Nowy laptop Lenovo Yoga 2 instalacja Ubuntu

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Awatar użytkownika
Killua
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2016, 15:33
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Xfce

Nowy laptop Lenovo Yoga 2 instalacja Ubuntu

Post autor: Killua »

Witam wszystkich,
po dłuższym okresie czasu zdecydowałem się na zakup nowego laptopa. Wcześniej od kilku lat korzystałem ze środowisku Xbuntu, raz ze zmianą laptopa chciałbym również zmienić środowisko z którego korzystam na Unity.
Zakupiony laptop zainstalowany ma system Windowsem 8.1, szczerze nie jestem za bardzo przekonany do tego systemy, a wcześniej korzystałem z Windows 7 i na pewno był lepszy niż 8.1. Chciałbym usunąć W8.1, zamiast niego wgrać w W7 oraz Ubuntu 14.04PL LTS. Zależałoby mi aby podczas rozruchu systemu było tak jak na starym laptopie, że miałem wybór czy chce załączyć Ubuntu (w przypadku normalnego korzystania) lub W7 (w przpadku pracy w autoCAD). Od razu chcę zaznaczyć, że nie jestem informatykiem i wiele rzeczy wypisywanych na rożnych forach po prostu nie rozumiem.
Znalazłem informacje w internecie, że w przypadku gdybym chciał zainstalować W7 usuwając W8.1 to usuwa się wraz z nim jakaś partycje RECOVERY. Czy jest taka możliwość aby usunąć W8.1, zainstalować W7 i samemu stworzyć taką partycje RECOVERY dla W7.
Gdyby już zainstalować W7 na internecie znalazłem taki post:
http://askubuntu.com/questions/367963/u ... yoga-2-pro

Chciałbym zadać kilka pytań do posta z linka, ponieważ nie wiem czy wszystko dobrze rozumiem, na starym laptopie wystarczyło, że zbootowałem(?) pendrive i w ten sposób normalnie odpaliłem Xubuntu i krok, po kroku postępowałem aż do samego zainstalowania Xubuntu i przebiegało to bez większych problemów, tutaj czytając sprawa wygląda nieco inaczej:
Zaczynam wyłączenia w BIOSie Secure boot oraz Fast Boot
Następnie jest napisane:
To boot Ubuntu you have to edit the grub's boot line before the quiet parameter, adding: acpi_backlight=vendor
Nie gdzie mam wpisać podkreślone polecenie.
Czy po zrobieniu tych kroków dalsza instalacja będzie przebiegać normalnie - normalnie uruchomię Ubuntu z pendrive podczas włączania laptopa wybiorę opcję Instaluj obok Windows i reszta pójdzie bez problemu?

Specyfikacja zakupionego laptopa

Lenovo YOGA 2-13 SILVER
Procesor: Intel Core i7 4500U 1,80GHz (2 rdzenie, 4 wątki, 4MB Cache, 2x3,00GHz Turbo)
Wielkość pamięci RAM: 8GB
Pojemność dysku twardego: 256GB SSD
Grafika model: Intel HD Graphic 4400
Rozdzielczość matrycy: 1920x1080px, 16:9, LED
Wersja systemu: Windows 8.1 64bit

W poniedziałek będę mieć więcej czasu to postaram się dostosować do podanych przez Was instrukcji i zdam relacje co i przebiegało.
Awatar użytkownika
Jarni
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 3 City
Kontakt:

Re: Nowy laptop Lenovo Yoga 2 instalacja Ubuntu

Post autor: Jarni »

Zacznij od uruchomienia Ubuntu w trybie Live - wypróbuj bez instalacji. Zobaczysz czy w sposób prawidłowy rozpoznane zostaną wszystkie urządzenia. Jeśli np 16.04 ruszy źle, spróbuj Bety 17.04, za kilka dni stanie się już wydaniem regularnym.
Potem upewnij się, że do Win7 dla tego Yoga 2 producent dostarcza sterowniki!!! Dla przykładu mojego laptopa producent sprzedaje tylko z 10-tką i nie ma sterowników do niższych wersji, jak czytałem co ludzie wyprawiają żeby uruchomić na nim 7, to w życiu się tyle z instalacją Linuksa nie tarabaniłem.
- Tylko nadal nie wiemy, co tu robił ten gość z siekierą?
- Pewnie sie-kierował czymś!
--LU #553776
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości