Zdublowana struktura katalogów w Home

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Awatar użytkownika
nizyn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Zdublowana struktura katalogów w Home

Post autor: nizyn »

Cześć wszystkim,

Po instalacji ubuntu 17 i po późniejszej aktualizacji do 18.04 LTS mam zdublowaną strukturę katalogów. Raz katalogi są po polsku, a równolegle pojawiają się te same foldery po angielsku. Część programów też jest zdublowana, np.Gimp występuje w 2 wersjach jak na zdjęciu poniżej. Przy okazji zauważyłem, że programy instalują się w folderze snap. Co jest przyczyną i jak to wyeliminować?

Obrazek
Obrazek
rrico
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 22 kwie 2017, 11:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64
Lokalizacja: óć-pl

Re: Zdublowana struktura katalogów w Home

Post autor: rrico »

Detalicznie nie pomogę, ale prawdopodobnie chodzi o to, że masz część porogramów instalowanych ze snapów, a resztę normalnie z apta i każdy z nich zapisuje swoją wersję tych katalogów. Ja bym wywalił snapy i poszukał repozytoriów z tym samym contentem, a potem doinstalował z nich co mi potrzebne. A różnice językowe? sprawdź może jaki masz język ustawiony, albo jaki język jest w tych paczkach snap (bo może jest tylko jeden).
----------------------------------------------------
Ubuntu MATE 16.04.2 LTS x64 (tymczasowo offline) | Składak
Limux Mint 18.2 Mate/Cinnamon x64 (bieżący) | Toshiba Satellite A350
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości