Aktualizacja systemu - błąd ttf-mscorefonts-installer

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
auroxik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 15 lis 2008, 01:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Aktualizacja systemu - błąd ttf-mscorefonts-installer

Post autor: auroxik »

Po ostatniej aktualizacji Ubuntu 16.04 LTS 64 bit. po każdym uruchomieniu systemu pojawia mi się poniższe okienko aktualizacyjne:

Nie udało się pobrać dodatkowych plików z danymi

Następujące pakiety wymagają pobrania dodatkowych plików po zainstalowaniu pakietów. Pliki te jednakże albo nie mogły zostać pobrane albo nie zdołano ich wykorzystać.

ttf-mscorefonts-installer

Proces pobierania zostanie wywołany ponownie później. Można to zrobić również teraz. Uruchomienie tego polecenia wymaga aktywnego połączenia z Internetem.

Klikam na przycisk: Wykonaj tę czynność

Otwiera się terminal, wpisuję swoje hasło i po 10-15 sekundach terminal się zamyka

ttf-mscorefonts-installer: processing...
ttf-mscorefonts-installer: downloading http://downloads.sourceforge.net/corefonts/andale32.exe
0% [Łączenie z netassist.dl.sourceforge.net (62.205.134.42)]
0% [Oczekiwanie na nagłówki]

Proszę o pomoc, jak dokończyć tę aktualizację?
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Aktualizacja systemu - błąd

Post autor: Tomfoc »

Szkoda, że tylko piszesz na forum. Warto też poczytać co piszą inni, bo rozwiązanie problemu masz kilka postów niżej.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2017, 22:13 przez Tomfoc, łącznie zmieniany 1 raz.
auroxik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 15 lis 2008, 01:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Aktualizacja systemu - błąd

Post autor: auroxik »

Dziękuję Przebojowy Jelonku za miłą odpowiedź. Co prawda ja jestem tylko Sędziwym Jeżem 58 letnim. Zawodowo zajmuję się historią, to jest mój zawód, a Ubuntu traktuję bardzo amatorsko jako fajny i całkowicie darmowy system. Czytać potrafię, może za bardzo dokładnie nie przejrzałem tego forum, ale traktuję je jako deskę ratunkową, bo wiem że są tam specjaliści od Ubuntu. Do tej pory tak bywało, że opisywałem problem, a spece od systemu pisali mi odpowiednią receptę. Myślałem, że z tym problemem będzie podobnie. No cóż - poleciłeś mi poczytać to forum, co też uczyniłem i problem opisywany wyżej naprawiłem. Jeśli miałbyś jakiś problem historyczny - pisz, pomogę. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za odpowiedź na mój post. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Aktualizacja systemu - błąd ttf-mscorefonts-installer

Post autor: Tomfoc »

Cieszę się Historyku, że pomogłem. Osobiście z historią nie mam problemu, więc z twojej pomocy nie skorzystam. Czytanie to podstawa. Nikomu nie chce się kilkanaście razy odpowiadać na to samo pytanie. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Lukiii i 119 gości