[Ubuntu Mint] Czarny ekran po instalacji + brak listy systemów

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
katharinkaa
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2017, 19:42

[Ubuntu Mint] Czarny ekran po instalacji + brak listy systemów

Post autor: katharinkaa »

Cześć,
holender! Zachęcona pozytywnymi opiniami o Mint postanowiłam go zainstalować na starym laptopie.
Do tej pory był tam Windows 7.
Karta graficzna ATI Mobility Radeon™ HD 4570
Więcej infoo laptopie: https://www.sony.pl/support/pl/content/ ... W21MF/list

Instalując Minta usunęłam wszystkie dotychczasowe partycje (może to był błąd?) i utworzyłam 2 nowe partycje po +/-200 GB oraz jednego SWAPa.

Instalacja przebiegła bez problemu. Gdy się skończyła, uruchomiłam komputer ponownie.
Zmieniłam bootowanie na dysk twardy.

Po uruchomieniu komputer wyświetla teraz czarny ekran z migającycym kursorem ale klawiatura nie pozwala na wpisanie komend.

Możecie coś poradzić?
Szukałam w necie ale zazwyczaj karzą coś wpisać (a u mnie nie działa klawiatura) albo piszą o wybraniu E na liście systemów (mi nie wyświetla się lista systemów wcześniej) albo piszą coś czego nie rozumiem.

Próbowałam zainstalować Mint 18.1.Serena Mate (64bit) - może za wysoką? może powinnam 32bit? Już głupieję...

Jeżeli temat był poruszany- przepraszam za zaśmiecenie. Będę wdzięczna za linki.
Jestem bardzo początkująca dlatego będę wdzięczna za dość proste i klarowne instrukcje.
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: [Ubuntu Mint] Czarny ekran po instalacji + brak listy systemów

Post autor: marcin1982 »

(mi nie wyświetla się lista systemów wcześniej)
Zaraz po uruchomieniu komputera przyciskiem wciśnij spację albo shift - lista systemów powinna się pokazać.

Jak już wejdziesz do trybu edycji 'e', na końcu linii zaczynającej się od słowa linux dopisz nomodeset i wciśnij Ctrl+X albo F11. To powinno uruchomić system.

Jeśli uda ci się uruchomić system - wstaw na forum zawartość pliku /etc/default/grub.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości