[solved]Obcinanie dołu ekranu w grach

Nie samą pracą człowiek żyje ;)
Awatar użytkownika
illit
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 52
Rejestracja: 11 lis 2008, 10:02
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

[solved]Obcinanie dołu ekranu w grach

Post autor: illit »

Witam!

Mój problem polega na tym, że gdy zainstaluję starszą grę, to ucina mi dół i lewą stronę ekranu, cały obraz przesuwa mi się w lewo i dlatego obcina.

Testowałam to na Might and magic 7 oraz na starcrafcie... w trybie okna gry działają ok, ale ich domyślne niezmienialne rozdzielczości to 640x480... więc na 19" panoramie to troche mało... starcrafta miałam już na tym monitorze, ale na ubu 8.04 albo jeszcze nawet na 7.10 (nie pamiętam) i tam działał dobrze...

karta grafiki nvidia 9600GSO, monito 19" panorama, nie wiem co jeszcze podać... wine 1.1.32 w systemie ale próbowałam też na playonlinux na wine w wersjach jakie podawali na http://www.winehq.com i też nici, dalej obcinało obraz... replay można oglądać w Starze ale granie odpada...

Szukałam na forum i sieci ale nie mogłam znaleźć rozwiązania

Edit:

Albo inaczej:

dlaczego przesuwa mi ekran gry?

jak ładuje sie bios to ekran startowy płyty głównej jest przesunięty w prawo, jak ubu zaczyna się ładować to jest ustawiony na środku (wycentował się) a jak odpalam starcrafta lub might and magic to leci na lewo i znika mi lewa część i trochę dołu...

EDIT:
powiedzmy że rozwiązałam problem... bawiłam się ręcznie przesuwaniem ekranu w grze ... i zadziałało!! ustawienia monitora zapamiętało dla gier ( w tym momencie sprawdziłam dla stara i mm8, jeszcze sprawdze mm7) i jak wyszłam z gry okazało się, że nie zastosowało dla systemu!!

jak napiszę na forum to najczęściej dam radę !
There is no such thing as innocence, only degrees of guilty.
Krzewiąca Linuksa - pomagam w moich okolicach instalować i konfigurować Ubuntu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości