Usunięcie windowsa 7

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Amra
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 16 gru 2007, 14:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Usunięcie windowsa 7

Post autor: Amra »

Witam serdecznie forumowiczów.Mam na laptopie lenovo zainstalowane obok siebie Ubuntu 16.04 LTS i Windowsa 7.Chcę pozbyć się całkowicie windowsa i zainstalować na próbę inna dystrybucje linuxa. Utworzyłem sobie dysk USB z kubuntu 16.04 ale za żadne skarby nie mogę uruchomić instalatora,za każdym razem uruchamia się GRUB z wyborem systemu a instalator z pena nie uruchamia się.Wcześniej jak miałem tylko ubuntu mogłem sobie wystartować każdy system który wrzuciłem na pena za pomocą unetbootin. Nie wiem gdzie leży problem,bawiłem się ustawieniami w biosie i zero rezultatu.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Usunięcie windowsa 7

Post autor: Tomfoc »

Są dwie możliwości. Albo źle jest "nagrany" obraz iso na pendrive, albo nie potrafisz wystartować systemu z pendrive. Kiedyś krzyhus dał tutaj na forum link do programu służącego do "nagrywania" obrazów na pendrive. Ten program to Etcher. Używam go od kilku miesięcy i spisuje się bardzo dobrze. Można go pobrać stąd: https://etcher.io/
Zwróć uwagę na architekturę systemu, bo program jest w wersji 32 i 64 bitowej.
Amra
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 16 gru 2007, 14:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Usunięcie windowsa 7

Post autor: Amra »

Dzięki wielkie,unetbootin coś nie za bardzo widać u mnie działa i za pomocą tego programu co zaproponowałeś wszystko ruszyło,zmieniłem jeszcze ustawienia w biosie i właśnie się instaluje kubuntu 16.04. Dzięki jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Usunięcie windowsa 7

Post autor: Tomfoc »

To się cieszę. Ja za pomocą tego programu tworzyłem bootowalne pendrive dla wielu różnych distro i jeszcze nie było przypadku aby coś źle poszło. Fajne jest w nim też to, że poinformuje gdy będzie dostępna nowsza wersja.
Amra
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 16 gru 2007, 14:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Usunięcie windowsa 7

Post autor: Amra »

No program bardzo czytelny,klikasz dwa razy i robi swoje.Zadomowi się u mnie na dłużej.😉
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości