Aktualizacja systemu się zacięła, terminal pokazuje: Nie udało się uzyskać blokady /var/lib/apt/lists/lock

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
mean
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź 2016, 18:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Aktualizacja systemu się zacięła, terminal pokazuje: Nie udało się uzyskać blokady /var/lib/apt/lists/lock

Post autor: mean »

Cześć, mam problem, ponieważ chciałem zaktualizować system, ale chciałem to zrobić, w sumie po raz pierwszy nie z terminala tylko z katalogu Oprogramowanie Ubuntu, bo tam się wyświetliło, że aktualizacja jest dostępna, no więc normalnie to włączyłem i chyba coś się wtedy zacięło, bo kilka godzin instalowanie było na połowie, a później wyłączyłem komputer i teraz komenda sudo apt-get update praktycznie nie działa, a upgrade niby działa, ale Oprogramowanie Ubuntu nie działa poprawnie, bo nie da się nic wyszukać. Wie ktoś co się stało?

aha i komunikat, który wyskakuje po wpisaniu sudo apt-get update:
Czytanie list pakietów... Gotowe
E: Nie udało się uzyskać blokady /var/lib/apt/lists/lock - open (11: Zasoby chwilowo niedostępne)
E: Nie udało się zablokować katalogu /var/lib/apt/lists/
...(reszta coś po angielsku)
:pt36: :pt36: :pt36:
Awatar użytkownika
ffatman
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 182
Rejestracja: 20 sie 2007, 07:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Aktualizacja systemu się zacięła, terminal pokazuje: Nie udało się uzyskać blokady /var/lib/apt/lists/lock

Post autor: ffatman »

"Chwilowo", więc poczekać.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Aktualizacja systemu się zacięła, terminal pokazuje: Nie udało się uzyskać blokady /var/lib/apt/lists/lock

Post autor: Tomfoc »

mean pisze:...(reszta coś po angielsku)
I ta reszta jest ważna, bo prawdopodobnie jest tam informacja co należy zrobić.
ffatman pisze:"Chwilowo", więc poczekać.
Czekaj tatka latka a doczekasz się starości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości