Błąd podczas próby instalacji Ubuntu - [Firmware Bug]: TSC_DEADLINE disabled due to Errata; please update microcode

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Vindow
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2018, 17:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64

Błąd podczas próby instalacji Ubuntu - [Firmware Bug]: TSC_DEADLINE disabled due to Errata; please update microcode

Post autor: Vindow »

Cześć,

Kiedyś instalowałem Ubuntu i pamiętam, że zajęło mi to góra godzinę. Teraz głowię się od paru dni nad jednym problemem.
Programem Universal USB zainstalowałem Ubuntu na moim pendrivie, w BIOSie ustawiłem jako priorytet bootować właśnie tego pendriva, włączyłem laptopa i kliknąłem INSTALL. Wyskoczył mi napis [Firmware Bug]: TSC_DEADLINE disabled due to Errata; please update microcode to version: 0x22 (or later), a następnie pojawiła się dziwna konsola obsługująca tylko niewielką ilość komend. Szukałem odpowiedzi na kilku forach, jednak nie znalazłem żadnej wskazówki. Próbowałem instalować różne wersje Ubuntu, na różnych pendrive i różnymi programami. Co powinienem zrobić?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8598
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Błąd podczas próby instalacji Ubuntu - [Firmware Bug]: TSC_DEADLINE disabled due to Errata; please update microcode

Post autor: mario_7 »

Ten błąd nie powinien powodować problemów z uruchomieniem systemu - to tylko informacja i zniknie gdy zainstalujesz mikrokod dla procesora.

Poczytaj o opcji nomodeset - być może to pozwoli ci zainstalować Ubuntu.
Vindow
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2018, 17:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64

Re: Błąd podczas próby instalacji Ubuntu - [Firmware Bug]: TSC_DEADLINE disabled due to Errata; please update microcode

Post autor: Vindow »

Od pół godziny szukam tych mikrokodów w internecie i oprócz 40 minutowych poradników po hiszpańsku na YouTube nie znalazłem nic. Podobnie z nomodeset. Ta informacja rzeczywiście znika, jednak na jej miejscu pojawia się konsola.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8598
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Błąd podczas próby instalacji Ubuntu - [Firmware Bug]: TSC_DEADLINE disabled due to Errata; please update microcode

Post autor: mario_7 »

Gdy uruchamia się livecd, to przez moment widać fioletowy ekran - gdy naciśniesz jakiś klawisz, np. spację to zobaczysz menu umożliwiające uruchomienie sesji live lub sprawdzenie dysku pod kątem błędów itp. Na dole ekranu będą dostępne opcje - wśród nich będzie nomodeset.

Mikrokod zainstalujesz już po instalacji systemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości