Dziwny problem z instalacją systemu

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Awatar użytkownika
martel
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 10 kwie 2015, 10:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Dziwny problem z instalacją systemu

Post autor: martel »

Witajcie.
Może Wy mi pomożecie, bo kompletnie nie rozumiem o co chodzi.
Miałem dwa systemy Mandrivę 2011 i Kubuntu. Zrobiłem aktualizację kubuntu i system się wysypał, bo nie dało się go w żaden sposób uruchomić. Nawet pisałem tutaj o tym problemie. Ponieważ nic się nie dało się nic zrobić wgrałem na to Ubuntu. Jednak po paru miesiącach używania stwierdziłem, że jednak wolę Kubuntu. No i dziwna sprawa, bo teraz w żaden sposób nie chce się zainstalować ani kubuntu ani mandriwa 2011.
Płyta startuje, mieli się, ale nie startuje instalacja.
Próbowałem już chyba wszystkiego, formatowałem dysk i wgrałem ubuntu na czystym dysku, ściągnąłem system i nagrałem nowe płyty, nic nie pomaga.
Ciekawe, że bez problemu wgrywa się ubuntu, albo starsze wersje mandrivy, np. wgrałem starą mandrivę i zrobiłem format dysku. To też nie pomogło. Tak to wygląda jakby na dysku został jakiś ślad, który blokuje te dwa systemu, ale czy to w ogóle możliwe?
Wiele razy instalowałem różne systemy, ale czegoś takiego nie widziałem.
Poradźcie co jeszcze można zrobić i jak zainstalować te systemy?
pozdrawiam
Nie znam się - zielony jestem
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8600
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Dziwny problem z instalacją systemu

Post autor: mario_7 »

Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEM
Tytuł tematu zmienisz edytując pierwszy post
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości