Menedżer aktualizacji - dziwne zachowanie źródeł aktualizacji

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
Waldi1984
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2008, 22:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Menedżer aktualizacji - dziwne zachowanie źródeł aktualizacji

Post autor: Waldi1984 »

Witam! mam taki dziwny problem z menedżerem aktualizacji, z jednej strony działa, wszystko jest ok, ale... w źródłach oprogramowania nie mogę zaznaczyć aktualizacji bezpieczeństwa, miga mi to miejsce gdzie powinien być "ptaszek", przy czym proponowane, zalecane aktualizacje mogę zaznaczać i odznaczać do woli... konsola żadnych błędów nie wywala... Jak zrobię w konsoli sudo apt-get update to widzę ze repo security przelatuje... ale w źródłach oprogramowania/aktualizacja nie jest zaznaczone... robiłem reinstalkę update-managera, zmieniałem listę repozytoriów i inne cuda a i tak zaznaczyć tam nie idzie... Spotkał się ktoś z czymś takim? Pozdrawiam ;-)
Awatar użytkownika
Oleq
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 18 maja 2006, 21:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Menedżer aktualizacji - dziwne zachowanie źródeł aktualizacji

Post autor: Oleq »

Edytuj "ręcznie" plik /etc/apt/sources.lst modyfikując go tak, aby np. był zgodny z listą repozytoriów naszego forum (w FAQ). I nie baw się wtedy w "źródła oprogramowania", ani żadne inne graficzne programy do konfiguracji repozytoriów - są zwyczajnie niepotrzebne. To co jest w sources.lst to podstawa i z tego korzysta apt.
Waldi1984
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2008, 22:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Menedżer aktualizacji - dziwne zachowanie źródeł aktualizacji

Post autor: Waldi1984 »

Dzięki za pomoc, problem rozwiązany, można zamknąć ;-) pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości