Asus K52JE - obrócony obraz z kamerki w trakcie rozmowy na Skype

Jak się dogadać?
tupakk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2014, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Asus K52JE - obrócony obraz z kamerki w trakcie rozmowy na Skype

Post autor: tupakk »

Witam Serdecznie

Mam identyczny problem co mój przedmówca...edytuje plik i dodaje informacje jednak mimo tego obraz z cam nadal jest obrócony. Znalazłem na forum info, że wraz z nową wersją skype 4.2 (którą zainstalowałem) trzeba dodać wpis

Kod: Zaznacz cały

Exec=export LIBV4LCONTROL_FLAGS=3 && LD_PRELOAD=/usr/lib/i386-linux-gnu/libv4l/v4l1compat.so skype
dodaje go w pliku sudo gedit /usr/share/applications/skype.desktop ale nie funkcjonuje (starszy zapis również). Mój typ laptopa k 52je karta radeon

Proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 27 sty 2014, 08:18 przez igotit4free, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wydzieliłem z SOLVEDA.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Asus K52JE - obrócony obraz z kamerki w trakcie rozmowy na Skype

Post autor: bear7 »

tupakk pisze:Znalazłem na forum info, że wraz z nową wersją skype 4.2 (którą zainstalowałem) trzeba dodać wpis

Kod: Zaznacz cały

Exec=export LIBV4LCONTROL_FLAGS=3 && LD_PRELOAD=/usr/lib/i386-linux-gnu/libv4l/v4l1compat.so skype
dodaje go w pliku sudo gedit /usr/share/applications/skype.desktop ale nie funkcjonuje (starszy zapis również).
A co się dzieje? Są jakieś dodatkowe objawy? Różni się czymś uruchomienie Skype, gdy dodany jest powyższy parametr startujący?
Odpal terminal i wklej do niego:

Kod: Zaznacz cały

export LIBV4LCONTROL_FLAGS=3 && LD_PRELOAD=/usr/lib/i386-linux-gnu/libv4l/v4l1compat.so skype
Czy jak uruchomisz w ten sposób z terminala, to Skype działa poprawnie? Jak po wklepaniu powyższego polecenia, terminal wypluwa jakieś błędy, to cały zapis skopiuj i wrzuć na forum pomiędzy znacznikami CODE.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
paczes
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 26 gru 2013, 10:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 15.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Asus K52JE - obrócony obraz z kamerki w trakcie rozmowy na Skype

Post autor: paczes »

Mam ten sam problem, po dodaniu tego parametru w ogóle nie mogłem uruchomić Skype (nawet go nie znajdowało). Po wpisaniu w terminalu polecenia otrzymałem:

Kod: Zaznacz cały

ERROR: ld.so: object '/usr/lib/i386-linux-gnu/libv4l/v4l1compat.so' from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
Skype się włącza, dalej z odwróconym obrazem.

Dodam, że mam taki sam komputer jak kolega.

-- 17 lut 2014, o 14:42 --

Edit:
Chciałem tylko dodać, że długo szukałem rozwiązania, próbowałem przeróżnych sposobów, ale koniec końców podziałało: http://askubuntu.com/questions/207673/h ... o-on-skype
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości