Samsung S1614C 160GB

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
masterro33
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2007, 10:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Samsung S1614C 160GB

Post autor: masterro33 »

Witam.

Mam uszkodzony dysk HDD posiada błedy sektorów oraz jest nie poprawny "Status S.M.A.R.T."
Oczywiście na stronie producenta znalazłem software, które ma mi pomóc. Ale nie za bardzo sie spisuje. Czy jest jakieś narzędzie na Kubuntu, które mogło by sobie z tym poradzić.

Nie chce dawać dysku do naprawy, chce sam go naprawić. jeśli sie bardziej uszkodzi trudno... ale che spróbować.

Pozdrawiam.

link do strony producenta dysku: link
Awatar użytkownika
frklin
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 891
Rejestracja: 13 gru 2007, 04:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Odp: Samsung S1614C 160GB

Post autor: frklin »

Obawiam się że złych sektorów nie da się naprawić. Jedyne co możesz zrobić to 'edytować' powierzchnię dysku i blokując te sektory aby głowica podczas pracy je omijała. Dzięki temu liczba złych sektorów nie będzie wzrastała, co przedłuży żywot dysku i w pewnym stopniu zabezpieczy przed utratą danych ( robiłem to za kiedyś za czasów win98 ). Myślisz, że przez wgranie nowego firmware naprawisz dysk?
DO WYGRANIA TRZY ROUTERY WWW.NIBYBLOG.PL/KONKURS
masterro33
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2007, 10:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Odp: Samsung S1614C 160GB

Post autor: masterro33 »

Słyszałem o tym sposobie, ludzie robili to na starych dyskach, które miały do max 15GB, ale nie wiem jak znaleźć te sektory i je wyodrębnić ?

Jeśli wiesz jak to zrobić to byłbym wdzięczny za pomoc. ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości