Nie rozwijana już dystrybucja

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
Awatar użytkownika
AdrianGlowacki
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Kontakt:

Nie rozwijana już dystrybucja

Post autor: AdrianGlowacki »

Witam mam na płycie DVD dystrybucje Linuxa "Wifi Zone Projekt 1.0" która już nie jest już rozwijana a zbudowana była na podstawie Ubuntu 12.04 i to jest najwyższa wersja spokrewniona z moją dystrybucją a Ubuntu 12.04 też nie jest już wersja wspieraną.

Jest też oczywiście wersja 2.0 i to jest ostania wersja wydana mojej dystrybucji ale ta też bazuje na Ubuntu 12.04.

Chciałem mieć tą dystrybucje systemu ze spokrewnioną aktualną wersją Ubuntu ale jedynie mogę dystrybucje "Wifi Zone Projekt" zaktualizować do nowszej wersji Ubuntu zaraz po zainstalowaniu z płyty DVD tak jak na zrzutce z ekranu.

Obrazek

Jak więc można samemu stworzyć nierozwijaną już dystrybucje na podstawie Ubuntu 14.04 lub nowszego i nagrać na ISO i/lub na DVD?
Albo chociaż przynajmniej jak zrobić żeby można było zaktualizować dystrybucje "Wifi Zone Projekt 1.0" z Ubuntu 12.04 do nowszej wersji Ubuntu bez połączenia z internetem?
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8598
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Nie rozwijana już dystrybucja

Post autor: mario_7 »

Zmodyfikuj obraz ISO - albo zacznij od obrazu "starej dystrybucji" i dokonaj aktualizacji, albo zacznij od obrazu "nowego systemu" i dokonaj zmian aby przekształcić go w to co chcesz.

Jak? Już kiedyś o to pytałeś: viewtopic.php?f=127&t=182816
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości