[SOLVED] Cisza w słuchawkach Ubuntu 18.04

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
misosna
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 16 sie 2008, 13:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

[SOLVED] Cisza w słuchawkach Ubuntu 18.04

Post autor: misosna »

Cześć,
od początku roku jestem znów szczęśliwym użytkownikiem Ubuntu. Najpierw było to 17.10, później przeprowadziłem aktualizację do 18.04. I wszystko było do pewnego momentu ok. Aż pewnego pięknego dnia - ni z gruszni, ni z pietruszki - przestały mi działać słuchawki. Najpierw sprawdziełem inne - to samo, całkowita cisza. Wbudowanie głośniki czy blouetooth działa bez problemów. Sprawdzam alsamiexer - nic nie jest wyciszone (dodaje zdjęcie - może ja coś źle robie).

Obrazek

Przeszedłem chyba przez wszystkie ustawienia dostępne dla szarych, humanistycznych użytkowników Ubuntu (czyt. tam gdzie jest grafika) i nic - wszędzie niby wszystko jest ok.

Dalej: postanowiłem sprawdzić, czy to może kwestia zepsutego wyjścia. Na ubuntu live słuchawki działają normalnie, bez żadnego problemu. Co jeszcze może być nie tak?

Dell XPS 13 - jedno wejscie na micro i słuchawki
Ubuntu 18.04
Ostatnio zmieniony 05 lip 2018, 10:25 przez misosna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spass
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 19 paź 2006, 01:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Cisza w słuchawkach Ubuntu 18.04

Post autor: Spass »

Cześć, a sprawdzałeś dokładnie ustawienia w pavucontrol? To się chyba ładnie nazywa "Kontrola głośności PulseAudio", może tam masz coś wyciszone, albo ustawione niewłaściwe domyślne urządzenie wyjściowe (trzecia zakładka w tej aplikacji). Jeśli z jakichś powodów nie masz tego programu u siebie na Ubuntu, zainstaluj go komendą "sudo apt install pavucontrol".
sudo apt purge snapd
misosna
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 16 sie 2008, 13:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Cisza w słuchawkach Ubuntu 18.04

Post autor: misosna »

Teoretycznie wszystko było ok - wyciszony był ... mikrofon. Jak go "odciszyłem" to słuchawki zaczęły działać. Dzięki wielkie Spass za podpowiedź!
Awatar użytkownika
Spass
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 19 paź 2006, 01:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: [SOLVED] Cisza w słuchawkach Ubuntu 18.04

Post autor: Spass »

A, to dobrze wiedzieć. Będę pamiętał, że w gniazdach typu "combo" (czyli w sumie chyba większość laptopów teraz produkowanych) to ma znaczenie.
sudo apt purge snapd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości