Kadu i pulpity

Jak się dogadać?
moskwa
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Kadu i pulpity

Post autor: moskwa »

Mam drobny, aczkolwiek denerwujący problem. PO upgrade do 8.04 Kadu i skype przestało mi przeskakiwać między pulpitami. Zaraz wyjaśnie:
BYŁO: miałem otwarty komunikator na któryms pulpicie a pracowałem na drugim. Jeżeli potrzebowałem coś wysłać, po prostu klikałem na ikonkę w trayu i okienko samo przeskakiwało na pulpit na którym byłem
JEST: W wyżej opisanej sytuacji nie dzieje się nic. Muszę przejść do pulpitu na którym Kadu jest otwarte i albo tam zostac albo przerzucić na inny pulpit. Oczywiście można zaznaczyć "always on visible workspace", ale może jest jakieś rozwiązanie które prowadzi do sytuacji z BYŁO.
Awatar użytkownika
Asper
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Kadu i pulpity

Post autor: Asper »

Mam te same pytanie....
Jak narazie zrobiłem sobie auto ukrywanie kadu po krótkim czasie i gdzie bym nie był na pulpicie, klikne w ikonke i pojawia mi się na bieżącym pulpicie.
Awatar użytkownika
sebekangelo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2008, 00:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Kadu i pulpity

Post autor: sebekangelo »

U mnie jest jeszcze inaczej, po kliknięciu na ikonkę "kadu" z innego pulpitu, kostka obraca się wkakując na pulpit z kadu. Próbowałem znaleźć coś w konfiguracji "kadu", w administracji, w preferencjach... niestety wracam z poszukiwań z pustymi "ręcami"... a jeśli u innych jest inaczej(?) to musi się to jakoś dać przestawić. Pytanie tylko jak?
Impossible Is Nothing...
moskwa
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Kadu i pulpity

Post autor: moskwa »

Też mi kostka tak przeskakiwała, jak miałem compiza włączonego. Ale że compiz powoduje mi "wyciek pamięci", więc nie mam efektów włączonych.
To raczej nie jest w ustawieniach Kadu, bo ze skype jest ta sama historia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości