Ubuntu 16.04 nvidia, nomodeset i inne problemy z konfiguracją

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
laik11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:23
Wersja Ubuntu: 16.04
Architektura: x86_64

Ubuntu 16.04 nvidia, nomodeset i inne problemy z konfiguracją

Post autor: laik11 »

Siemka !
Mam problemy z Ubuntu. Pierwszy raz go zainstalowałem i wstępnie skonfigurowałem.
Już piszę w czym rzecz .
1. Mianowicie po zamknięciu pokrywy laptopa po ponownym wznowieniu systemu ekran się nie włącza. Po wyłączeniu na siłę laptopa i ponownym włączeniu takie logi : https://image.ibb.co/eEtU2b/23120379_10 ... 5447_o.jpg
Znów musiałem na siłę wyłączyć i następnie przez GRUB-a otwierając Ubuntu klawiszem e dodałem nomodeset i odpala się jak zwykle i pokazuje logi:https://ibb.co/fBYnNb
Podobne zachowania są w momencie uśpienia i ponownego uruchomienia.
2. Kolejny problem. Nie mogę rozwiązać głośności wentylatora. Na win10 wszystko odbywa się cicho i spokojnie podczas tych samych zadań natomiast na Ubuntu wiatrak szaleje i daje o sobie znać jakbym odpalił BF1.
3. No i ostatni problem na tą chwilę, czyli brak działania/częściowe działanie klawisza funkcyjnego "FN". Działa jedynie podczas zmniejszania/zwiększania/mutowania głośności.

Przeglądałem różne fora, szukałem i próbowałem różnych rozwiązań, lecz niestety nic się nadal nie zmienia... Jak problemy były tak nadal one są. :pt36: :!: HEEEELP!!! :confused:
Dla admina/moderatora- Jeżeli coś jest źle dodane proszę o informację, a poprawię. Dzięki za wyrozumiałość. ;-)

PS. Sprzęt, to Asus GL553VD.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8602
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 16.04 nvidia, nomodeset i inne problemy z konfiguracją

Post autor: mario_7 »

Zainstaluj własnościowe sterowniki Nviadia - to powinno rozwiązać punkty 1 i 2.
Co do punktu 3 - ciężko stwierdzić jakie tam jeszcze masz opcje z przyciskiem FN i co nie działa, bo nie napisałeś tego...
laik11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:23
Wersja Ubuntu: 16.04
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 16.04 nvidia, nomodeset i inne problemy z konfiguracją

Post autor: laik11 »

1 i 2 rozwiązałem poprzez instalację najnowszego Kernela + aktualizacja sterowników Nvidia. Teraz jeżeli chodzi o klawisze funkcyjne nie działa jedynie funkcja odnośnie podświetlenia klawiatury.
Jeżeli chodzi o prędkość wentylatora niestety nadal problem występuje. Nie jest już tak uciążliwy natomiast nadal wykraczający po za normalną pracę.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8602
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 16.04 nvidia, nomodeset i inne problemy z konfiguracją

Post autor: mario_7 »

W jednej i drugiej sprawie poszukaj w Internecie - to dosyć popularne problemy.
W sprawie podświetlenia - pierwszy z brzegu link: https://askubuntu.com/questions/644410/ ... -backlight
Więcej znajdziesz w Google używając takich słów kluczowych: asus ubuntu keyboard backlight
laik11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:23
Wersja Ubuntu: 16.04
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 16.04 nvidia, nomodeset i inne problemy z konfiguracją

Post autor: laik11 »

Wiesz co takie coś to ja sam potrafię ogarnąć. Zadałem pytanie na forum ze względu na bezradność obecnych treści w internecie w moim przypadku.
Jeżeli Twoja rola spełnia się tylko do odsyłania do googla czy innych szukajek bez zaznajomienia się z moim postem :"Przeglądałem różne fora, szukałem i próbowałem różnych rozwiązań(...)", to pogratulować doboru administratorów tego forum.
Z tego co wiem forum służy do wymiany informacji, a nie odsyłania do szukajek.
POZDRO 600
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8602
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 16.04 nvidia, nomodeset i inne problemy z konfiguracją

Post autor: mario_7 »

Serio, masz jeszcze pretensje? Przeczytaj swój pierwszy post i napisz mi co z niego można wywnioskować? W skrócie: "coś mi działa, coś mi nie działa, na Windowsie jest dobrze, a na Ubuntu nie do końca". Jako "PS" podałeś model laptopa - chociaż tyle, ale to podstawowa informacja, a nie postscriptum (chociaż to i tak mało - bo nie wiadomo jakie dokładnie podzespoły są w środku).

Widzę o co pytasz i wnioskuję, że nie szukałeś wystarczająco dokładnie.
Szklanej kuli nikt nie ma - nie wiadomo co siedzi w logach, nie wiadomo jakich porad już próbowałeś, czy zmieniałeś jakieś pliki konfiguracyjne, czy instalowałeś jakieś sterowniki/programy... Zatem poradę masz adekwatną do informacji jakie udostępniłeś.

W ciemno mogę jeszcze zaproponować spróbowanie nowszego Ubuntu, albo zainstalowanie nowszego kernela z HWE: http://ubuntu.pl/czytelnia/2017/02/26/h ... ntu-16-04/
laik11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:23
Wersja Ubuntu: 16.04
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 16.04 nvidia, nomodeset i inne problemy z konfiguracją

Post autor: laik11 »

Podbijam z tym, że nie czytasz dokładnie postów. " 1 i 2 rozwiązałem poprzez instalację najnowszego Kernela + aktualizacja sterowników Nvidia. Teraz jeżeli chodzi o klawisze funkcyjne nie działa jedynie funkcja odnośnie podświetlenia klawiatury.
Jeżeli chodzi o prędkość wentylatora niestety nadal problem występuje. Nie jest już tak uciążliwy natomiast nadal wykraczający po za normalną pracę."

Po za tym podałem model laptopa, a jak to sam napisałeś - przecież można poszukać w internecie wszystko, więc szukajka nie boli. Wystarczy wpisać model laptopa i masz specyfikacje.
Nie podawałem linków do logów ? Hmm ktoś tu chyba nie czyta ze zrozumieniem.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8602
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 16.04 nvidia, nomodeset i inne problemy z konfiguracją

Post autor: mario_7 »

Mam szukać sobie co siedzi w twoim laptopie? Może coś jeszcze mam zrobić żebyś był zadowolony?
Zejdź na ziemię - to w twoim interesie jest uzyskać pomoc. Powinieneś podać dokładnie wszystkie dane - zwłaszcza w kontekście podzespołów z którymi są problemy. Model laptopa to jedynie wskazówka - dopóki nie pokażesz co w nim siedzi, to nie wiadomo jakie dokładnie podzespoły ma.

"Nie podawałem linków do logów ? Hmm ktoś tu chyba nie czyta ze zrozumieniem." Masz na myśli to zdjęcie? Faktycznie podałeś - w formie bezużytecznej dla kogokolwiek kto będzie miał podobny problem i będzie szukał rozwiązania (bo niby jak ma znaleźć komunikat, który jest na tym zdjęciu?). Ale nie martw się - ten problem jest akurat powszechnie znany - dziwne że sam nie znalazłeś rozwiązania, skoro tak starannie szukałeś - na podstawie tego zdjęcia udzieliłem ci porady odnośnie sterowników Nvidia.

A teraz do konkretów, żeby uświadomić ci jak mało informacji podałeś:
1. Co to znaczy "najnowszego Kernela + aktualizacja sterowników Nvidia" - jakie wersje masz na myśli? Skąd wziąłeś ten kernel i skąd sterowniki?
2. "nie działa jedynie funkcja odnośnie podświetlenia klawiatury" - jakich porad próbowałeś w kontekście tego problemu? To co podlinkowałem sprawdziłeś? Z jakim rezultatem? Jakie były wyniki poleceń tam podanych?
3. "Jeżeli chodzi o prędkość wentylatora niestety nadal problem występuje" - z jakimi temperaturami procesora, dysku twardego i karty graficznej mamy do czynienia? Jakich porad próbowałeś użyć do tej pory w kontekście tego problemu? Sprawdziłeś może to: https://askubuntu.com/questions/22108/h ... -fan-speed - jeśli tak, to z jakim rezultatem?

PS
Jakbym był taki zły za jakiego mnie najwyraźniej masz, to usunął bym ten temat do kosza bez czytania, bo łamie regulamin tego forum - ale zapewne o tym wiesz, bo pewnie czytałeś ze zrozumieniem regulamin, prawda?
Także trochę pokory i zamiast marudzić - zacznij konstruktywnie współpracować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości