Ubuntu, stara Toshiba - brak dźwięku

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Awatar użytkownika
Malagenija
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2017, 09:58
Płeć: Kobieta

Ubuntu, stara Toshiba - brak dźwięku

Post autor: Malagenija »

Witam, niestety nie należę do Waszego grona geniuszy informatycznych, ale liczę na pomoc...
Dostałam ostatnio stary laptop Toshiba Satellite Pro z systemem operacyjnym Linux Ubuntu (słaby sprzęt, ale darowanemu koniowi... ;-) ). System bardzo mi się spodobał, więc na pierwszy monit o aktualizacji - kliknęłam Tak. Pół nocy to trwało i system się zaktualizował, ale... okazało się, że dźwięk (który dotąd i tak był słaby) teraz praktycznie zanikł..! :o
Moja szczątkowa wiedza podpowiada mi jedynie, że pewnie jest jakiś problem ze sterownikiem, ale co z tym dalej zrobić - nie mam pojęcia :cry:
Pomóżcie!
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8595
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu, stara Toshiba - brak dźwięku

Post autor: mario_7 »

Przydałoby się trochę informacji o sprzęcie i sterowniku - pokaż wynik skryptu alsa-info.sh
czesioo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 09 paź 2017, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ubuntu, stara Toshiba - brak dźwięku

Post autor: czesioo »

Na Pulpicie Ubuntu Unity z prawej u góry jest Obszar Powiadamiania. Znajduje się tam ikona Wskaźnika ustawień dźwięku. Po kliknięciu w ikonę pojawi się opuszczone menu. Kliknij w napis Ustawienia dźwięku.
Sprawdź czy dźwięk nie jest wyciszony. Przetestuj oba głośniki.
Powodzenia!
🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
--
Pozdrawiam
czesioo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości