Jak naprawić Gruba i uruchamianie systemów

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
zibiszew
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Jak naprawić Gruba i uruchamianie systemów

Post autor: zibiszew »

tak wiec ;zainstalowałem win 10 na drugiej partycji chcąc wypróbować GPI

Odpalił i wszystko było ok.Po restarcie zobaczyłem że wywalił mi grub2 i nie mogę wybrać żadnego innego systemu A ponieważ miałem zrobiony beckap w programie z opcją przywracania boota,tak tak też uczyniłem. I się zaczęło.

compresmbr zobaczyłem po restarcie .wiec dysk naprawy, wiersz poleceń , bios i win 10 wstał.

Tylko że teraz nie mam możliwości zainstalowania żadnego innego systemu włącznie z linuxem na grab2 .

Natomiast ubuntu12 na grab weszło.Ale nie wyświetlił żadnego innego systemu

Czy ma ktoś jakiś pomysł jak bez utraty danych to naprawić?

program do naprawy wywalił mi takie coś;



Partition 2 and partition 3 overlap by 215 037 952 sectors. If file contents / file system data structures in the overwritten partition are implausible or cause problems, then it's obvious why. Note that Partition 2 is not an existing partition that is actively referenced by a partition table. Merely traces of the start a potentially previously existing partition were found, e.g. a boot sector.



Partycja 2 i partycja 3 nakładają się na 215 037 952 sektorów. Jeśli zawartość plików / struktury danych systemu plików w nadpisanej partycji są nieprawdopodobne lub powodują problemy, to oczywiste jest, dlaczego. Zauważ, że Partycja 2 nie jest istniejącą partycją, do której aktywnie odwołuje się tablica partycji. Znalezione zostały jedynie ślady początku potencjalnie wcześniej istniejącej partycji, np. sektor rozruchowy.
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Jak naprawić Gruba i uruchamianie systemów

Post autor: lcoyote »

Witaj,
Problem powinieneś opisywać dokładnie, bo wiele osób może nie zrozumieć Twoje "tak wiec ;zainstalowałem win 10 na drugiej partycji chcąc wypróbować GPI"
Windows tradycyjnie wywala wszystkie inne systemy - bo Microsoft® mając 90% rynku lekceważy innych.
Przestań się denerwować i pisz w miarę spokojnie a nie tak " innego systemu A ponieważ miałem zrobiony beckap w programie z opcją przywracania boota,tak tak też uczyniłem" poprawna polszczyzna jest WSKAZANA. I właściwe odstępy pomiędzy kropką, przecinkiem itp.
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości