System zawiesza się przy instalacji na Dell Precision 3520

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
bimbarabam
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2012, 14:02
Wersja Ubuntu: 11.10

System zawiesza się przy instalacji na Dell Precision 3520

Post autor: bimbarabam »

Witam,
chciałem zainstalować Ubuntu na moim laptopie Dell Precision 3520, na którym wcześniej był już
zainstalowany Windows. Nagrałem obraz wersji 16.04 LTS na pendrive i pojawił się problem, mianowicie
niezależnie od tego, czy brałem opcję wypróbuj Ubuntu, czy zainstaluj, to przez chwilę pojawiała się
jakaś wzmianka o nouveau, a potem pojawiał się ekran Ubuntu z paskiem postępu i gdy pasek dojechał do
końca system zawiesza się i nie mogę nic zrobić. Próbowałem parę razy, za każdym razem jest to samo,
prawie identyczne zachowanie można zaobserwować jak próbuję zainstalować inne dystrybucje. Jedynie
w Debianie udało mi się odpalić instalator, przy czym tam akurat instalator nie mógł rozpoznać mojej
karty sieciowej. Nie wiem, w czym jest dokładnie rzecz, czy może chodzić na przykład o to, że ten sterownik
nouveau nie obsługuje mojej karty grafiki (w laptopie jest jedna wbudowana Intela i druga Nvidia Quadro M620),
czy powiedzmy jestem w stanie zmusić instalator, żeby używał tylko karty graficznej wbudowanej albo załadował
sterowniki Nvidii? Może ktoś z was miał kiedyś taką sytuację i pamięta, czy dało się coś z tym zrobić?
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8599
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: System zawiesza się przy instalacji na Dell Precision 3520

Post autor: mario_7 »

Spróbuj włączyć opcję nomodeset przy uruchamianiu Ubuntu w trybie live.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości