Instalacją Lubuntu 18.04 - grub się nie instaluje

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
luki1992
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2009, 13:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: LXDE

Instalacją Lubuntu 18.04 - grub się nie instaluje

Post autor: luki1992 »

2h
Witam,

Posiadam obecnie Windows 10 i chciałem sobie obok niego zainstalować Lubuntu 18.04. Podczas instalacji wydzieliłem 99 GB partycji ext4 “/” oraz 1 GB partycji swap. Jako urządzenie do bootloadera wybrałem dysk “/dev/sda”. Wszystko idzie pięknie, ładnie aż pod koniec podczas instalacji gruba wywala mi taki oto komunikat:
Obrazek

Później następuje kompletny crash instalatora i instalacja nie kończy się sukcesem. Bardzo prosiłbym o jakieś wskazówki co tutaj jest nie tak i jak zainstalować poprawnie Lubuntu obok Windowsa tak aby podczas włączania komputera wyskakiwały mi 2 systemy do wyboru. Dziękuję z góry za pomoc :)
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Problem z instalacją Lubuntu 18.04 - grub

Post autor: lcoyote »

Najpierw musisz sprawdzić sumy kontrolne zassanego obrazu Lubuntu. Możliwe też jest, że masz zablokowane UEFI, bo słyszałem, że tak robią producenci, aby przeszkodzić w zainstalowaniu czegoś innego jak windows 10
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
luki1992
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2009, 13:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: LXDE

Re: Problem z instalacją Lubuntu 18.04 - grub

Post autor: luki1992 »

Rzeczywiście problemem było włączone UEFI w biosie. Bardzo dziękuję za pomoc 😊
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości