trzecie, to wyjdzie, że Linux był jedynym sensownym wyborem ;)
Eat, sleep, play hockey.
http://www.marcinperzanowski.wordpress.com
Ubuntu 12.04 Gnome Shell
Debian 7.4 KDE
Awatar użytkownika
sl4w3k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 04 paź 2006, 10:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: sl4w3k »

Dzień dobry wieczór.
Witam po 8 latach korzystania z Ubuntu.
nAJnowszy
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2014, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10

Re: Powitanie

Post autor: nAJnowszy »

Nie zauważyłem wcześniej tego tematu. Może to jest dobra okazja, żeby zacząć częściej się udzielać :) Witam wszystkich, dopiero poznaje linuksa, więc nie pomogę akurat w tej kwestii nikomu (jeszcze :) ) ale mam nadzieję, że szybko się to zmieni.
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Powitanie

Post autor: xxx666xxx »

AlissaXXX89 Witaj Słodziuteńka :) Czytaj forum niczym "Wyborczą" to szybko ogarniesz system. Ja tak robiłem i robię nadal. :craz:
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Ikaci1119
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:19
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Powitanie

Post autor: Ikaci1119 »

Hej!
Kłania się Irek z Kielc, lat 19. Student informatyki, dorabiam w serwisie komputerowym. Fan linucha od gimnazjum gdzie poraz pierwszy zetknąłem się z tym środowiskiem
tinygirl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2014, 10:16
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Powitanie

Post autor: tinygirl »

Hej, mimo, że jestem tu już jakiś krótki czas, nie przywitałam się :(
Jestem z Ubuntu od wydania 9.04, zatrzymałam się na 12.04, ponieważ (sic!) jeszcze nie mam napędu dvd w puszce, ale nie dokupuję, bo zamierzam nabyć laptopa. Zamieniłam Unity na Gnome Classic. Ze strony łubudubuntu spotkało mnie wiele dobrego, pokochałam go strasznie i nie wyobrażam sobie, że ktokolwiek zmusiłby mnie do zamiany na windę, nie potrzebuję poza nim nic innego i czuję, że mam więcej niż userzy windowsa.
Jestem Honorata, z wykształcenia technik bezpieczeństwa i higieny pracy, interesuję się muzyką (słuchanie, gra-sax altowy, gitara akustyczna, za jakiś czas basowa), hoopingiem, jestem początkującą modelką.
Witam wszystkich razem i każdego z osobna :)
rafmed
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2014, 11:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10

Witam w gronie Ubuntowców

Post autor: rafmed »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Zaczynam przygodę z linuxem i już na samym wstępnie muszę powiedzieć iż....rewelacyjny system. Mam lapka della D420, poprzednio pod wind, wieszał się, zwalniał,mulił aż tu ubuntu sprawił cuda. Nawet córka , która ma 12 lat spostrzegła lepszą pracę laptopa....jestem jak na tę chwilę zafascynowany.
Z pewnością wiele pytań bedzie, choćby jak zainstalować sterowniki do drukarki, jak sprawić aby dysk wymienny był widoczny, jak uruchomić okno terminala ale to we właściwym czasie.
Pozdrawiam wszystkich...
Awatar użytkownika
Summer
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2014, 17:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: Summer »

Witam, nazywam się Mateusz, z Linuxa korzystam od kilku dni ale spodobał mi się dlatego myślę, że całkowicie się na niego przestawię:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości