instalacja ubuntu na nowym dysku

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Mattpl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2018, 14:47

instalacja ubuntu na nowym dysku

Post autor: Mattpl »

Witam kupiłem nowy dysk ssd zamierzam zainstalować ubuntu na laptopie firmy samsung model np300e5a-s0cpl lecz mam mały problem w biosie co muszę wyłaczyć aby wystartowała instalka iso systemu podłączona przez usb dysk zewnętrzny. Oglądałem filmy z ustawieniem boot order ale nie mam np. takich ustawień jak fast bios mode aby wyłaczyć... zdjęcie dorzucam proszę o pomoc pozdrawiam.
Załączniki
20180725_144138_HDR-1.jpg
(79.65 KiB) Nie pobierany
20180725_144133_HDR-1.jpg
(101.07 KiB) Nie pobierany
20180725_144125_HDR-1.jpg
(100.31 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
Spass
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 19 paź 2006, 01:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: instalacja ubuntu na nowym dysku

Post autor: Spass »

Cześć Mattpl, witaj na forum.

A pokaż co masz w tym menu - zakładka Boot > Boot Device Priority
Inną opcją jest naciskanie F11 albo F12 (a czasami inny klawisz) podczas startu laptopa, zwykle to powinno wywołać Boot Menu z listą dostępnych urządzeń.

Poza tym zastanawiam się na tym ustawieniem: Advanced > SATA GEN3 Mode - Disabled. Sam to zmieniałeś czy tak było fabrycznie? Bo to może oznaczać, że twoje dyski pracują w trybie gen2 i tym samym będą wolniejsze. Chyba warto włączyć tę opcję.
sudo apt purge snapd
Mattpl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2018, 14:47

Re: instalacja ubuntu na nowym dysku

Post autor: Mattpl »

Dziękuję za odpowiedz udało mi sie sie zainstalować problem był, ze nie wiedziałem o bootowaniu pendrive :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości