Nie wolno pytać o problemy związane z graniem na wine

Nie samą pracą człowiek żyje ;)
Awatar użytkownika
przemas
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 114
Rejestracja: 26 sie 2005, 20:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Post autor: przemas »

kaladann, skoruppa, wyluzujcie trochę. A poza tym czytajcie co piszecie bo od literówek i błędów zaczyna się roić!
kaladann, przed zadaniem pytania na forum należy przeszukać sieć czy już tego nie było - myślenie nie boli, a wszelkie pyskówki nie będą tolerowane na forum.
Registered Ubuntu User #1910
Registered Linux User #400035
Obrazek
--
Bywają myśli tak głębokie, że pogrążają autora.
Awatar użytkownika
Tails
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 26 mar 2007, 00:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 6.06
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: Tails »

Trzeba też wsiąść pod uwagę że nie każdy zna angielski... wiem że w dzisiejszych czasach to do niepomyślenia ale zdarza się. ;-)
kaladann
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 27 mar 2007, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Post autor: kaladann »

okey okey...ja wcale nie pyskuje ale troche mnie ponioslo...ja jestem linux beginner i jak np
mam problem z odpaleniem dzwieku w grze jedi outcast pod wine to jesli nie znajduje odpowiedzi ani na appdb ani w necie to sie pytam TUTAJ co zrobic..jak ustawic ten cholerny oss w grze . moze ktos juz mial te nproblem i jest rozwiazany. WIec nie mowcie mi ze wine nie ma nic wspolnego z ubuntu i ze jakby co to appdb zlatawia sprawe bo nie zalatwia. wine jest powiazany i bedzie z ustawieniami w samym ubuntu i nie da sie tego rozdzielic.

DLatego stwierdzenie skoruppy o tym ze nie pisac o wine mnie ponioslo...

pozdrawiam wszsytkich...
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: skoruppa »

kaladann, winecfg -> audio -_-" to jest inna sprawa, ze pan nie wie jak szukac, bo poza szczegolowaymi informacjami o danej grze i problemach trzeba tez ogolne o wine poczytac... to ze ktos jest zielonym nie zwalnia go od szukania!
kaladann
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 27 mar 2007, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Post autor: kaladann »

skoruppa czemu ty mnie tak rozbrajasz ;) co??
czy uwazasz ze nie wiem o czyms takim jak te ustawienia? ...probowalem wiecej i prezszukalem wiecej netu niz mozesz sobie wyobrazic...wiec plizzz ;) skonczmy temat.

potrezbny jest watek o wine z grami ...na tym forum..to tyle
pozdrawiam
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: skoruppa »

ah kaladann i jak bys moze nie wiedzial to napisalem tez cos takiego "N00byStance, dobra, masz racje troche mnie ponioslo... Mozesz zadac pytanie jesli przejrzales "appdb"... cos w tym stylu bylby chyba lepsze." wiec moze zanim zaczniesz sie rzucac to troche poczytasz, nie mam nic przeciw calkowitym nie pytaniu bo to by bylo glupie ale uprzednie szukanie jest wielce wskazane, bo jest coraz wiecej postow o gry z wine i typowo "czy dana gra sie uruchomi" (pisza na appdb wyraznie tak lub nie, jak nie jestes pewien to sprawdz sam) lub problemy z uruchomieniem gry, ktora wcale nie dziala.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: mario_7 »

kaladann pisze:jak ustawic ten DO KROĆSET oss w grze
skoruppa pisze:winecfg -> audio
kaladann pisze:czy uwazasz ze nie wiem o czyms takim jak te ustawienia? ...probowalem wiecej i prezszukalem wiecej netu niz mozesz sobie wyobrazic...
No ja jestem bardzo ciekawy co tam znalazłeś i jak inaczej w Wine możesz ustawić dźwięk na OSS?
kaladann pisze:wine jest powiazany i bedzie z ustawieniami w samym ubuntu i nie da sie tego rozdzielic.
kaladann pisze:potrezbny jest watek o wine z grami ...na tym forum..to tyle
Prosze Cię, pokaż mi gdzie i kiedy Wine (dokładniej uruchamianie gry na Wine) powiązane jest z ustawieniami systemu?
Jak już wcześniej wspomniałeś bardzo rozśmieszył Cię mój post, więc chciałbym abyś wyjaśnił mi dlaczego...
Gnom
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Kontakt:

Post autor: Gnom »

Na niektóre rzeczy się nic nie poradzi... Zawsze znajdą sie osoby które jak będą miały problem z odpaleniem jakiejś gry, napiszą swoje żale nawet na forum obuwniczym tylko dlatego że mają buty marki Adidas a nie znaleźli odpowiedzi (nie pytali?) na forach do tego przeznaczonych. A o takie coś i takimi właśnie argumentami właśnie walczy póki co użytkownik kaladann.

Bo drogi kaladannie, bo jak masz problem z przygotowaniem kurczaka w kuchence mikrofalowej, to nie dzwonisz do spółdzielni mieszkaniowej i zakładu energetycznego, dlatego że kuchenka stoi w Twoim mieszkaniu i podpięta jest do prądu tamych osób.

Gdybyś nie mógł jeszcze z jakichś powodów odpalić Wine, to rozumiem. Ale że coś nie działa Ci odpalanej na Wine grze i chcesz wypisywać to na forum o ubuntu, to już mały krok od wypisywania bzdur że nie możesz przejść jakiegoś epizodu w przygodówce, i należy Ci sie wyjaśnienie bo przecież masz Ubuntu.

Litości...
"Gnom ma chwile zwątpienia, ale się k.... nie poddaje." - dewiza życiowa
Awatar użytkownika
kaziu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 15 lut 2006, 22:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Kontakt:

Post autor: kaziu »

OT
@kaladann Problem z dźwiękiem w wine jest dość, najpierw radzę doinstalować pakiety alsa-tools i alsa-oss. Nie radzę korzystać z OSS w grach mi to się zawsze jakoś rąbało. Teraz korzystam z ALSA'y i działa świenie kwestia jest taka, że trzeba poeksperymentować z "akceleracją dźwiękową" (nie pamiętam jak dokładnie się to nazywało, a nie mam teraz Linuksa pod ręką, jest na dole zakładki Audio) ja mam ustawione chyba na emulacje z tego co pamiętam, ale zawsze możesz sprawdzić różne ustawienia.Sorki za ten post tutaj.
Desperados Immortal Team Member - www.desteam.ovh.org
Poznan University of Technology Student
kaladann
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 27 mar 2007, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Post autor: kaladann »

Gnom wlasnie litosci....troche przesadziles ....powiedz mi jakie jest powiazanie np beryla z ubuntu?? po co pytac tutaj na forum o beryla? ty bys powiedzial zadzwon do nich a nie zasmieciaj forum ubuntu..
gnom..tak jak skorupe moge zrozumiec i go powazam tak twoj post faktycznie wzbudzil we mnie litosc...

[ Dodano: 3 Maj 07, 12:57 ]
do kaziu :

oczywisice mam zainstalowane pakiety oss-alsa itd ....powiedz mi jak np ustawic oss tak by zadzialal w grze jk2 a dam ci medal...zreszta jakikolwiek dzwiek ktory przy okazji nie przycina.

do skorupy: dla mnie wine jest np powiazany z ubuntu bo sie tyczy ustawien W SAMYM ubuntu.
np . jak zrobic/sprawdzic/ dzwiek z oss jak to poprawnie zainstalowac , jak zrobic np by sie nie klocilo z arts jak poustawiac alsaconf itd itp. bez tych ustawien gra nie zadziala albo nie tak jak trzeba..to tylko lekki przyklad z dzwiekiem.

wiec..wciaz nie rozumiem dlaczego u gnome wzbudza to litosc a u kogos tam innego ze z czyms walcze i ze myle numery sklepów...

to nie tak....
Awatar użytkownika
kaziu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 15 lut 2006, 22:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Kontakt:

Post autor: kaziu »

Po co się bawisz tym OSS'em używaj ALSA'y.
Desperados Immortal Team Member - www.desteam.ovh.org
Poznan University of Technology Student
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: mario_7 »

kaladann pisze:...powiedz mi jakie jest powiazanie np beryla z ubuntu?? po co pytac tutaj na forum o beryla?
kaladann, ja Ci odpowiem. Powiązanie Beryla z Ubuntu jest ogromne - ingerować trzeba w pliki konfiguracyjne systemu, aby dodać/usunąć odpowiednie opcje i sam Beryl może być w 100% dobry, ale system nie koniecznie musi być przygotowany do jego obsługi. Ubuntu ma swoje specyficzne pliki do konfiguracji, a inna dystrybucja zupełnie inne i właśnie dlatego pytanie się o Beryla na forum Ubuntu ma sens.
kaladann pisze:oczywisice mam zainstalowane pakiety oss-alsa itd ....powiedz mi jak np ustawic oss tak by zadzialal w grze jk2 a dam ci medal...zreszta jakikolwiek dzwiek ktory przy okazji nie przycina.
Tutaj też się wtrącę... Sam też dam Ci medal jak znajdziesz jedną uniwersalną metodę na dźwięk dla każdego... Każdy ma inny sprzęt, inne ustawienia w systemie i nie ma możliwości znaleźć ustawienia najlepszego dla każdego. To, że dźwięk Ci przycina może być winą za słabego sprzętu, dziwnego dźwięku w grze i trudności z jego emulacją, złej konfiguracji Wine (winecfg -> zakładka Audio, sam musisz kombinować i testować różne ustawienia) albo po prostu Wine jeszcze sobie nie radzi z tym konkretnym tytułem...
kaladann pisze:dla mnie wine jest np powiazany z ubuntu bo sie tyczy ustawien W SAMYM ubuntu.
np . jak zrobic/sprawdzic/ dzwiek z oss jak to poprawnie zainstalowac , jak zrobic np by sie nie klocilo z arts jak poustawiac alsaconf itd itp. bez tych ustawien gra nie zadziala albo nie tak jak trzeba..to tylko lekki przyklad z dzwiekiem.
To też nie do mnie, ale odpowiem. Powiedz mi jak wpływa instalacja alsa-oss na działanie gry w Wine? Nijak... To co podałeś to przykłady konfiguracji dźwięku w Wine, a nie grze. I taki temat jest jak najbardziej na miejscu, bo problem leży na płaszczyźnie Ubuntu-Wine, a nie Wine-jakaś_gra.
kaladann
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 27 mar 2007, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Post autor: kaladann »

zupelnie sie z toba nie zgadzam mozesz mi powiedziec o wielu "specyficznych" i "ogromnej ingerencji" w plikach konfiguracji ubuntu dla beryla? osobiscie dodalem tylko pare linijek w jednym pliku w xorg...


nie chce tu wywolywac jakiejs bezsensownej polemiki po prostu dla niektorych wine bedzie sie wiazac z ubuntu a dla innych nie...i to na tyle..koniec tematu

pozdr. wszystkich .

do kazia: widzisz chodzi o to ze ustawienie alsy w wine nic nie daje...dzwiek chodzi z opoznieniem i sie chaczy wszystko.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: mario_7 »

kaladann pisze:zupelnie sie z toba nie zgadzam mozesz mi powiedziec o "specyficznych : plikac konfiguracji ubuntu dla beryla? osobiscie dodalem tylko pare linijek w jednym pliku w xorg...
kaladann, widać, że mało wiesz, a próbujesz udawać mądrego...
Każda dystrybucja w jakiś sposób różni się od innej. W innym miejscu ma pliki konfiguracyjne, inaczej się nazywają, co innego trzeba dodać lub zmienić, żeby ten sam program, zwłaszcza jeszcze nie ukończony, zadziałał.
To, że Ty musiałeś zmienić tylko kilka linijek w jednym pliku, nie znaczy, że inna osoba, z innym sprzętem nie będzie musiała modyfikować 10 plików i ściągnąć do tego kilku bibliotek (i nie bierz tego dosłownie, to tylko taki obrazowy przykład).
kaladann pisze:co do wine nie czytasz uwaznie..nie chodzi mi o konfiguracje oss w wine tylko oss ogolnie . zainstalujesz oss w wine nie majac oss w systemie? wiec o co ci chodzi??
Oczywiście - najpierw trzeba ustawić w systemie, później w Wine, ale i tak nie ma znaczenie co chcesz uruchomić na Wine. Dalej nie rozumiesz? Instalacja alsa-oss ma związek z systemem, z Wine, ale nie z grą... I o to tu chodzi - uruchamianie czegokolwiek pod Wine nie ma żadnego związku z samym Ubuntu.
kaladann
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 27 mar 2007, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Post autor: kaladann »

mario_7
nie dogadamy sie......wiem ze sa rozne dystrybucje ,wiem ze bywaja problemy na innyc hdistro w zaleznosci od sprzetu dokladnie tak samo jak wlasnie z wine .
nie chce byc tu madry jestem wrecz total newbie....dobrez niech wiec bedzie ze macie/masz racje skasujcie tematy od wine + gry ...to sie nie wiaze z ubuntu i pasuje.poddaje sie.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: mario_7 »

kaladann pisze:mario_7
nie dogadamy sie......wiem ze sa rozne dystrybucje ,wiem ze bywaja problemy na innyc hdistro w zaleznosci od sprzetu dokladnie tak samo jak wlasnie z wine .
nie chce byc tu madry jestem wrecz total newbie....dobrez niech wiec bedzie ze macie/masz racje skasujcie tematy od wine + gry ...to sie nie wiaze z ubuntu i pasuje.poddaje sie.
kaladann, w całej tej naszej dyskusji chodziło mi jedynie o to, aby udowodnić Ci, że problemy z programami uruchamianymi za pomocą Wine nie mają związku z systemem. Nie chcę usunięcia już istniejących tematów o Wine i grach. Nie chciałbym też zakazu na zadawanie tego typu pytań, ale muszą być jakieś kryteria. Jeśli w bazie aplikacji Wine oraz na stronach typu ubuntugames nie ma rozwiązania problemu to oczywiście nowy temat można założyć (możliwe, że ktoś znalazł rozwiązanie gdzieś głęboko w google albo sam do niego doszedł). Jednak na tego typu tematy powinno być osobne podforum, gdyż nie mają one związku z samym Ubuntu (powinno to również być wyraźnie zaznaczone, żeby nie było zdziwienia, że sami spece na forum siedzą, a odpowiedzi na problemy nieomal z Windowsem brak).

Tak w ogóle najlepszym rozwiązaniem byłoby osobne forum, ale na razie takiego brak.
Awatar użytkownika
kaziu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 15 lut 2006, 22:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Kontakt:

Post autor: kaziu »

@kaladann Weź zrób tak jak mówię mi też się wcześniej dźwięk ciął na ALSA'sie jednak wystarczy zmienić pole "Przyspieszenie sprzętowe" (jest na zakładce Dźwięk) na Emulacja i wszystko śmiga (przynajmniej u mnie ;-) )
Desperados Immortal Team Member - www.desteam.ovh.org
Poznan University of Technology Student
kaladann
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 27 mar 2007, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Post autor: kaladann »

probowalem ....nie dziala ten sposob.
Gnom
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Kontakt:

Post autor: Gnom »

kaladann, wszystko co pisałem było skrajną ironią, a nie przesadzaniem. Taka próba łopatologicznego wytłumaczenia powiedzenia "co ma piernik do wiatraka". mario_7 był/jest dyplomatyczny na tyle, by próbować Ci tłumaczyć to dokładniej.

Chcesz różnicy między Berylem a graniem na Wine? Różnica największa to to, że Beryl nie jest pisany pod WinAPI. Jasne, Wine jest jego (WinAPI) implementacją, ale nie trzeba chyba mówić że nie jest to rozwiązanie doskonałe. Wiele rzeczy po prostu nie ruszy lub będzie niestabilne/wadliwe. Nie ważne czy masz Ubuntu 79.85: Zgwałcony Zając czy Amiga Workbench 3.0. Część problemów da się rozwiązać przez odpowiednią konfigurację Wine, ale jak od wielu postów próbuje wytłumaczyć to mario_7, nie ma to większego związku z systemem Ubuntu!

Ja jestem za tym, żeby co najmniej wydzielić Wine do osobnego podforum.
"Gnom ma chwile zwątpienia, ale się k.... nie poddaje." - dewiza życiowa
heymdall
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2007, 11:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: heymdall »

.niestety, porady z WineHQ w kilku znaczących przypadkach nieco odbiegają od rzeczywistości ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości