Rozdzielczosc w grach - komunikat not supported

Nie samą pracą człowiek żyje ;)
Awatar użytkownika
aR-age
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2008, 16:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Rozdzielczosc w grach - komunikat not supported

Post autor: aR-age »

Mam problem z rozdzielczoscia w grach. Gdy jest ustawiona na inna niz system uzywa pojawia sie czarny ekran z info not suported (i nie da sie zniej wysc oczywiscie oprocz twardego resetu :cry:). nie zawsze da sie rozdzialke ustalic przed odpaleniem aplikacji czy tez odpalic w oknie.

Przejrzalem forum i nie znalazlem podobnego watku (jesli jest to przepraszam za doubleposting i prosze o link :oops:). czy tylko ja mam ten problem i czy da sie jakos to zalatwic?
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Odp: Problem z rozdzielczoscia w grach

Post autor: mat »

aR-age pisze:Mam problem z rozdzielczoscia w grach. Gdy jest ustawiona na inna niz system uzywa pojawia sie czarny ekran z info not suported (i nie da sie zniej wysc oczywiscie oprocz twardego resetu :cry:). nie zawsze da sie rozdzialke ustalic przed odpaleniem aplikacji czy tez odpalic w oknie.

Przejrzalem forum i nie znalazlem podobnego watku (jesli jest to przepraszam za doubleposting i prosze o link :oops:). czy tylko ja mam ten problem i czy da sie jakos to zalatwic?
jakiej karty graficznej używasz oraz jaką masz zainstalowaną wersję sterowników do karty graficznej?
BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Problem z rozdzielczoscia w grach

Post autor: skoruppa »

Znajomy miał taki problem. Wystarczy dobrze xorga ustawić. Może w tym pomóc displayconfig-gtk
Awatar użytkownika
aR-age
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2008, 16:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Problem z rozdzielczoscia w grach

Post autor: aR-age »

gforce 6600 raczej to nie wina sterownikow bo uzywam envyNG. skonczyl sie problem z teksturowaniem od czasu zmiany sterow na nizej ratowane :razz: (polecane przez envy, no i mam teraz nvidia settings i normalne odswiezanie :smile:), powiem od razu ze na tamtych tez byl ten problem.

skoruppa a dokladniej? raczej wszystko jest ok. tylko pamietaj, iz jestem newbie w linuxowaniu
[r4]
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1048
Rejestracja: 08 maja 2007, 07:40
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Odp: Problem z rozdzielczoscia w grach

Post autor: [r4] »

aR-age pisze:(...)i nie da sie zniej wysc oczywiscie oprocz twardego resetu :cry:). (...)
Nie zawsze jest to konieczne. Sprobuj CTRL+ALT+F1 -- to powinno pozwolic Ci sie zalogowac w terminalu w trybie tekstowym i zabic taki blokujacy proces. W ostatecznosci CTRL+ALT+Backspace badx CTRL+ALT+Delete moga byc bardziej skuteczne.
I believe not drinking is actually the best way to not get a hangover in the first place.
Coincidentally, it's also the best way to not enjoy your life.
Awatar użytkownika
cukier_lukier
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1250
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Odp: Problem z rozdzielczoscia w grach

Post autor: cukier_lukier »

Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEM
Tytuł tematu zmienisz edytując pierwszy post
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości