Ubuntu 17.10 i automatyczne logowanie.

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Awatar użytkownika
gilban
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 03 lip 2007, 22:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Ubuntu 17.10 i automatyczne logowanie.

Post autor: gilban »

Witam.

Zainstalowałem sobie dla próby najnowsze Ubuntu 17.10.

Ogólnie wygląda ciekawie i jakby szybciej działa w stosunku do Ubuntu mate 16.04 przynajmniej u mnie przy Core2Duo E8500, 6 GB ram i Nvidii 730 z pamięciami GDDR5. Np. Chrome zainstalowało się migiem z pakietu deb.

Jednak do rzeczy - w ustawieniach zainstalowałem sobie sugerowany stertownik Nvidii, jednak po jego instalacji mimo, że w ustawieniach jest włączone automatyczne logowanie, to po restarcie czy uruchomieniu komputera i tak muszę podać hasło. Co może blokować automatyczne logowanie i jak to wyłączyć?

---------------------------------------------------------------------------------------

Dowiedziałem się (akurat czytając komentarze użytkowników fedory), że to Wayland kłóci się ze sterownikami Nviddi. Czyli jak go wyłączyć?
Awatar użytkownika
MrRobby
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 398
Rejestracja: 21 lip 2006, 20:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 17.10 i automatyczne logowanie.

Post autor: MrRobby »

w momencie logowania jak wybierasz swoj login, klikasz na trybiik i wybierasz ubuntu xorg. Odpali sie wszystko na starym serwerze grafiicznym
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 17.10 i automatyczne logowanie.

Post autor: Tomfoc »

W ustawieniach systemowych wybierz zakładkę Informacje. Następnie Użytkownicy i tam włącz automatyczne logowanie.
Awatar użytkownika
gilban
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 03 lip 2007, 22:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 17.10 i automatyczne logowanie.

Post autor: gilban »

Tomfoc pisze:W ustawieniach systemowych wybierz zakładkę Informacje. Następnie Użytkownicy i tam włącz automatyczne logowanie.
Tak oczywiście, tak też zrobiłem, ale to nic nie dało. To znaczy przed zainstalowaniem sterownika Nvidii wszystko było tak jak być powinno. Jednak po jego zainstalowaniu już automatyczne logowanie nie działało. czyli coś z czymś weszło w konflikt. Obecnie zainstalowałem sobie Ubuntu Mate 17.10 i z nim się zostanę na jakiś czas. A a na zwykłego Ubuntu 17.10 z przerobionym środowiskiem Gnome jeszcze poczekam jak trochę bugów naprawią, lub jak więcej ludzi zacznie to używać i zgłaszać problemy do Canoncial.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości