Trudności z instalacją Veracrypt itp.

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
zbyszek111
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 11 kwie 2017, 10:17
Wersja Ubuntu: 16.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Trudności z instalacją Veracrypt itp.

Post autor: zbyszek111 »

Dzień Dobry
Nie mogę zainstalować programu veracrypt, z pliku veracrypt-1.22-setup-gui. Po prawidłowym rozpakowaniu pliku terminal wysyła komunikat: "no protocol specified
Error: Can't opien display: :0". Podobnie zachowuje się przy próbie uruchomienia Synaptic Package Menager. Nie ma natomiast problemu z instalacją veracrypt-1.22-setup-console, nie ma on niestety graficznego interfejsu.. Aby było ciekawiej w czasie próby instalacji Veracrypt 1.22 utraciłem możliwość uruchamiania, wcześniej zainstalowanego i działającego bez zarzutów programu programu 1.19. Niemal cały dzień spędziłem na googlowaniu internetu ale niestety bez rezultatu.
Czy jest jakaś możliwość zaradzenia temu problemowi? Bardzo proszę o pomoc, bo już straciłem nadzieję i zastanawiam się nad ponowną reinstalacją całego systemu.
Z góry dziękuję ipPozdrawiam.
xwizard
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 170
Rejestracja: 30 sie 2013, 21:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Trudności z instalacją Veracrypt itp.

Post autor: xwizard »

Jak uruchamiasz ten instalator? Jeśli nie może otworzyć ekranu :0, to może po prostu nie mieć praw. Możesz spróbować:

Kod: Zaznacz cały

xhost +
zbyszek111
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 11 kwie 2017, 10:17
Wersja Ubuntu: 16.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Trudności z instalacją Veracrypt itp.

Post autor: zbyszek111 »

Dzień doby !!
Zadziałało, dziękuję bardzo i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości