jak zrobić żeby Ubuntu chodziło szybko

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Bogukop1
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2016, 14:04
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

jak zrobić żeby Ubuntu chodziło szybko

Post autor: Bogukop1 »

Witam mam do was pytanie. jak zrobić żeby mieć najnowsze ubuntu a żeby szybciej chodziło na starszym komputerze. Pamiętam że bawiłem się kiedyś ubuntu i najlepszą wersją niezastąpioną była wersja 10.10. na starym komputerze działało wszystko błyskawicznie szybciej niż na windowsie xp chyba że windows xp był zaraz po formacie. ale z tego co wiem nie bardzo można coś robić na ubuntu jak nie ma wsparcia chyba że nie umiem bo zawsze jakieś komunikaty pojawiały się że niema wsparcia i nic nie można było wgrać. Druga opcja to może jakas wersja ubuntu 16.04 od razu tylko z wersją gnoma classic bądź innym lżejszym środowiskiem. bo dograłem gnome classic i przełączyłem się i są błędy pozatym też się muli jak nie wiem. albo podpowiedzcie mi coś innego chodzi o linuxa do neta strony internetowych zdjęć i filmików... żeby się szybko uruchamiał żeby jak naciśnie się na przeglądarkę żeby w sekundę się odpaliło a nie 5 do 10 sekund w zależności od humoru :\
Awatar użytkownika
darek334
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 118
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: jak zrobić żeby Ubuntu chodziło szybko

Post autor: darek334 »

:) widzę że poziom gomnazjum jest niższy niż myślałem
Bogukop1
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2016, 14:04
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: jak zrobić żeby Ubuntu chodziło szybko

Post autor: Bogukop1 »

Jestem dyslektykiem jak szybko piszę to nie widzę błędów a jakaś podpowiedź co da się zrobić żeby szybciej chodziło ubuntu...
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: jak zrobić żeby Ubuntu chodziło szybko

Post autor: Tomfoc »

Jeśli chodzi o Ubuntu, to chyba najlżejszą (najmniej wymagającą) odmianą jest Lubuntu, czyli takie Ubuntu ze środowiskiem LXDE zamiast Unity. Można jednak doinstalować jeszcze lżejsze środowiska np. Enlightenment posługując się tym poradnikiem. Sprawdziłem - działa szybko. Jeśli dodatkowo wyłączysz zbędne usługi działające w tle, to może coś z tego będzie.
Awatar użytkownika
Jarni
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 3 City
Kontakt:

Re: jak zrobić żeby Ubuntu chodziło szybko

Post autor: Jarni »

Jeśli to ten sam komputer, na którym chodziło Ubuntu 10.10 to obawiam się, że nie wiele da się zrobić w kwestii szybkości działania. I to nie jest problem systemu jako takiego, ale współczesnych przeglądarek oraz ogólnie pojętych "internetów". Sam Firefox czy inne Chromium z otwartymi 2 lub 3 kartami potrafi wchłonąć ponad 1 GB RAM
- Tylko nadal nie wiemy, co tu robił ten gość z siekierą?
- Pewnie sie-kierował czymś!
--LU #553776
Awatar użytkownika
darek334
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 118
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: jak zrobić żeby Ubuntu chodziło szybko

Post autor: darek334 »

hym, okazuje się że znalazłem tu kilka przydatnych wskazówek...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości