Nie mogę uruchomić instalacji ubu 16.04.2

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
rrico
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 22 kwie 2017, 11:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64
Lokalizacja: óć-pl

Nie mogę uruchomić instalacji ubu 16.04.2

Post autor: rrico »

Mam problem z postawieniem ubuntu 16.04.2. Obecnie mam tam 'już prawie' win7 ultimate ;) ale pora to wywalić w kosmos. Wypalilem iso, wypalilem pena, kombinowalem z kolejnoscia botowania w biosie, i tak za kazdym razem widzę "witamy w W...7". Drugi dzień mi schodzi i nie dalem rady, taki jestem bystry :)
Używam: Intel core 2 duo, cpu E7200 2,53GHz , RAM 2Gb, nvidia geforce 8800GT
Nawet jak w biosie poustawialem kolejke bootowania trzech jednostek pod rząd jako USB cośtam, i tak odpala mi się win z HD :shock: . W przypadku płytki wygląda że jej nie czyta chociaż pod windą widzę content. Co z tym robić? Pominąłem coś czy jak?
----------------------------------------------------
Ubuntu MATE 16.04.2 LTS x64 (tymczasowo offline) | Składak
Limux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 (bieżący) | Toshiba Satellite A350
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Nie mogę uruchomić instalacji ubu 16.04.2

Post autor: Tomfoc »

Jeżeli komp nawet nie próbuje uruchomienia systemu z nośnika, to powinieneś sprawdzić na innym kompie, czy obraz iso został nagrany poprawnie. Możesz też sprawdzić sumę kontrolną samego obrazu. Obraz najlepiej pobrać stąd: https://www.ubuntu.com/download/desktop
Dobrze jest poczytać to: http://ubuntu.pl/dokumenty/Przewodnik_U ... y_Tahr.pdf
rrico
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 22 kwie 2017, 11:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64
Lokalizacja: óć-pl

Re: Nie mogę uruchomić instalacji ubu 16.04.2

Post autor: rrico »

Pobierałem dokladnie z tego źródla, przewodnik tez przemieliłem (co prawda jest na 14.04, kiedy nowszy? :) ), potestowałem dzisiaj odpalenie instalki dodatkowo na dysku laptopowym, też nie rusza z płytki. Mam wrażenie że niezależnie od ustawień biosa i tak pomija inne źródła, od razu bootuje z HDD, tak mam na obu dyskach, które sprawdzałem. Na jednym poszedl stary system, na drugim nic. Obadam obraz na innym kompie i dam znać.
----------------------------------------------------
Ubuntu MATE 16.04.2 LTS x64 (tymczasowo offline) | Składak
Limux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 (bieżący) | Toshiba Satellite A350
rrico
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 22 kwie 2017, 11:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64
Lokalizacja: óć-pl

Re: Nie mogę uruchomić instalacji ubu 16.04.2

Post autor: rrico »

Nie bardzo mam kiedy na razie sie tym zająć, może w trakcie majówki. Ale jednocześnie zacząłem się zastanawiać czy nie polosować innej distro. Czyste ubuntu 16.04.2 wybierałem z powodu LTS i dobrego wsparcia społeczności. Ale teraz podejrzewam że plik pobrał mi sie albo nagrał w jakiś sposób uszkodzony i jeszcze jest czas wybrać co innego. Szkoda na to inny wątek zakładać bo to w sumie mało istotne dla ogółu użytkowników chyba, większość już wybrała od dawna :).

Co byście doradzili z wyborem środowiska graficznego bo się zastanwiam nad wariantami, im dłużej tym bardziej i trudniej wybrać? Z czym będę miał mniejszy problem (dopiero zacznę sie uczyć lina, przesiadka z okien 'od zawsze', first contact od czasu win3.11 albo i dos'a) ?
Z grubsza UNITY mi się podoba (panel na boku, funkcjonalności), ale GNOME ma chyba więcej możliwości "od razu" po instalacji (takie mam wrażenie po kilku filmikach) i łatwiejszych do ogarnięcia bez użycia konsoli na razie, w trybie graficznym. KDE nic w zasadzie mi nie mówi, jest bo jest i też coś tam oferuje, XFCE za to nie bardzo mi podchodzi ale może błąd, nie wiem, za bardzo przypomina inne systemy (np. przeróbki na win7 z którego uciekam) a chciałem zmiany, żeby to był linux linux. W sumie rozważałem też lina minta na cynamonie (wizualnie ciekawy) i debiana (za stabilność). No i koniec końców mam kłopot z wyboru :D

Zależy mi na którejś nowszej wersji LTS, na której mogę sie nauczyć i żeby mi się w trakcie nie posypała (no, wiem że user może wszystko skopsać ;-) ale mówie o takiej, która ma niski odsetek niespodzianek). No i fajnej wizualnie, żeby praca na tym to była frajda za każdym razem. Bo bezpieczny to pewnie będzie. Zastosowania: obsługa multimediów, libre, serwer domowy (opcjonalnie, miło gdyby był ale bez spiny), obsługa audio pod dźwięk live, inne dorywczo.

edit:
Są niby jakieś tematy o wyborze distro, ale dotyczą starszych kompów gdzie pójdzie Lubuntu i coś tam jeszcze. Mój tak z wyjątkiem średniej ilości ramu (2gb) to powinien chyba uciągnąć większe systemy (może nawet na KDE?). Trochę doczytałem i skłaniam się coraz bardziej w stronę ubuntu MATE. Spodobał mi się chyba bardziej niż Unity, daje się konfigurować początkowo bez znajmości terminalu (dla mnie atut bo nie znam :???: ), jest w średniej stawce w testach, ogólnie fajnie wygląda.
----------------------------------------------------
Ubuntu MATE 16.04.2 LTS x64 (tymczasowo offline) | Składak
Limux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 (bieżący) | Toshiba Satellite A350
rrico
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 22 kwie 2017, 11:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64
Lokalizacja: óć-pl

Re: Nie mogę uruchomić instalacji ubu 16.04.2

Post autor: rrico »

Rozwiązałem sprawę. Okazało się że obraz na płytce jest pyrgnięty, prawdopodobnie przy pobieraniu bo na USB miałem ten sam. Zamiast tego postawiłem ubuntu mate 16.04.2 i śmiga aż miło :), jeszcze nie miałem takiej durnej radochy po prostu z istnienia systemu na dysku LOL.
----------------------------------------------------
Ubuntu MATE 16.04.2 LTS x64 (tymczasowo offline) | Składak
Limux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 (bieżący) | Toshiba Satellite A350
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości