przy odtwarzaniu filmow zamiast czerwonego mam kolor zielony i niebieski

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
ablondyn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2009, 18:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME

przy odtwarzaniu filmow zamiast czerwonego mam kolor zielony i niebieski

Post autor: ablondyn »

nie wiem od kiedy i nie pamietam po jakim moim wczesniejszym dzialaniu filmy odtwarzaja mi sie w dziwnych kolorach np. czerwony to niebieski lub zielony, po prostu pomieszanie barw i kolorow nie mam pojecia co z tym zrobic, szukalem wszedzie ale niestety nie znalazlem podobnego tematu - szukalem rowniez na angielskiej stronie i na ubuntu-pomoc.org i nic; mam hp pavilion dv 9000, ubuntu 8.10, prosze o pomoc krok po kroku poniewaz jestem poczatkujacym w linuxie:pt36:
Awatar użytkownika
raven18
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 122
Rejestracja: 23 lis 2007, 20:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: przy odtwarzaniu filmow zamiast czerwonego mam kolor zielony i niebieski

Post autor: raven18 »

W jakim programie tak się dzieje? MPlayer?
ablondyn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2009, 18:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: przy odtwarzaniu filmow zamiast czerwonego mam kolor zielony i niebieski

Post autor: ablondyn »

mam cztery programy do otwarzania filmow i we wszystkich to samo, nie wiem co mam zrobic, przekopalem wszystko i nic
Awatar użytkownika
raven18
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 122
Rejestracja: 23 lis 2007, 20:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: przy odtwarzaniu filmow zamiast czerwonego mam kolor zielony i niebieski

Post autor: raven18 »

Tzn co nic? nie znalazłeś informacji czy żadne z rozwiązań nie działa?
W konsoli:

Kod: Zaznacz cały

gstreamer-properties
i w zakładce wizja pozmieniaj domyślne wyjście na jakieś inne i sprawdź czy działa.
Np w programie MPlayer > preferencje > video i tam sprawdzasz na którym sterowniku będzie działać dobrze. Albo w Totemie > preferencje > wyświetlanie strujesz równowagą koloru.
ablondyn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2009, 18:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: przy odtwarzaniu filmow zamiast czerwonego mam kolor zielony i niebieski

Post autor: ablondyn »

super, dzieki za nowa mozliwosc dopasowalem sobie opcje i mam naturalne kolory, ale no wlasnie dla odmiany zniknal mi dzwiek a filmy (nie zawsze chce odtwarzac) odtwarza mi bardzo wolno i z przeskokami klatka po klatce
Po komendzie
gstreamer-properties
dostalem
gstreamer-properties-Message: Skipping unavailable plugin 'artsdsink'
gstreamer-properties-Message: Skipping unavailable plugin 'esdsink'
gstreamer-properties-Message: Skipping unavailable plugin 'glimagesink'
gstreamer-properties-Message: Skipping unavailable plugin 'sdlvideosink'
gstreamer-properties-Message: Skipping unavailable plugin 'v4lmjpegsrc'
gstreamer-properties-Message: Skipping unavailable plugin 'qcamsrc'
gstreamer-properties-Message: Skipping unavailable plugin 'esdmon'
z tym dzwiekiem tez jak mysle probowalem mysle wszelkich kombinacji rowniez zglosnikiem na pasku
jestem nowy na forum noi troche tak w slusznym wieku dlatego prosze krok po kroku i wogole chcialbym poznac linuxa bo podoba mi sie i nie obciaza procesora - nie przegrzewa sie jak przy viscie, pisze bez polskich znakow ale klawiature mam ustawiona na angielska bo mi latwiej pisac po angielsku, pomoz mi z tym dzwiekiem prosze
Awatar użytkownika
raven18
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 122
Rejestracja: 23 lis 2007, 20:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: przy odtwarzaniu filmow zamiast czerwonego mam kolor zielony i niebieski

Post autor: raven18 »

To w gstreamer sprawdź czy się nie przestawiło wyjście z pulseaudio na alsa (powinno być pulse), ewentualnie > system > preferencje > dźwięk i tam możesz manipulować - pulse (jw) - choć pewien tego na 100% nie jestem, u mnie od początku były problemy z tym całym pulseaudio i po kilku dniach wywaliłem to na rzecz alsy. Że Ci wszystkiego nie odtwarza to brak kodeków > otwórz w totemie i powinno automatycznie pobrać, w przypadku plików .rmvb najlepiej pobrać realplayer, pakiet gstreamer czy w32codecs nie zawsze sobie radzi z tym formatem. Co do wolniejszego działania to możesz przywrócić defaultowe ustawienia gstreamer i pokombinować z ustawieniami mplayera bądź/i totema
Np w programie MPlayer > preferencje > video i tam sprawdzasz na którym sterowniku będzie działać dobrze. Albo w Totemie > preferencje > wyświetlanie strujesz równowagą koloru.
Awatar użytkownika
Singel
Wygnańcy
Posty: 180
Rejestracja: 06 lis 2007, 16:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: przy odtwarzaniu filmow zamiast czerwonego mam kolor zielony i niebieski

Post autor: Singel »

Odinstaluj Totem Gstreamer.Zrestartuj komputer i będzie ok.Gastreamer gryzie się z Totem-xine.Totem-xine zostaw,bo jest lepszy.
ablondyn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2009, 18:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: przy odtwarzaniu filmow zamiast czerwonego mam kolor zielony i niebieski

Post autor: ablondyn »

za rada odinstalowałem Totem Gstreamer zostawiłem Totem-xine wróciło dobre odtwarzanie czyli dobra szybkość przesuwu klatek ale tez wrócił kolor zielony jako dominujący i przy poleceniu
gstreamer-properties
pokazuje mi normalne czyli dobre kolory jak i przy wyjściu taki przy wejściu (kamerka) a odtwarza filmy w każdym odtwarzaczu na zielono:wall:, nie mam pojęcia co jeszcze mogę zrobić?
Awatar użytkownika
Singel
Wygnańcy
Posty: 180
Rejestracja: 06 lis 2007, 16:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: przy odtwarzaniu filmow zamiast czerwonego mam kolor zielony i niebieski

Post autor: Singel »

Trzeba było nic nie mieszć wcześniej,Tylko odinstalować Gstreamer.Instalowałem dziesiatki razy Ubuntu i zawsze jak zapomne wywalić Gstreamer mam taki objaw.Po usunięciu w/w restartuję komputer i wszystko jest ok.
ablondyn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2009, 18:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: przy odtwarzaniu filmow zamiast czerwonego mam kolor zielony i niebieski

Post autor: ablondyn »

pewnie masz racje tylko teraz doradź mi lub może ktoś kto ma jakiś pomysł co mam dalej zrobić, tracę pomału nadzieje na powrót do normalnego odtwarzania filmów bo tylko w odtwarzaniu jest ten problem, na razie dzięki za czas
Awatar użytkownika
raven18
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 122
Rejestracja: 23 lis 2007, 20:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: przy odtwarzaniu filmow zamiast czerwonego mam kolor zielony i niebieski

Post autor: raven18 »

Instalowałem dziesiatki razy Ubuntu i zawsze jak zapomne wywalić Gstreamer mam taki objaw.
Niestety ja instalowałem w ciągu półtora roku używania ubuntu tylko dwa razy, i to ten drugi raz tylko ze względu na upgrade na 64 bity, potrafiłem jakoś rozwiązywać wszelkie problemy nie tylko za pomocą formatu :mrgreen: Mam zainstalowany totem-xine i totem-gstreamer i mam dobre kolory ;-)
Wracając do tematu zmieniałeś preferencje w totemie? - podpowiem - suwak odcień - przesuwanie maksymalnie w lewo bądź prawo nie daje naprawdę żadnego efektu?
Awatar użytkownika
Singel
Wygnańcy
Posty: 180
Rejestracja: 06 lis 2007, 16:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: przy odtwarzaniu filmow zamiast czerwonego mam kolor zielony i niebieski

Post autor: Singel »

raven18 pisze:Niestety ja instalowałem w ciągu półtora roku używania ubuntu tylko dwa razy, i to ten drugi raz tylko ze względu na upgrade na 64 bity, potrafiłem jakoś rozwiązywać wszelkie problemy nie tylko za pomocą formatu :mrgreen: Mam zainstalowany totem-xine i totem-gstreamer i mam dobre kolory ;-)
Wracając do tematu zmieniałeś preferencje w totemie? - podpowiem - suwak odcień - przesuwanie maksymalnie w lewo bądź prawo nie daje naprawdę żadnego efektu?
I masz poinstalowane wszystkie kodeki,smplayer z mplayerem?Używasz programów do obróbki Video i Tome G i X współgrają?Jak to zrobiłeś???A odnosnie instalacji.Ja eksperymentuje.Uzywałem Ubuntu 7.04,7.10,teraz 8.04.Instalowałem rózne programy,kombinowałem z Grubem.System musi paść.Mieć system i nic nie gmerać??:twisted:
Awatar użytkownika
raven18
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 122
Rejestracja: 23 lis 2007, 20:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: przy odtwarzaniu filmow zamiast czerwonego mam kolor zielony i niebieski

Post autor: raven18 »

Tak, mam na chwilę obecną smplayer i mplayer, totem, vlc, realplayer i wszędzie mam obraz w porządku, jeśli jakieś były problemy to wystarczyła chwila w preferencjach. Do obróbki video nie używam i nie mam nic :)
No cóż, ja mam system abym właśnie nie musiał gmerać :D
ablondyn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2009, 18:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: przy odtwarzaniu filmow zamiast czerwonego mam kolor zielony i niebieski

Post autor: ablondyn »

noi stalo sie po ostatniej aktualizacji siadł mi system, nie moglem nic zrobic cos sie skopało na maxa czarna strona nie moglem otworzyć ubuntu, odpalilem z plytki aby uratowac dane na storage (pen) i zainstalowałem po formacie system na nowo do tego smplayer mplayer a totem gstreamer a zinstalowalem totem-xine i wszystko pracuje super, dzieki za pomoc wszystkim
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości