Lubuntu suspend chce hasła

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
frytek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 330
Rejestracja: 06 sty 2006, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Lubuntu suspend chce hasła

Post autor: frytek »

Mam taki problem w Lubuntu 16.04.

Przy zamykaniu klapy albo wyborze suspend (uśpij) z menu, komputer ładnie zasypia i się budzi.
Natomiast zasypianie automatyczne po upływie zadanego czasu "nicnierobienia" nie udaje się. System prawidłowo (tak jak ustawiłem) przyciemnia i wygasza ekran, ale gdy nadchodzi moment uśpienia, zapala ekran ponownie i wyświetla prośbę o podanie hasła.

Gdy wpiszę hasło, dostaję komunikat w dymku: "GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.AccessDenied: Operation not permitted" - czyli generalnie brak uprawnień do uśpienia.
Szukałem po necie i znalazłem tylko taki trop, że jest to związane z uprawnieniami polkit / pam. W jednym miejscu ktoś pisze o podobnym problemie w Xubuntu i podaje rozwiązanie:

Kod: Zaznacz cały

At the terminal, type:
xfconf-query -c xfce4-power-manager -lv
If the output of the above command doesn't contain the following line:
/xfce4-power-manager/inactivity-sleep-mode-on-battery   1
then, at the terminal type:
xfconf-query -c xfce4-power-manager -p /xfce4-power-manager/inactivity-sleep-mode-on-battery -n -t int -s 1
i to podobno rozwiązuje problem. Cóż, ale w Lubuntu oczywiście nie ma xfce4-power managera...

Czy ktoś rozumie, o co chodzi w powyższym zaklęciu i jak to samo uzyskać w Lubuntu?
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Lubuntu suspend chce hasła

Post autor: mario_7 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości