Wygaszony ekran po włączeniu instalacji linuxa

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
johnny3211
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Wygaszony ekran po włączeniu instalacji linuxa

Post autor: johnny3211 »

Witajcie
Chce zainstalować linux mint(x64) lub ubuntu(x64) na komp, ale po zbotowaniu pendriva i włączeniu instalacji linuxa, przełancza sie na ekran w tryb oszczedny i juz tak pozostaje bez zmian - mam tego dosyć, wyczerpałem wszystkie moje pomysly na to, aby cokolwiek zmienić, dzieje sie to samo zarowno na mint i ubuntu, a to sa dwa rózne srodowiska graficzne.
Dziwie się przez ten wyjątek, dałem w linux mint na drugą opcje(install compatibile device) w okienku po zbotowaniu pendriva, linux sie ładuje normalnie razem z grafiką, zainstalowałem minta na dysk i po restarcie oraz załadowaniu systemu ekran przechodzi w tryb oszczędny i jest czarny. De facto mam zainstalowanego minta 18 na komp ale karta graficzna(nvidia GTX460) nie odczytuje srodowiska GRAFICZNEGO w zadnym linuxie i instalce niezależnie czy tj. gnome, mate, cinnamon lub inne.

ps.
Kiedys instalowałem linuxy na tym komp i nigdy nie było problemów z obrazem i instalacją a teraz takie cuda dzieją się ehh.
PsII.
Na laptopie nie wyłancza sie ekran tylko bład pokazuje system i pozniej jest czarny ekran, miej wiecej to samo jest w ubuntu i mint.
Na komp miałem win7 a na laptopie jest win7.
PSIII.
To samo mam co on tylko na ubuntu i mint.
https://www.youtube.com/watch?v=oqBt39lyZoc&t
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości